Info-net - jakieś opinie?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Info-net - jakieś opinie?

Post autor: ad2222 »

Mam zamiar skorzystać z ich usług, wiem że telefon mają z IS, a jak z internetem? Chodzi mi przede wszystkim o to, czy równo chodzi, czy nie ma przerw a jak już się zdarzą - to ile trwają?

Aaaa - i jak dlugo czeka się na podłączenie tel i internetu po złożeniu zamówienia?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

To nie lepiej odrazu wziąć bezpośrednio z IS??? Sam mam od nich tel i neta.



patryk25
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 29-12-2009, 16:19
Lokalizacja: Pawęzów

Post autor: patryk25 »


Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

RWD... taaa... jassne...
Biorąc pod uwagę ich taryfy jest to niemożliwe, do tego ten test jest niemiarodajny, ja mając neta w ZETO i AP w domu bez proxy mam wynik około 10 z proxy mam wynik ponad 70 M.
Natomiast po kablu jak byłem zapięty to licznik o bandę bije momentalnie.


patryk25
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 29-12-2009, 16:19
Lokalizacja: Pawęzów

Post autor: patryk25 »

na sieci bezprzewodowej na 5GHz Zeto ma chyba ŚWIATŁOWÓD :lol:


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Tiaa... to ta nowa technologia FOW czyli Fiber Over Wifi. ;) ;)

Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

Infonet mogę z czystym sumieniem polecić, jeśli chodzi o jakiekolwiek przerwy to zdarzają się one niezwykle rzadko, korzystam już od kilku lat i w ciągu tego czasu zdarzyła się jedna, która trwała kilka godzin i kilka krótkotrwałych. Podłączenie nastąpiło bodajże w tym samym dniu, chociaż to już było chwilę temu więc nie pamiętam dokładnie. Niestety szybkość nie jest aż tak zadawalająca jak za taką cenę, ale tragedii nie ma:)

Z telefonu od nich nie korzystam więc się nie wypowiadam.


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

Witam, odkopię temat, ale nie chciałem zakładać nowego
Chciałbym zapytać o opinie kogoś kto posiada w tej firmie internet za pośrednictwem fal radiowych. Mieszkam w Zawadzie, więc w grę wchodzi tylko radiówka. Po przeglądnięciu ofert skłaniam się na ich ofertę.
Nadajnik jest ok 500m od mojego domu, czy z deklarowanych 8mb będzie chociaż 6mb, czy na ich radiówce są częste przerwy? Ewentualnie jakieś lepsze oferty dostępne w Zawadzie.
Prosilbym o opinie osoby posiadające jakiekolwiek informacje o tej firmie.
2250ml 0 Rh+


agrrr
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 30-06-2011, 02:35

Post autor: agrrr »

Już tu gdzieś pisałem. Mam od nich kilka łącz. Nie wiem co prawda jak chodzi w zawadzie ale po przeciwnej stronie miasta jest ok :).
Jeśli ten nadajnik jest na 5Ghz to chyba nie znajdziesz lepszej alternatywy.
Zresztą jak podpiszesz umowę to wg przepisów możesz ja do 10 dni rozwiązać i nic ci nie zrobią. Wiec jak coś będzie nie tak to ją wypowiadasz i niech się bujają.


polus
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 30-10-2011, 11:43

Post autor: polus »

ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!!

Korzystałem 2 lata z łącza Info-Netu w Krzyżu. Prędkość maksymalna do 2 Mb, kilka razy udało mi się osiągnąć 1,5 Mb (oczywiście w nocy). Mimo, iż wielokrotnie prosiłem, żeby mnie informować o PLANOWYCH przerwach w działaniu sieci (nie mówię o awariach), nigdy mnie nie poinformowali. Sieć przestawała działać w ciągu dnia np. na 30 minut i nie widzieli w tym nic nadzzwyczajnego. Jako że prowadzę firmę i internet mi jest niezbędny, współpraca z tym operatorem była ogromną uciążliwością. Szalę przeważyła ostatnia awaria. Kiedy po uderzeniu pioruna przed kilka dni zgłaszałem awarię, nikt się nie pofatygował, żeby przyjechać i sprawdzić. W końcu się pofatygowałem osobiście do siedziby na Krakowską. Siedzący za biurkiem pan Boczar z uśmieszkiem powiedział, że przyjadą, jak BĘDĄ MIELI CZAS i nie zamierza mnie informować, kiedy. Miarka się przebrała. Wypowiedziałem umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia. Info-Net oczywiście nie uznał swojej winy i nie przyjęli wypowiedzenia. Pan Boczar wysłał do mnie pismo z informacją, iż NADAL KORZYSTAM Z ICH ŁĄCZA, podając na dowód numer MAC urządzenia korzystającego z mojego numeru IP. Nigdy nie miałem urządzenia o tym numerze.
Musiałem zagrozić skierowaniem sprawy do sądu. Wtedy, po 3 miesiącach od zgłoszenia awarii, przyjechała ekipa techniczna, która stwierdziła, iż rzeczywiście mam rację. Wypowiedzenie zostało przyjęte.

Nie muszę chyba dodawać, iż nie doczekałem się żadnych przeprosin ze strony Info-Netu. Nikomu nie polecam takiego operatora.

I tutaj ciekawostka. Ponieważ STABILNE łącze jest mi niezbędne, zdecydowałem się na internet poprzez sieć GSM. Kupiłem modem w Play'u, antenę kierunkową - i tutaj niespodzianka. Łącze chodzi zdecydowanie szybciej niż Info-Net (ok. 3,6 - 4,2 Mb, testowane speedtestem, zależnie od pory dnia), stabilniej (żadnych przerw), mogę bez problemu korzystać z telefonu VoIP.

Jak macie w zasięgu tylko Info-Net, kupcie sobie modem GSM i dobrą antenę kierunkową.

Pozdrawiam
Przemek

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

polus pisze: Prędkość maksymalna do 2 Mb, kilka razy udało mi się osiągnąć 1,5 Mb (oczywiście w nocy).
I teraz pytanie, Mb czy MB?

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen, zasadnicza różnica. A wracając do wątku głównego - mam łącze w infonet od prawie dwóch lat, i nie zauważyłem problemów. Może dlatego, że łącze jest 'po kablu', a w Krzyżu chyba była radiolinia?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ad2222, do Krzyża była radiolinia, potem było kablem, a przynajmniej tak mi się wydaje z opowiadań znajomych.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen, to sporo wyjaśnia - na Hodowlanej mamy internet przez radiolinię - wprawdzie firma inna, ale to co napisał polus powyżej zgadzało by się w 100%... Powoli zastanawiam się nad opcją GSM, zwłaszcza, że nie potrzebuję bardzo szybkiego tylko raczej stabilnego łącza.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ