Internet na Heleny Marusarz

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
atril
Obywatel
Posty: 42
Rejestracja: 19-09-2009, 15:51
Lokalizacja: Tarnów / UK
Kontakt:

Internet na Heleny Marusarz

Post autor: atril »

Witam,
planuje przeprowadzić się niedługo na H.Marusarz.
Orientujecie się czy jest tam dostępny internet od któregoś z tarnowskich dostawców? (oprócz tepsy :P)

Wiem ze Zeto tam nadaje radiowo - wiecie jak taki radiowy internet działa? Tzn czy występują jakieś przerwy, przy złej pogodzie itp?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Bliżej Orkana daje Zeto, w stronę Woli Rzędzińskiej jest jeszcze IS.
Gdzieś tam mi się tez o oczy obił chyba Voltronik.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Wszystko zależy od JAKOŚCI łącza radiowego. Dam Ci przykład - moja firma była podłączona do sieci Internet Solutions drogą radiową przez 8 lat - i wszystko chodziło REWELACYJNIE. Ale IS miał dedykowaną radiolinię z chronioną częstotliwością. Tuż obok inna firma miał z ZETO po klasycznym WiFi i nażekali - zapchane, zakłócane częstotliwości "publiczne" robiły swoje.

Generalnie jeśli dobrze się wykona instalacje, zamontuje dobre kierunkowe anteny, nawet w mocno "zaśmieconym" środowisku można mieć stabilny net.

Niemnej jednak wolał bym mieć kabel miedziany/światłowodowy - jeśli możesz polecam IS - mają dobrą sieć, szybkie łącza, większość znajomych ma IS i sa bardzo zadowoleni - ja też długo miałem net od nich. Po przeprowadzce nie mam - ale to kwestia firmowego internetu via GSM.


Autor tematu
atril
Obywatel
Posty: 42
Rejestracja: 19-09-2009, 15:51
Lokalizacja: Tarnów / UK
Kontakt:

Post autor: atril »

Lord - IS na kablu czy radio?

Ravir - tez właśnie wolałbym mieć kabel, zapytam w IS

dzięki

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

atril, nie wiem, ael szczerze wątpię, żeby tam był kabel z prostego powodu - za duże koszty.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Kabla tam nie ma raczej z tego co wiem.

Ponoć dobrze tam chodzi Era bo nadajnik pod nosem.

ODPOWIEDZ