Internet - jaki polecacie

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: Goscinny »

A myślicie, że UPC ma lepszą obsługę klienta? Też na drzewo wam każą spadać (bardzo kulturalnie) bo dodzwonicie się najwyżej na BOK gdzieś w Polsce.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: ad2222 »

Ja, tak jak Versacz, mam multimedię na Zabłociu - nie mogę powiedzieć, żebym miał jakieś problemy - raz na jakiś czas (powiedzmy raz na pół roku, albo i rzadziej) jest awaria, ale jak dzwonię, to już o niej wiedzą i podają szacunkowy czas zakończenia naprawy. Może ta mała ilość awarii spowodowana jest w miarę nową siecią (5 lat), robioną już na światłowodach, jeszcze przez ś. p. IS. Gdyby moja praca była uzależniona od posiadania sieci to na pewno postarałbym się o jakąś sieć "zapasową" - zresztą taką nawet mam (w zasadzie to ma prawie każdy) - router w smartfonie.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: Kirk »

Usterki się zdarzają i trzeba mieć tego świadomość, nie wszystkie dają się naprawić jednym kliknięciem czy restartem urządzenia w siedzibie operatora. Jeśli usterka trwała dłużej niż gwarantowany w umowie czas na jej usunięcie, abonent ma prawo do zwrotu części abonamentu. Ja również nie mogę narzekać na MM i nie ma tu żadnego znaczenia, że jestem byłym pracownikiem tej firmy, łącze mam radiowe 5GHz (po dawnym Zicomie) na dość krótkim linku (jakieś kilkaset metrów) i przypuszczalnie dlatego jest tak stabilne, ale wcześniej miałem na dłuższym linku po Star.Necie (MTK) i też działało bez zarzutów. Odnośnie serwisu, to potwierdzam to co pisze ad2222, w trakcie zgłaszania podaje się numer klienta i na tej podstawie automat stwierdza z jakiej lokalizacji dzwoni klient i od razu informuje o istniejącej w tym rejonie usterce i podaje przewidywany czas jej usunięcia.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: defekator »

Jeżeli chodzi o Multimedia to nie znoszę tej firmy z wielu powodów (chociażby kolejki w ich punkcie obsługi czy też robienie wałków z kanałami TV), ale akurat na ich internet nie mogę narzekać. Awarie rzadkie i szybko naprawiane, transfer taki za jaki zapłaciłem. Nie rozumiem też gdzie leży problem, że zgłaszając awarię rozmawiamy z BOK skoro są one naprawiane bardzo szybko, zresztą zazwyczaj gdy je zgłaszałem to już o nich wiedzieli. Jedyne co mnie irytuje w tym necie to asymetryczne łącze - ale jakoś idzie z tym przeżyć.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: Versacz »

Ad2222 masz już światłowód? Ja lecę jeszcze po skrętce i absolutnie nie mogę się zgodzić z tym co piszesz. Jak zgłosiłem awarię w tam tym roku w sierpniu, tak do teraz nic się nie zmieniło i ciągle są obiecanki, "że nooo awaria, ale oni tego nie będą naprawiać bo już będzie światłowód, że w przyszłym tygodniu będzie montaż itd". Ja już nawet nie dzwonię na infolinię, bo nie ma sensu. Jak napisałem reklamację, to odpisali, że przecież nie było żadnych zgłoszeń, a awaria? Jaka awaria? Dlatego gdyby tylko można było wziąć coś innego po kablu/światło ale nie adsl to bym dawno to zerwał z mm.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: Kirk »

No i właśnie trzeba też mieć świadomość, że MM to "zlepek" różnych sieci po przejętych operatorach. Oprócz swojej "macierzystej" technologii HFC, mają jeszcze LAN po dawnym IS, po Zicomie, gdzie indziej po MTK też LAN, a jeszcze gdzie indziej HFC po MTK, GPON i do tego jeszcze sieci WLAN po wspomnianych operatorach. Tendencja z tego co wiem jest taka, aby gdzie tylko się da przepinać klientów na swoją sieć HFC. No ale przepinanie klienta z jednej sieci na drugą to jakiś tam koszt, którego klient nie poniesie stąd jest jak jest. Inna sprawa, że nie wszędzie da się przepiąć i zostaje wybór pomiędzy rozwiązaniem umowy z klientem albo pozostawieniem takiej sieci i dalszym jej utrzymywaniem, żeby klienta nie stracić. Z tego też wynikają rozbieżności w opiniach na temat tego operatora.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: ad2222 »

@Versacz: światło idzie do sąsiada, do jakiegoś magicznego pudełeczka, i stamtąd już skrętka, do sąsiada i do mnie. Ale na prawdę nie mam na co narzekać.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Bastekxyz
Archont
Posty: 935
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: Bastekxyz »

Podpisuję się pod doświadczeniami opisanymi przez ad2222 (akurat u mnie MM działają na sieci Zicomu). Mogę posłużyć się świeżym przykładem - bo sprzed 1.5h kiedy to zgłosiłem usterkę internetu i telefonu (prawdopodobnie burza coś uszkodziła). Awaria została naprawiona kilka minut temu.

Jedyny minus MM jest taki, że dzwoniąc na infolinię trzeba się przebić przez kilka automatów :P

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: hightower »

bierz MM na prawdę bez problemu, również na zielonym siedzę i nie obserwuje zwiech, awarie jak są były może ze 2-3 tak na pół dnia góra przez te kilka lat ostatnie, poza tym śmiga aż miło :)
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.

Awatar użytkownika

swojak
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 18-08-2016, 20:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: swojak »

Ja miałem kiedys UPC ale zaczeli robic jakies wałki w stylu dopisywania dodatkowych uslug ktorych nie zamowilem i zorientowalem sie troche za pozno, jak zglosilem do nich to nie chcieli kasy oddac. Ostatecznie przeszedlem do Multimedi i jestem bardzo zadowolony :)


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: Kirk »

Co nie znaczy, że MM takich usług nie dopisuje, jakieś dziwne ochrony antywirusowe, o tym też trzeba pamiętać przy zawieraniu umowy.


lama1980
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 03-11-2016, 17:29

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: lama1980 »

Nie ma lepszego niż internet po kablu.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: Kirk »

lama1980 pisze:Nie ma lepszego niż internet po kablu.
To dosyć mocne uogólnienie. :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: ad2222 »

@Kirk: Nabijanie postów ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Internet - jaki polecacie

Post autor: krzychu »

w szczecinie siec orange/neostrada jest strasznie zawirusowana
LA ARTE

ODPOWIEDZ