Pytanie o zamek tarnowski i mury obronne Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Póki co mamy niepowtarzalną okazję zobaczyć fundamenty Starej Synagogi. Wyczytałam, że jednak nie zostaną odsłonięte, nawet nie zostaną przeszklone, aby można było choć ciut zobaczyć. Lepiej się spieszyć z oglądaniem, bo zasyspią jak nic.

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

ale czemu ? powiedz czemu ?
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

hightower pisze:ale czemu ? powiedz czemu ?
Ale co ma powiedzieć czemu? Czemu zakopują? Bo tak zapewne jest w projekcie. Czemu nie zrobią szklanej posadzki ? Pewnie dlatego, że jest za droga. Czemu nie odsłonią tego? Bo tak nie ma w projekcie.

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

thx.
dlaczego w takim razie tak jest w projekcie , nie kumam.? nikomu nie zależy na tym.
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Bo ten co robił projekt ma to daleko w dupie i nie ma zielonego pojęcia co nawet robił. Ważne by kasa była na koncie

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

niestety, ale masz racje.
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.


Macumba
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 24-02-2011, 21:24

Post autor: Macumba »

Słyszałem, że na sfinansowanie szklanej płyty miasto bezskutecznie próbowało namówić Renato Rosettiego, właściciela m.in. tej nowo zbudowanej kamienicy z wieżą przy pl. Rybnym.
Załączniki
Bima2.JPG
Bima1.JPG


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

A dlaczego prywatny właściciel ma za to płacić???? To te buce co ciedzią w Urzędzie Miasta powinny znależć pieniądze na ten remont. Te pieniądze leźą w UNII, Jest ich naprawdę dużo, tylko kto je pozyska? No kto? Mam dość nieudaczników, którzy za sukces obwieszczają światu budowę TARNOWSKIEGO AQUAPARKU. Boże zlituj się nad nimi bo nie wiedzą co czynią

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

no baaa, przecie sponsor być musi :)
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.


Autor tematu
tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: tarnowianin1330 »

Witam, w związku z kolejnym pomysłem odbudowy murów miejskich mam kilka pytać.
Czyj to pomysł?
Co ma na celu odbudowa murów ?
Czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na konserwację, odsłonięcie, czy jakiekolwiek prace przy istniejących fragmentach murów ?
Przy oprowadzaniu turystów będzie im mówione, że mury, które zostały odbudowane w ubiegłym roku na placu Rybnym i te które mają być odbudowane przy ulicy Bernardyńskiej są to średniowieczne mury Tarnowa ? Bo tak to się w Tarnowie przyjęło, że mury zrekonstruowane w ubiegłym wieku i te odbudowane na placu Rybnym to średniowieczne mury miasta Tarnowa :lol: .

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11069
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

tarnowianin1330, w Warszawie oprowadza się turystów po 70-letniej Starówce :)


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Gdańsk również. Ja bym chciał żeby takich rekonstrukcji jak np zamek Tropsztyn było w Tarnowie więcej. Za sto lat nikt nie bedzie pamiętał że to rekonstrukcja.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

tarnowianin1330 pisze:Przy oprowadzaniu turystów będzie im mówione, że mury, które zostały odbudowane w ubiegłym roku na placu Rybnym i te które mają być odbudowane przy ulicy Bernardyńskiej są to średniowieczne mury Tarnowa ? Bo tak to się w Tarnowie przyjęło, że mury zrekonstruowane w ubiegłym wieku i te odbudowane na placu Rybnym to średniowieczne mury miasta Tarnowa :lol: .
To zależy od przewodnika :D
Ja na przykład informuję o tym za każdym razem turystów.
Albo, że mur przy Bramie Pilźnieńskiej został porządnie odnowiony w ostatnim czasie i mimo, że wygląda jak nowy, to jest stary :)


Autor tematu
tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: tarnowianin1330 »

Goscinny, wejss wiem ;) .
figa pisze:Albo, że mur przy Bramie Pilźnieńskiej został porządnie odnowiony w ostatnim czasie i mimo, że wygląda jak nowy, to jest stary :)
A ten fragment to przypadkiem nie jest rekonstrukcja z ubiegłego wieku :?: Tak mi się przynajmniej wydaje ;) .Więc nie jest taki stary, jak by sie niektórym mogło wydawać :lol: ;) .

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Kilka lat temu pan Bańburski podczas spacerów po Tarnowie wspominał, że jest to jeden z nielicznych starych fragmentów murów miejskich.

ODPOWIEDZ