Zdrowa polska żywność umiera

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

małopolska2 pisze: Europejscy producenci wyrobów cukierniczych uzupełnią braki importem cukru trzcinowego
Po prostu komuna pierwszej wody. Najpierw ograniczymy własną produkcję tak, żeby na 100% zabrakło cukru, a potem z uśmiechem powiemy, żeby sobie resztę sprowadzili z krajów, które mają gdzieś limity i produkują tyle, ile potrzeba.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Tylko patrzeć jak podobna sytuacja będzie z mlekiem.
Na mleko też UE wprowadziła limity. Rolnicy pozbyli się krów i dzieciaki będą piły red bulla zamiast mleka.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Co wy opowiadacie. Przecież UE jest taka wspaniałą, dają nam pieniądze na wyrównanie różnic społecznych, nie cieszycie się z tego ??.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

trix pisze:Co wy opowiadacie. Przecież UE jest taka wspaniałą, dają nam pieniądze na wyrównanie różnic społecznych, nie cieszycie się z tego ??.
Ja się cieszę ty pewnie nie bo z postępem i rozwojem ci nie po drodze wolisz buractwo i ciemnotę .

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11632
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Nie jestem dogmatycznym przeciwnikiem EU ale w tym przypadku faktycznie ich działania ciężko ocenić pozytywnie. Gdyby nie regulowanie rynku cukru przez EU prawdopodobnie ceny były by obecnie znacznie niższe. Jeżeli postępem i rozwojem nazywamy elementy gospodarki centralnie planowanej rodem z PRL to ja dziękuję za taki postęp.

I taka mała dygresja, zarzucanie innym buractwa, przez kogoś kto nie wnosi nic merytorycznego do dyskusji a innych obraża tylko dlatego, że nie nie zgadza się z ich poglądami, w dodatku przedstawianymi w innych tematach jest ... no właśnie, niech każdy odpowie sobie na to sam.
Czasem mam wrażenie, że faktycznie moderacja jest nieco zbyt pobłażliwa (chociaż pamiętam ostrzeżenia przyznawane za znacznie mniejsze "przewinienia"). Z drugiej strony ciężko wymagać, że ktoś kto kultury osobistej nie nauczył się do tej pory, pojmie chociaż jej elementarne podstawy dzięki ostrzeżeniom na forum. :)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

dafi33 pisze:Ja się cieszę ty pewnie nie bo z postępem i rozwojem ci nie po drodze wolisz buractwo i ciemnotę .
Co to jest ten postęp ??. Racjonowanie cukru ?? zakazy produkcji żarówek ?? krzywizna banana ?? czy też może parady grup lubiących kakao nie tylko do picia ??.
Napisz mi co to jest postęp wg dafiego.
defekator pisze:Nie jestem dogmatycznym przeciwnikiem EU ale w tym przypadku faktycznie ich działania ciężko ocenić pozytywnie.
Co tu oceniać ??. Przecież to jest gospodarka sterowana centralnie, jak za ZSRR. Do głowy normalnemu człowiekowi by nie przyszło żeby regulować takie sprawy, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Po co powstałą ta UE. Brak granic i ceł to był fajny pomysł, do czego nam jest potrzebna polityczna indoktrynacja ??.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

trix pisze:do czego nam jest potrzebna polityczna indoktrynacja ??.
słuchacz ojca tadeusza ... to nie wiesz ? aby zgładzić wszystkich prawdziwych Polaków .... ponadto UE to organizacja żydowsko-masońska która niszczy kościół ostatni bastion wartościowych Polaków i obłudnych katolików 8)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

dafi33 pisze:słuchacz ojca tadeusza ... to nie wiesz ? aby zgładzić wszystkich prawdziwych Polaków .... ponadto UE to organizacja żydowsko-masońska która niszczy kościół ostatni bastion wartościowych Polaków i obłudnych katolików
Jesteś oszołomem, dafi. Widzisz tylko biel (UE, wspaniała jedyna) albo czerń (o. Tadeusz i jego owieczki) - a pomiędzy jest min. 256 odcieni szarości...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

ad2222 pisze:Jesteś oszołomem, dafi.
rozumiem że tak pojmujesz miłość katolicką obłudniku i ty masz jeszcze czelność mi pisać o obrażaniu innych .

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

dafi33 pisze:
ad2222 pisze:Jesteś oszołomem, dafi.
rozumiem że tak pojmujesz miłość katolicką obłudniku i ty masz jeszcze mi pisać o obrażaniu innych oszołomie .
Przecież Cię nie obrażam - oszołom to właśnie człowiek nie widzący półcieni. Taki oszołomem jest zarówno o. Dyrektor, jak i lewica ze swoją UE-miłością.

Nie mam obowiązku Cię kochać moją katolicką miłością, nie jestem obłudnikiem jak to sugerujesz, po prostu nazywam rzeczy po imieniu.
A o nadstawianiu policzka kiedy ktoś po mnie sobie jeździ - zapomnij.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

ad2222 pisze:A o nadstawianiu policzka kiedy ktoś po mnie sobie jeździ - zapomnij.
No to coś to chyba nie do końca jest zgodne z wiarą katolicką ;)


kato
Rhetor
Posty: 2696
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

samcio pisze: No to coś to chyba nie do końca jest zgodne z wiarą katolicką
Skoro się nie znasz na zasadach katolicyzmu, to się nie wypowiadaj :)
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

ad2222 pisze:
dafi33 pisze:
ad2222 pisze:Jesteś oszołomem, dafi.
rozumiem że tak pojmujesz miłość katolicką obłudniku i ty masz jeszcze mi pisać o obrażaniu innych oszołomie .
Przecież Cię nie obrażam - oszołom to właśnie człowiek nie widzący półcieni. Taki oszołomem jest zarówno o. Dyrektor, jak i lewica ze swoją UE-miłością.

Nie mam obowiązku Cię kochać moją katolicką miłością, nie jestem obłudnikiem jak to sugerujesz, po prostu nazywam rzeczy po imieniu.
A o nadstawianiu policzka kiedy ktoś po mnie sobie jeździ - zapomnij.
Widzę że niewielkie masz pojęcie o swojej wierze to tyle bo znowu dostane ostrzeżenie :D

Wracam do tematu najlepsze są buraczki z chrzanem :D


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

dafi33 pisze:słuchacz ojca tadeusza ... to nie wiesz ? aby zgładzić wszystkich prawdziwych Polaków .... ponadto UE to organizacja żydowsko-masońska która niszczy kościół ostatni bastion wartościowych Polaków i obłudnych katolików
Nie wiem po raz który to pisze: nie jestem słuchaczem tej stacji. Zapewne Ty jesteś, skoro tak dobrze orientujesz się w sprawach tam poruszanych.
Po drugie nie wiem czy UE to organizacja zydowsko masońsko rowerowa, jednak ma jakąś fobię nt. wartości chrześcijańskich, zapewne nie przez przypadek. Pewnie wiesz że te wartości leżą u podstaw naszej cywilizacji która coby tu nie powiedzieć, podbiła prawie cały świat, więc raczej są dobre skoro działają. Po trzecie już Cie kiedyś pytałem, jeżeli je odrzucasz (tak jak prawo rzymskie ) to zapewne masz na to miejsce coś innego, pytam więc co. Poprzednim razem nie otrzymałem odpowiedzi.
Buraczki z chrzanem lubie.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

Pewnie że podbiła- mieczem, włóczniami i paląc na stosie kobiety :) Wyyyyyyyysyt!
Tak to jest, jak z bardzo sensownej ideologii na siłę robi się religię.

Buraczki z chrzanem rocks!
Do tego Polska krowa, polska kasza albo ryż i jest siła! Nie ma lypy!

ODPOWIEDZ