Sklep mięsny

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.

Autor tematu
Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Sklep mięsny

Post autor: Boruta »

Polecam sklep mięsny na ulicy Długiej (od strony ul. Jasnej), nazwy sklepu nie znam, jakoś nie rzuciła mi się w oczy ale wyroby są świetne. Jeśli ktoś chce poczuć smak wiejskich wędlin jak dawniej to warto się tam wybrać. Oczywiście odradzam dbającym o linię, nie są to produkty dietetyczne ;) Po południu ciężko tam coś kupić, bo wszystko sprzedane. W czasach wyrobów wędlino podobnych z wody i chemii nie chce się wierzyć, że ktoś jeszcze robi prawdziwe wędliny.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Mnie zawsze smakowały wędliny z tego sklepu co był na ul. Asnyka. Nie pamiętam nazwy... coś z góralami chyba ; )


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

To jest ta sama firma ''Bacówka " niedawno otworzyli własnie drugi sklep na Jasnej jakość super tylko ostrzegam ceny wysokie ale naprawdę warto wydać :D


Autor tematu
Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

dafi33 pisze:To jest ta sama firma ''Bacówka "
To nie jest Bacówka, tylko sklep na Długiej. Bacówka jest przy Jasnej.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Konkurencyjne ceny ma też Szubryt, a jakość nie jest zła. Jeszcze się starają, mam nadzieje że tak zawsze będzie.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

trix pisze:Konkurencyjne ceny ma też Szubryt, a jakość nie jest zła. Jeszcze się starają, mam nadzieje że tak zawsze będzie.
Ceny maja tak konkurencyjne, że często się zastanawiam ile tam jest % mięsa w mięsie. Smakowo super.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Na pewno więcej niż w tesco i biedronce, kauflandzie, mięsa w tych wyrobach jest dużo mniej niz u szubryta. Nawiasem u niego też są wędliny Highend :>.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

trix pisze:Na pewno więcej niż w tesco i biedronce, kauflandzie, mięsa w tych wyrobach jest dużo mniej niz u szubryta. Nawiasem u niego też są wędliny Highend :>.
Zdziwił byś sie :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Właśnie się zdziwiłem jak zjadłem kiełbasę od nich, nie dość że tańsza to jeszcze lepsza :).
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Moja matka kupiła w sklepie na ul. Lwowskiej (obok Solutions) szynkę. Ładna, różowiutka.
Problem w tym, że tej szynki było raptem 5 plasterków, a pod nią dali jakąś zupełnie inną!!!

Szkoda, że nie przyglądnęła się temu w sklepie lub zaraz po wyjściu.


Miała kupić u Szubryta, ale kolejka ją zniechęciła...

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Keleos, dlatego właśnie w najbliższe lato buduję wędzarnię :) W sumie można też wędzarnię zrobić z metalowej beczki, ale ta będzie już murowana, połączona z grillem i (najprawdopodobniej) piecem chlebowym.

Do najfajniejszych polowych wyczynów zaliczam uwarzenie piwa w lesie, na palniku gazowym. Oczywiście fermentacja odbyła się już w 'ludzkich' warunkach ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

ad2222 pisze:Keleos, dlatego właśnie w najbliższe lato buduję wędzarnię :) W sumie można też wędzarnię zrobić z metalowej beczki, ale ta będzie już murowana, połączona z grillem i (najprawdopodobniej) piecem chlebowym.

Do najfajniejszych polowych wyczynów zaliczam uwarzenie piwa w lesie, na palniku gazowym. Oczywiście fermentacja odbyła się już w 'ludzkich' warunkach ;)

Z przyjemnością FGPO przyjdzie na degustacje :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Od czasu do czasu sam pieke chleb kupuję specjalną mąkę na stoisku ze zdrową żywnością i robię trochę pitolenia z tym jest ale smak chleba i jakość chleba nieporównywalna ze sklepowym chłamem :P
Polecam też pasztet z królika :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Jakub Kwaśny, No to chyba jasne jest. Najpierw projekt, potem budowa, degustacja na końcu :)
dafi33, nie szukaj po specjalnych sklepach ze zdrową żywnością, tylko w młynie kup 'mąkę chlebową' (750) i będzie w porządku. Do tego może jakiś własnoręcznie zrobiony zakwas z żytniej mąki, albo pożycz z piekarni na początek, a potem podkarmiaj.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Ja robię chleb orkiszowy ponoć najzdrowszy w foremkach na '' grahama'' drożdże ,mleko, kminek można też dodać ugotowanego rozdrobnionego ziemniaka .
Na zakwasie jeszcze nie robiłem może zrobię następnym razem :P
Co do wędlin to obserwuję z roku na rok coraz gorszy chłam powstaje porównując większość już ''dorównuje'' oczywiście negatywnie zachodnim wyrobom niestety .
Dobra wędlina bez konserwantów i chemii to cena zaczyna się od 30 zł w górę .

ODPOWIEDZ