Tarnów-centrum, którego dostawcę internetu wybrać ?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
e12
Prytan
Posty: 139
Rejestracja: 15-01-2010, 12:01
Lokalizacja: Centrum

Tarnów-centrum, którego dostawcę internetu wybrać ?

Post autor: e12 »

przeprowadziłem sie z obrzeży do centrum (nieopodal urzędu miasta Tarnowa) i chcę się podłączyć do sieci. Którego dostawce byście proponowali (typowy, domowy "użytek własny") Mogę na to przeznaczyć maksymalnie do 40zł miesięcznie.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

IS, MTK - mtk miało nawet taką ofertę za 30 pln ale bez zewnętrznego własnego IP. Normalny abo za korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw internetu to jednak ok 50-55 pln. Chyba że trafisz na jakieś 'promocje'
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Otwórz okna, to może trochę wifi Ci wpadnie z którejś strony, jak wiatr korzystnie zawieje. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Oj tak - na osiedlu Gumniska jak na spacerze włączałem wifi w telefonie, to zawsze się jakiś 'dostawca' znalazł - żeby nie było niejasności - nie korzystałem z tego internetu :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jeśli jesteś naprawdę blisko UM, to powinieneś złapać "darmowy hotspot" UM.

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Jeżeli chodzi o lokalnych opetarów, to w pobliżu UM masz dostępne IS, MTK i TOI. Wszyskie wymienione sieci działają dobrze, aczkolwiek najlepszą styczność mam z TOI oraz IS, MTK dawno nie widziałem jak działa, jednak kiedyś hulała całkiem nie źle.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Jeżeli chodzi Ci o zwykłego neta do stron www, maila , i skype zadzwoń do multimediów. Swego czasu mieli promocje 6 mb/s za coś koło 40 zł właśnie. Mniejsze łącza odpowiednio taniej.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A potem się z nimi pierdziel jak ci będzie źle działać, ja ci odradzam tą firmę, wszystko tylko nie mm.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ja z racji bycia informatykiem mam non-stop doświadczenie z różnymi sieciami.

Polecam : Internet Solutions, Testowane w domu i firmie - Mają szybkie łącza, publiczne adresy IP, nie ma problemów z uzyskaniem dodatkowych adresów IP. Pierwsi wprowadzili światłowodową, porzadną sieć.

MKT - działa dobrze, jak działa, ale jak się spier... to po zawodach, parę lat temu mieli FATALNĄ sieć szkieletową (jak IS miało swiatłowody to oni jechali na koncentrykach i Radiu). Dziś się to zmieniło dalej ich sieć lubi mieć narowy.

TOI - mała przepustowość, jeszcze dwa lata temu o transferach rzędu 10 mb/s które w IS były normą można było zapomnieć. Dziś jest lepiej ale nadal nie tak szybko jak w IS. Generalnie TOI jest wyżej w moim prywatnym rankingu niż MTK.

NeoZDRADA - czyli wynachodek Telekomunikacji Polskiej, powiem tak, MASAKRA, ODRADZAM

DSL TP - a tu miła niespodzianka, chodzi DOSKONALE, drogo, ale obsługa perfekcyjna (o 8 rano w Tuchowie mam awarię, zgłaszam ją, po dwóch godzinach przyjażdża ekipa i naprawia - wymieniają uszkodzony modem - identyczna sytuacja w Bochni była dwa razy, równie szybko działali). Niestety ceny są z kosmosu jakby.

Multimedia - jak Neostrada TP, tyle, że trochę bardziej się starają, ale i tak odradzam.

Generalnie, zawsze lepiej wybierać lokalnego, dużego operatora, łatwiej walczyć o swoje, zawsze można się udać do siedziby i nawrzucać :mrgreen: czego na infolini nie zrobimy.

Tak więc jeśli Możesz E12 wybrać IS to wybierz.

Mała uwaga na temat dostępu Wireless (WIFi) jest bardzo kapryśny, wystarczy, że ktoś zainstaluje "konkurencyjny" dostęp i mamy problem, o zakłuceniach "przemysłowych" (np. alarmy) nie mówię. ak mamy możliwość to bierzmy kabel. :D


mefisto101
Prytan
Posty: 211
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

ad2222 pisze:IS, MTK - mtk miało nawet taką ofertę za 30 pln ale bez zewnętrznego własnego IP. Normalny abo za korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw internetu to jednak ok 50-55 pln. Chyba że trafisz na jakieś 'promocje'
tylko pytanie po jaką cholerę przeciętnemu użytkownikowi własny adres IP ?
Dla zwykłego, ale też firmowego zwykłego wykorzystania internetu w 98 % przypadkach
to zupełnie nie ma znaczenia.
Wysyłasz, odbierasz, www, skype, programy p2p, itp
Przeciętny użytkownik nie stawia serwera, więc dla niego to nie ma żadnej różnicy
A gdyby nawet ktoś jednak chciał to są programy, które to umożliwiają z publicznym IP
postawienie serwera.
Jak mówi staropolskie przysłowie " Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać"


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ja jestem informatykiem :mrgreen: więc dla mnie Routowalne, Stałe IP to coś oczywistego.

Ale OK - "zwyklakom" :D nie jest potrzebne, więc jeśli jest taniej to czemu nie. Połączenia Zdalne możan zrealizowa za pomocą np. TeamViewer'a


Michał Woliński
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 02-04-2010, 20:38
Lokalizacja: Tarnów, Centrum

Post autor: Michał Woliński »

Polecam Internet Solutions - 55 zł/miesiąc przy umowie bezterminowej internet 100 Mbit/s, gdzie nie jest niczym niezwykłym ściągać plik z prędkościa 4-8 MB/s. Nie ma problemów z routerami, jest zewnętrzne stałe IP, ostatnio też jest względnie bezawaryjnie.

ps : jeśli się pomyliłem w pisowni skrótów bajt i bit to przepraszam, wiecznie mi się myli wielkość liter

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Michał Woliński pisze:ps : jeśli się pomyliłem w pisowni skrótów bajt i bit to przepraszam, wiecznie mi się myli wielkość liter
Dobrze napisałeś literki :)

ODPOWIEDZ