Idealna knajpka

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Nie mówię tutaj o 'wejściu do kuchni' - stawiasz manele na stole, do tego przenośna kuchenka indukcyjna czy inna, czy piec na prąd (np na pizzę) a kawałek salki można odgrodzić jako 'wynajętą na prywatne potrzeby'. Dawno temu, na 'starym forum', wkleiłem serię fotek dokumentującą powstanie zupy gulaszowej, gotowanie odbyło się w plenerze, w kociołku na ognisku :)

A książeczkę sanepidowską (badania na nosicielstwo?) to też mam, a ubranie robocze można zawsze pożyczyć...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Post autor: małopolska2 »

...nawet ode mnie więc nie ma problemu.
Czyli co? umawiamy się po świętach i robimy włam do jakiejś kuchni?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Możemy to zrobić pod hasłem "uczymy Keleosa robić schabowego". Ale łącznie z wyborem mięsa przed gotowaniem.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ale schabowy z kurczaka ja rozumiem, bo innego mięsa nie toleruję ; >

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Hmmm... jak znajdziesz kurczaka ze schabem to ok :P


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Keleos pisze:Ale schabowy z kurczaka ja rozumiem, bo innego mięsa nie toleruję ; >
Może jeszcze golonkę z kurczaka byś chciał? :D Pierś (z kury) jest bardzo dobra, ale schab jednak lepszy. Jeśli ma być kotlet to koniecznie smażony razem z kością

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

małopolska2 pisze:Takie są wymogi sanepidowskie, nie można "roznosić" bakterii, ktoś kto przebywa w kuchni gdzie jest np. żywienie zbiorowe MUSI mieć aktualną książeczkę no i strój na zmanę, po spełnieniu tych dwóch wymogów nie było by problemów by wejść do kuchni jakiejś restauracji.
To,że się wypróżnisz do słoika w poniedziałęk i dasz to sanepidowi do badania, nie uchroni nikogo przed epidemią, gdy złapiesz syfa w środę i z podbitą książeczką polecisz do pracy w piątek... Tylko głupi może wierzyć w moc sprawczą piecżatki z sanepidu. Lepiej, gdyby zamiast paprać sie w ludzkich odchodach zaczęli sprawdzać , czy ludzie na kuchni rzeczywisice mają porządek i myją ręce :mrgreen:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Mr Greenback pisze:Tylko głupi może wierzyć w moc sprawczą piecżatki z sanepidu. Lepiej, gdyby zamiast paprać sie w ludzkich odchodach zaczęli sprawdzać , czy ludzie na kuchni rzeczywisice mają porządek i myją ręce :mrgreen:
Dobrze by było, gdyby też obcinali paznokcie. Miałem raz przez przypadek nieprzyjemność znaleźć się w kuchni pewnego tarnowskiego "fastfudu" i zobaczyć w akcji właścicielkę lokalu grzebiącą w jedzeniu gołymi rękami. Ręce jak ręce, ale pod paznokciami mogłaby zasiać rzeżuchę :lol:
Nigdy więcej tam nie wejdę, nie mówiąc już o jedzeniu! W innych lokalach pozostaje nam tylko wiara, że jest inaczej.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Boruta, piersi to są dobre, ale nie kurze :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

badania sanitarno-epidemiologiczne są ważne do czasu zachorowania na chorobę zakaźną, taką jak Salmonella czy WZW. Wtedy należy po wyzdrowieniu przeprowadzić ponownie badania.

Tyle dowiedziałem się na szybko z Internetu.

natomiast słyszałem kiedyś taką legendę, że bada się tylko raz w życiu ponieważ nosicielem się jest albo od urodzenia albo wcale, nie mniej nie próbowałem nigdy zweryfikować tej tezy ; )


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

LordRuthwen pisze:Boruta, piersi to są dobre, ale nie kurze :)
Tak, ale w wątku kulinarnym bardziej pasują kurze ;)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Idealna knajpa:
-dobre jedzenie
-"tanio"
-miła i fachowa obsługa która nie wciska człowiekowi kitu
-duży parking
-łatwy dojazd
-brak zapachów kuchennych na sali konsumpcyjnej
-czyste nakrycie :P
-dużo deserów do wyboru
-wszystko co jest w menu jest dostepne
-czas oczekiwania do 15 min
-tanie alkohole (przy dzisiejszej "prohibicji" jest to niemożliwe, ale pomarzyć można).

Dodatek specjalny tylko dla panów:
-kelnerki toples robiące dobre lody na zyczenie klienta :].
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

trix pisze:Idealna knajpa:
-dobre jedzenie
-"tanio"
-miła i fachowa obsługa która nie wciska człowiekowi kitu
-duży parking
-łatwy dojazd
-brak zapachów kuchennych na sali konsumpcyjnej
-czyste nakrycie :P
-dużo deserów do wyboru
-wszystko co jest w menu jest dostepne
-czas oczekiwania do 15 min
-tanie alkohole (przy dzisiejszej "prohibicji" jest to niemożliwe, ale pomarzyć można).

Dodatek specjalny tylko dla panów:
-kelnerki toples robiące dobre lody na zyczenie klienta :].
100% racji! Takiej knajpy brakuje w Tarnowie! ;)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Trix w czasie 15 minut to dostaniesz co najwyzej podgrzane jedzenie z mikrofalowki:)


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

Chyba że mu najbardziej na tych lodach zależy z miłej, szybkiej i fachowej obsłudze topless - to nie musi czekać aż odgrzeją..
Tyle że lokale pomylił trochę :P

ODPOWIEDZ