Idealna knajpka

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
Awatar użytkownika

Autor tematu
małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Idealna knajpka

Post autor: małopolska2 »

Mam propozycję: stwórzmy idealną knajpkę która odpowiedziała by na pytanie - czego konsument oczekuje.

Wiadomo, że musi być tanio ;) , no ale jakość kosztuje zresztą musi się zwrócić to co zostało zainwestowane.
Musi być elegancko? - ale nie sztywno.
Co wieczór saksofonista? czy koncert? - mogło by się znudzić.
Przyciemnione loże czy dyskoteka z samymi drinkami?
Każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć czego oczekuje.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Pytasz czy odpowiadasz? :) Zresztą na koniec i tak stwierdzasz, że to indywidualna sprawa każdego. :)

W mojej idealnej knajpie musi być za darmo, widok na Wielki Kanion albo na 5th Avenue, kelnerki topless i kanapy do kimania jak się człowiek zmęczy. Weźmiesz to pod uwagę jak będziesz robił swoją? :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

I nie zapomnij o koniach. Koń za barem.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Hehe, prowokator do dyskusji podejmuje następne wyzwanie :)

Odpowiem trochę przewrotnie - idealną knajpę dopasowujemy do danej chwili/potrzeby - jak chcę coś szybko, pewnie i w przystępnej cenie zjeść w podróży - wtedy idealną knajpką będzie McD. Jeżeli chcę zjeść dobrego loda czy ciastko - Kudelski, jeżeli sałatkę czy wymyślną pizzę - Porta Sei. Jak ma być tanio bardzo - trochę wyżej Porta Sei jest bar mleczny - polecam.
Jak chcę, żeby było romantycznie i nastrojowo - gotuję sam, rozpalam kominek i otwieram butelkę wina :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

w mojej tez - za darmo..
i bez nachalnych kelnerów.. pyszne sałatki... dobrze doprawione dania... fajny wystrój.. i bez TV- tylko i wyłącznie fajna muzyka ( to już wzależności od wystroju i klimatu kanjpki... ;) )


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

Straszne skapiradla z was.
Wszyscy za darmoche chcecie :P
A przeciez nic tak nie dziala na laskę, jak facet placacy gruba kase za jej zamowienie

:mrgreen:


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Wiesz, ale oni to dla siebie chcą za darmo :) O dziewczynach nic nie było...


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

no to jakąs "tanią" laskę chyba... :P ale gratuluje zamysłu.. ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Post autor: małopolska2 »

Dla mnie idealnie by było jakby nic nie było mrożone a wszystko robione na świeżo. Powiecie, że w takim przypadku zostają tylko bary mleczne... niekoniecznie. Fajnym pomysłem jest na przykład "zupa dnia" (tak, tak nawet w ramach oszczędności porcje zup w plastikowych miseczkach się mrozi... przykład? - jedna z restauracji między rynkiem a placem...) więc wracając do kwestii zupy, może stać sobie baniaczek czy dwa przy ladzie podgrzewanej zupy i klient podchodząc nalewa sobie ile chce, co z tej zupy chce a w dodatku wie, że zupa jest świeża, bo innej dziś nie ma, tak na przykład.

Jeśli jest jakaś wykwintna restauracja w Tarnowie która (daj Boże) zupy gotuje na kościach to i tak używa najtańszych i mrożonych (no bo taki dostawca towaru do restauracji wychodzi z założenia że skoro jakieś kości dziś są tanie to kupi dziś więcej i się zamrozi), takie tanie kości kupuje się tam gdzie wystawiają fakturę (na pewno nie na Burku) w przeważającej większości są to dostawy z zagranicy więc na tych statkach te mięsa są już raz mrożone. Następnie drugi raz mrozi je sklep, później lodówka w restauracji a już rozpaczą jest mrożenie pojedynczych porcji po ugotowaniu potrawy. I potem foremka plastikowa z taka pomidorową (czy brrrr :-? zamrożonym rosołem - z makaronem a jakże) trafia na 5 min do mikrofali, na talerz, dekoracja i na stół dla spragnionego czegoś dobrego konsumenta...

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

I wracamy do punktu wyjścia, czyli - chcesz czegoś dobrego, nie mrożonego, z dobrych produktów - zrób sobie sam. :)

Ja bym proponował jakieś małe spotkanie FGPO, połączone z nauką podstawowych kulinarnych umiejętności, a potem z degustacją owoców tej nauki. Mogę poprowadzić wykład i ćwiczenia z sałatki i schabowego :), a potem ewentualnie z pizzy :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

"Gotuj z FGPO" :) I na jutuba potem ;)
Tylko potrzeba kogoś z dużą kuchnią.

Awatar użytkownika

Autor tematu
małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Post autor: małopolska2 »

To nie problem, myślę że kilka knajp by było zainteresowanych taką promocją, ja bym mógł to od strony public relations i logistycznie załatwić.
Ale zapewne pojawi się jeden warunek - do kuchni nie wpuszczą nikogo bez książeczki sanepid owskiej.



Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja mam książeczkę i zaświadczenie o niekaralności. Gotować jednak umiem tylko wodę ; D

Awatar użytkownika

Autor tematu
małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Post autor: małopolska2 »

Takie są wymogi sanepidowskie, nie można "roznosić" bakterii, ktoś kto przebywa w kuchni gdzie jest np. żywienie zbiorowe MUSI mieć aktualną książeczkę no i strój na zmanę, po spełnieniu tych dwóch wymogów nie było by problemów by wejść do kuchni jakiejś restauracji.

ODPOWIEDZ