bezprzewodowy internet

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6847
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Roberto, a jak z bezpieczeństwem algorytmów WPA?
Jak sobie zabezpieczysz tak będzie, ale jak Ci się włamią to Tobie będzie źle działać, jak zrobią syf, to do Ciebie przyjdzie policja bo z IP przypisanego do Ciebie będzie ten syf.
Zabezpieczanie sieci kluczem WEP sobie daruj, złamanie go to nawet dla laika około 5 minut, WPA lub WPA2 z naciskiem na to drugie.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A można poprosić operatora o wytyczne co do zabezpieczenia? Wtedy zastosowanie ich teoretycznie powinno znieść odpowiedzialność z abonenta.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6847
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

gushman, Operator odpowiada za sygnał teoretycznie do wtyczki, praktycznie do obrębu mieszkania, bo jak przetniesz sobie kabel zaraz za ścianą i poprosisz o usunięcie usterki to nie ma bata, żebyś nie dostał za to faktury :P
A za własny sprzęt klient winien odpowiadać sam.
To tak, jakbyś chciał wymusić na operatorach komórkowych wytyczne do korzystania z BT, i jak ci się ktoś za pomocą bluta właduje na telefon (da się, a jakże), to że niby to ich wina?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ja zawsze zabezpieczałem przez filtrowanie adresu MAC - nawet jak przyjdzie ktoś 'w gości' ze sprzętem wifi, to dodanie go to kwestia chwili (czas na rozgrzanie ekspresu do kawy :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Ma ktoś może liste firm zajmujących się internetem bezprzewodowym w samym jak i okolicach Tarnowa .


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Większość firm w Tarnowie (jeśli nie wszystkie) podłączy Ci internet bez przewodowy. Chyba, że Chcesz coś konfigurować w domu - wtedy to kwestia piffa :mrgreen: i mogę Ci pomóc.

Bez szaleństw - wystarczy ustawić WPA2-PSK i mamy bardzo dobre zabezpieczenie, już WPA był ciężkie do złamania - a WPA2 jest w 100% bezpieczne - klucze są zmieniane tak często, że zwykłymi metodami nie ugryziemy tego. Oczywiści mozna go zlamać, ale wymaga to zasobów których przecietny User z Laptoem nie ma. :mrgreen: WPA2 i mozna sobie darować blokowanie MAC adresów. Oczywiście pomijam bugi jak w TP-Linkach, gdzie wystarczył programik i hulaj BackDoor piekła nie ma :mrgreen:

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Mam jeszcze takie pytanie: na ile siła/jakoś połączenia w domu zależna jest od routera bądź jego budowy? Czy szybkość połączenia jest wypadkową jakości łącza doprowadzonego do domu i tego urządzenia, czy tylko ta pierwsza zmienna decyduje?

Pytam, bo coś mi ostatni szwankuje wifi na parterze domu (router w centrum budynku, ale na piętrze). Kiedyś mogłem nawet żużel na żywo na itvp.pl uruchomić i zapiąć do telewizora na parterze i przyjemnie oglądać, teraz to nawet proste strony ładują się minutami. Podpiąłem też AP do enki przy tym samym telewizorze i te serwisy dostarczane przez enkę działają co najwyżej wolno albo gorzej. Ale tu biorę jeszcze pod uwagę taką specyfikę tej usługi.

Router to TP-LINK 54A coś tam coś tam. Proszę o jakąś radę.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6847
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

gushman, sam router ma tu dużo do gadania. Każde urządzenie sieciowe ma swoją wewnętrzną przepustowość, wychodzi na to, że jest zatkane lub ktoś ci się podpiął, lub gdzieś obok masz radio na tym samym kanale ;)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Zatkane? Tzn.?

Podpina się czasem sąsiad, ale odkąd sam się wyposażył w takie urządzenie to ja częściej mu podkradam transfer... :) Ej, a to możliwe, że router w sąsiednim domu jakoś interferuje z moim i zakłóca jego działanie? Bo problemy z jakością połączenia mniej więcej zaczęły się wtedy gdy on odpalił swoją sieć domową.

Radio - tylko internetowe. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

U mnie pomogła wymiana oprogramowania (tzw firmware) w routerze - też często sprawiał wrażenie że jest 'zapchany' - teraz mu przeszło...
A jeżeli chodzi o zakłócenia - to tak, ustaw kanał wifi na 'auto', albo umówcie się z sąsiadem których kanałów używacie (dowolne, byle różne).
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Zmieniłem kanał, firmware mam w miarę aktualny. Sprawdzę czy pomogło. Dzięki!
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6847
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

gushman, tak, jak działa na tym samym kanale (częstotliwości) to fale się nakładają i jest jednym słowem pyta :P
Pomiędzy kanałami powinno być min. 3 kanały różnicy żeby to jakoś lepiej chodziło z tego względu, że w standardzie 2,4 GHz kanały mają szerokie spektrum i zachodzą na siebie.

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Ja mam taki problem, że chciałem zabezpieczyć sieć wifi hasałem ale gdy odfajkowuję taką opcję w routerze i daję hasło to laptop nie może się połączyć z siecią pisze, że jest zła konfiguracja natomiast bez hasła śmiga bez zarzutu, możecie coś na to poradzić??


matisk
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 10-11-2009, 23:33

Post autor: matisk »

moze Twoja sieciowka w laptopie nie obsluguje szyfrowania danego, sprobuj samo WPA, ewentualnie WEP, chociaz to drugie rozwiazanie jest gorsze ze wzgledu na latwosc rozszyfrowania.

ODPOWIEDZ