internet ew. TV

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
riko
Obywatel
Posty: 43
Rejestracja: 01-05-2011, 16:01

internet ew. TV

Post autor: riko »

Ktoś doradzi ? Multimedia mnie kasuje "za nic". Czy ktoś może doradzić kto może zaoferować internet minim 100 Mb i/lub Tv przez światłowód ?Prosze o poradę.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: internet ew. TV

Post autor: LordRuthwen »

W Tarnowie masz obecnie wybór taki:
Zicom (czyli dawni lokalni providerzy nie licząc IS) albo Vectra (czyli multimedia). A czy ktoś Cię podepnie po świetle? W bloku na 99% nie bo jest to nieopłacalne i światło masz do budynku a dalej miedź, w domu pod miastem tak, ci pierwsi. Zresztą czemu po świetle?

Natomiast jeśli masz sytuację jak moja - masz dom w mieście między blokami, to jesteś w czarnej d.ie :)
Z jednej strony Jaskółka nie zgadza się na przekopanie (ani ja ani oni nie chcemy przewieszki) trawnika, chodnika i znów trawnika. Z drugiej mam ulicę. Z trzeciej i czwartej są domy podpięte do sieci Multimedia ale w technologii Ethernet (skrętka) i powiedzieli wprost, że nie podpinają nowych klientów w tej i czekają aż przestanie działać u obecnych, żeby im wysłać rezygnację, bo nie opłaca im się utrzymywać technologii niezgodnych z ich ogólnopolskim standardem.
Oczywiście mogę iść do Jaskółki i rzucić kilkoma argumentami, że ograniczają mi dostęp do... np informacji :) Ale w odpowiedzi spodziewam się takich warunków wykonania przyłącza, że mi czapka spadnie jak zobaczę koszty.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: internet ew. TV

Post autor: defekator »

Polecił bym UPC bo fajnie to działało ale po ich przejęciu przez Play nie polecę bo zwyczajnie jaja z klienta zaczęli sobie robić. Sprawdź jeszcze co tam w ZETO oferują.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: internet ew. TV

Post autor: Cubaza »

I jeszcze Infonet. Mam ich teraz i powiem szczerze, że nie mam na co narzekać. Lepsze jest pytanie w jakiej okolicy mieszkasz bo my możemy wymienić wszystkie firmy a okaże się, że za bardzo nie masz wyjścia i zostanie Ci Multimedia.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: internet ew. TV

Post autor: LordRuthwen »

@defekator @Cubaza nie ma już Zeto ani Infonetu :)
Kilka lat temu kupił ich Zicom wracający z przytupem do Tarnowa :)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: internet ew. TV

Post autor: Cubaza »

Czekaj czekaj :D To czemu ja mam od nich rachunki :D Czemu mają biuro na Słonecznej jako Zeto i Infonet :D Może na górze jest ktoś inny, ale umowę podpisywałem z infonetem.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: internet ew. TV

Post autor: LordRuthwen »

Umowę podpisywałeś, utrzymują dalej marki i strony, ale de facto wszystkie te firmy to Zicom, mający swoją siedzibę na Przemysłowej.
Tak samo jak MM zostały kupione przez UPC a UPC przez Vectrę (a teraz Play?).
Klienci dalej mają umowy z MM.

//edit:
masz linki:
zicom
infonet

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: internet ew. TV

Post autor: defekator »

Multimedia została przejęta przez Vectrę. UPC przejęty został przez Play.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: internet ew. TV

Post autor: LordRuthwen »

A faktycznie, UOKIK uwalił zakup przez UPC.


martens
Prytan
Posty: 167
Rejestracja: 21-02-2011, 00:31

Re: internet ew. TV

Post autor: martens »

Dostępność Internetu pod każdym adresem można sprawdzić na stronie https://internet.gov.pl/
Jest też opcjazgłoszenia zapotrzebowania na szybki Internet, ale nie testowałem.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: internet ew. TV

Post autor: LordRuthwen »

Tak, sprawdzałem, jestem w zasięgu Orange a Multimedia ma tam infrastrukturę - no to Orange mogę tylko LTE - dzięki, chciałem po kablu, a sytuacja z MM opisana wyżej :)


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: internet ew. TV

Post autor: faleQ »


martens pisze:Dostępność Internetu pod każdym adresem można sprawdzić na stronie https://internet.gov.pl/
Wg tej strony, Netia u mnie oferuje skrętkę 2Mb/s ObrazekObrazekObrazekObrazek W centrum miasta.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Bastekxyz
Archont
Posty: 938
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: internet ew. TV

Post autor: Bastekxyz »

faleQ pisze:
23-09-2023, 21:24
martens pisze:Dostępność Internetu pod każdym adresem można sprawdzić na stronie https://internet.gov.pl/
Wg tej strony, Netia u mnie oferuje skrętkę 2Mb/s ObrazekObrazekObrazekObrazek W centrum miasta.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Ta strona lubi pokazywać brednie. Np. dane o internecie w moim domu są bardzo dalekie od prawdy.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: internet ew. TV

Post autor: PrzemczaN »

To ja jeszcze dorzucę tellion. Nikt nie wymienił, a u mnie w bloku jest właśnie ta firma. Prędkości mam zawsze jak na umowie, do tego TV internetowa która bije na głowę tę z satelity. Światło mam do samego routera, chociaż to nowy blok więc było łatwiej to przygotować, ale wykonują mikrokanalizację i wiem, że rozszerzają ofertę też na starsze bloki jeśli jest wystarczająca ilość chętnych. Nie mają całego miasta, trzeba po prostu zadzwonić, podać adres i pogadać. Ja bardzo polecam.


dddsss
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 22-12-2010, 23:36

Re: internet ew. TV

Post autor: dddsss »

Może trochę nie na temat, ale posiadam takiego pilota i potrzebuję zamiennik, może wiecie gdzie można kupić w Tarnowie takie coś wraz z opcja zaprogramowania??
Załączniki
IMG-20230811-WA0001.jpg
IMG-20230811-WA0001.jpg (210.7 KiB) Przejrzano 28079 razy
Maciek

ODPOWIEDZ