Restauracja Wiedeńska

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.

Autor tematu
Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Restauracja Wiedeńska

Post autor: Roberto »

Restauracji w Tarnowie przybywa. Wiedeńska jest przy Mościckiego, kilkaset metrów od Maxa. Bardzo ekskluzywnie i...drogo. Po jednym daniu dla 2 osób (z tańszych) plus lampka wina (skromna ilość wina) plus sok wyszło ponad 80 zł. Jedzenie po prostu dobre, nie powaliło na kolana ani też nie ma się do czego przyczepić, nie było go też zbyt dużo (zwłaszcza jak za tą cenę), za to przed jedzeniem podano gratisowe przystawki (m.in. jeszcze ciepłe małe bułeczki, itp.) i to akurat było przepyszne. Wystrój piękny ale równie dobrze restauracja mogłaby się nazywać Paryska, Wileńska, itp. - zero związków z Wiedniem, jedyny akcent jaki zauważyłem to tort Sachera w menu.
Lokal raczej na wizytę z jakiejś okazji niż dla samego jedzenia.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Właśnie się wybierałem. Mają może jakieś desery bardziej wyszukane ??
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Pablo
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 19-11-2010, 20:49

Post autor: Pablo »

A ty Roberto co ty wiesz o architekturze?


Na reszcie coś nowego pojawiło się w Tarnowie.
Dania których nie spotkałem nigdzie indziej.Mi osobiście bardzo smakowało i uważam
że ceny nie różnią się od innych restauracji , no chyba że porównujemy z pizzeriami czy barami mlecznymi.
Co do ilości jedzenia na talerzu?
Faktycznie nie ma na nim hałdy ziemniaków ale mi na skrobi aż tak bardzo nie zależy :)


Polecam na deser gruszkę w cieście filo.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Hmmm... pierwszy post i od razu pieśń ku chwale restauracji...

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ciekawe kiedy ludzie zrozumieją, że występowanie oficjalnie jako przedstawiciel firmy może być dużo lepiej odbierane i przynieść więcej korzyści niż taka partyzantka.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

gushman pisze:Ciekawe kiedy ludzie zrozumieją, że występowanie oficjalnie jako przedstawiciel firmy może być dużo lepiej odbierane i przynieść więcej korzyści niż taka partyzantka.
Nigdy! Będziemy mieli co jakiś czas kabarety w stylu Grubego Benka. Przynajmniej będzie wesoło, prawda panie właścicielu, pracowniku czy kim tam jesteś, panie Pablo? :lol:


Autor tematu
Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Pablo pisze:A ty Roberto co ty wiesz o architekturze?


Na reszcie coś nowego pojawiło się w Tarnowie.
Dania których nie spotkałem nigdzie indziej.Mi osobiście bardzo smakowało i uważam
że ceny nie różnią się od innych restauracji , no chyba że porównujemy z pizzeriami czy barami mlecznymi.
Co do ilości jedzenia na talerzu?
Faktycznie nie ma na nim hałdy ziemniaków ale mi na skrobi aż tak bardzo nie zależy :)


Polecam na deser gruszkę w cieście filo.
Architekturze ? Panie kierowniku, a co pan wie o fizyce kwantowej ? Co to ma do rzeczy. Proszę się przejść do El Paso na Lwowskiej, po 3 krokach będziesz pan wiedział gdzie jest nawet jeśli pan wejdziesz tam z zamkniętymi oczami :)
Moja ostatnia wizyta w Wiedniu była raptem ok. miesiąc temu więc obraz w głowie mam zachowany całkiem dobrze, tymczasem wchodząc do Wiedeńskiej w czasie i miejscu bynajmniej się nie przeniosłem. Owszem, jest wytwornie ale w wystroju na próżno szukać śladów Schonbrunn, Hofburga, Riesenrad, katedry św. Szczepana, czy nawet Sobieskiego. A z głośników powinno lecieć coś klasycznego (Wiedeń - Mozart ? ;) ) a nie muza chill out.
Jak wspomniałem; jest wytwornie, ale na pewno nie 'wiedeńsko'.
Ceny i ilość jedzenia - pewnie sprawa indywidualna, mnie po prostu jeszcze się nie zdarzyło wyjść z lokalu nie najedzonym po wydaniu na dwie osoby 90 zł. Że o niezbyt grzecznym "obsługa nie wliczona w ceny" na każdej stronie menu nie wspomnę, ale to akurat z Wiednia znam :)


Pablo
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 19-11-2010, 20:49

Post autor: Pablo »

Tak myślałem że to Pan Panie Robercie El Paso :mrgreen:
Na początku nie byłem pewien ale teraz już jestem.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Haha, co ?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Znaczy się zapamiętali wizytę Roberto. :) Hehehehe.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Roberto pisze: "obsługa nie wliczona w ceny"
Przepraszam, ale jak to na polski się tłumaczy?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

"Jak nie dasz napiwku, kelner/-ka umrze z głodu". :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Że o niezbyt grzecznym "obsługa nie wliczona w ceny" na każdej stronie menu nie wspomnę, ale to akurat z Wiednia znam
Hahahaha :D, chyba żartujesz :D.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Mi tak krem z raków smakował w Wiedeńskiej - ogólnie bardzo elegancka restauracja jak na Tarnów. Tatrzańska może się schować ;)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Niestety tatrzańska ma dużo lepszą lokalizację.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ