Piwo

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Piwo

Post autor: defekator »

No i spróbowałem Tyskiego 14-dniowego w Tarnowskim Browarze na rynku. Przyznam, że nie oczekiwałem po tym piwie niczego szczególnego, zwłaszcza, że Tyskie uważam za bardzo słabe piwo, ale to jest na prawdę dobre. Co więcej dawno żadne piwo mi tak nie smakowało, jeżeli chodzi o lagery to może konkurować spokojnie z wieloma tzw. piwami rzemieślniczymi. Nie ma praktycznie wad typowych koncernówek, nie zajeżdża brudną szmatą, słód jest niewyczuwalny a goryczka subtelna ale zauważalna. Dodając do tego cenę - 7 złotych przed 17, 8 złotych po 17 otrzymujemy na prawdę fajne piwo. Byle nie pogorszyli jakości z czasem.
Muszę tam kiedyś wpaść na dłużej, zwłaszcza, że do oferty wprowadzili też jedzenie (pizza i przekąski). Szkoda, że remontowany rynek nie jest zbyt nastrojowy.

Aha i duży plus za wyremontowanie obskurnych toalet w bramie, na prawdę ładnie to zrobili. Do ideału brakuje mi nieco ciekawszej zieleni w ogródku. Byłem niedawno w Sandomierzu i tam sporo knajp na prawdę fajnie urządziło ogródki, jeżeli chodzi o rośliny. U nas wciąż pokutuje podejście "po taniości" czyli nieśmiertelne thuje w doniczce i jakieś peralgonie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Piwo

Post autor: ad2222 »

Podepnę się z pytaniem do tego tematu: czy ktoś na forum próbował sił w piwowarstwie domowym? Wiem, że Lord, a jest jeszcze ktoś? Robicie z gotowych słodów, czy sami zacieracie?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Piwo

Post autor: LordRuthwen »

Przywołany do tablicy: piwo robię z syropów słodowych, bo mi się nie chce przy tym stać :-D
A cydr robię z soków tłoczonych w tłoczni na klikowskiej.

Wysłane z mojej budki telefonicznej


ODPOWIEDZ