Steakhouse safir (świt)

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.

kukumuku
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 16-06-2010, 14:41

Post autor: kukumuku »

Witajcie drodzy smakosze :)

Byłam wczoraj na jedzonku i powiem że się nie zawiodłam :) Podobnie jak Sphinx czy haczapuri w krakowie :)
Cenowo też ok. Shorma była ok bo w sumie dla niej specjalnie przyszłam ;) pyszności :) Obsługa też bardzo miła :) Najważniejsze podejść do klienta z uśmiechem :)
Byłam właśnie zaskoczona że bułeczke dostałam z daniem zamówionym. Zwykle bułeczke dostawałam razem z sosami na początku jako zakąska na oczekujące zamówione danie. W Nowym Sączu tak podają (przynajmniej jak kiedyś tam byliśmy) W innych podobnych restauracjach o takich klimatach (wyżej wymienionych) też tak jest. Buła smaczna!!!!!!

Nie zawiodłam się :) Polecam i napewno nie jeden raz tam moja stopka wdepnie :)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Hmmm czyżby?:> Jakieś takie znajome ;P


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

kukumuku? i tak z grubej rury pean pochwalny :P nic tylko "cza" iść zjeść! Reklama jak się patrzy! :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?



Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Niczego się nie nauczą. Przykład GB powinien im służyć za wzór, że taka "reklama" nie prowadzi do niczego dobrego. Ale kto bym tam czytał Forum.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ciekawe, że najwięcej miejsca poświęca pracownik na nic nie znaczącą bułkę, na którą akurat narzekałem na samym początku wątku. :)
Polecam i napewno nie jeden raz tam moja stopka wdepnie
Gdyby tak nie było to pracodawca miałby podstawy do zwolnienia za nieobecności. :D
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Swoją drogą - jakie macie konotacje ze słowem "wdepnąć"? Mnie się to jednoznacznie kojarzy z g... ; d


Kimlorek
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 22-06-2010, 07:29
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: Kimlorek »

A jakie tam są ceny za taki obiadek by sobie pojeść, i co polecacie. Może się jutro wybiorę :)

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

A teraz moja kolej, aby się wypowiedzieć. ;)

Generalnie rzecz biorąc, w Safirze często bywałam, bo w zasadzie jest to chyba jedyna knajpa w Tarnowie, która w ogóle serwuje shaormę (czyli ryż, mięsko grillowane, wieprz. lub drobiowe, surówki, no i oczywiście 3 rodzaje sosów).

Najważniejsze plusy:
- za 15-18 zł można naprawdę pojeść, w miarę smacznie
- można wybrać shaormę większą lub mniejszą
- jeżeli ktoś nie lubi surówek może sobie w zamian poprosić o połowę sałatki greckiej za dopłatą (3 zł)
- wnętrze nie odpychające, dobra lokalizacja, parking

Oczywiście, jak wszędzie, są też minusy. Do pewnego momentu raczej je ignorowałam, ale po ostatniej wizycie się zdenerwowałam i nie wiem kiedy znowu tam wrócę. Już wyjaśniam dlaczego.

Minusy, które wybaczałam:
- kelner czasami zapominał, że ma jeszcze stolik, który czeka na rachunek, czasem mieszał zamówienia (np. podał frytki zamiast ryżu) - ale ten kelner był chyba jakiś świeży,
- jak wcześniej podawano pełne miseczki sosów, teraz tylko do połowy dają, a najmniej zawsze czosnkowego :( akurat mojego ulubionego,
- mimo, że sala podzielona dla palących i niepalących dym się przemieszczał po obu salach, ale nawet chyba najlepsza klimatyzacja nie ma na to wpływu, jeśli nie ma ścian między salami...

A teraz większe przewinienia:
Gdy poszliśmy tam ze znajomymi większą grupą nie pozwolono nam połączyć stolików. Tzn. owszem pozwolili - za dopłatą 10 zł. Ładnie podziękowaliśmy i wyszliśmy. Wydaje mi się, że knajpa na tym gorzej wyszła bo zostawilibyśmy tam co najmniej 100 zł...

A już na pewno nie przebaczę tego, że ostatnim razem zaserwowano mi spalone mięsko. Jako, że byłam bardzo głodna już się nie upominałam o zamianę, zresztą tylko parę kawałków takich widziałam gorszych... Co się okazało pod tymi tylko lekko spalonymi pokazały się te całkowicie zwęglone... :evil: Nie wiem, czy to było celowe, czy tylko przypadkiem wrzucone na spód... Ale przecież kucharz chyba widzi co wydaje, nieprawdaż :?: A jak nie, to niech zaproszą Gordona Ramsay'a - on im pokaże jak to się robi :mrgreen:

A teraz podsumowanie.
Myślę, że mimo wszystko jeszcze się tam wybiorę, bo cena w stosunku do jakości jest raczej atrakcyjna (ale jak tym razem będzie coś nie tak, to nie omieszkam wyrazić swego niezadowolenia). Może to tylko ja mam takiego pecha, że prawie zawsze dostaje spalone mięso, wczorajszy placek po węgiersku z zeskorupiałą śmietaną, ubrudzone filiżanki w kawiarni i inne tego rodzaju przyjemności.

Także, powoli nabieram wprawy w odsyłaniu posiłków do kuchni, niczym Magda Gessler, ale czasem już nie mam sił... Poza tym nigdy nie mam pewności, że tego nowego dania nie dostanę później z zemsty z wkładką.

Jakby nie było zachęcam do wizyty, bo ciekawa jestem waszych wrażeń.

P.S. Mnie bułeczka pita smakuje.


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

Moje trzy grosze

Lokal jest ordynarną podróbą Sphinxa.
Jedzenie i wystrój.
Ale przyznam, co mnie to obchodzi
Jedzenie całkiem dobre
bardzo przyzwoity stosunek cena/ilość/jakość
Dobra lokalizacja
Jestem pewien to miejsce przyjmie się w Tarnowie.
Owszem można się przyczepić do paru rzeczy, ale to malutkie szczególiki.
Wrócę tam na pewno.


NoJz
Obywatel
Posty: 53
Rejestracja: 10-09-2009, 23:02

Post autor: NoJz »

mefisto101 pisze:Moje trzy grosze

Lokal jest ordynarną podróbą Sphinxa.

Wrócę tam na pewno.
Dlaczego ordynarną podróbą? przecież to ta sama restauracja i ten sam właściciel...


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

NoJz pisze:
mefisto101 pisze:Moje trzy grosze

Lokal jest ordynarną podróbą Sphinxa.

Wrócę tam na pewno.
Dlaczego ordynarną podróbą? przecież to ta sama restauracja i ten sam właściciel...
a skąd

Stekhaus Safir to firemka z Nowego Sącza ma 3 restauracje w N. Sączu, jedną w Rzeszowie i Tarnowie.

Natomiast Sphinx to ogólnopolska giełdowa spółka , która ma prawie 100 restauracji w Polsce i kilka zagranicą. (należą do niej jeszcze marki Chłopskie Jadło i Wook)

Format restauracji Sphinx odniósł sukces w Polsce i na bazie tego mała firma z Sącza podrabia wystrój lokali i serwowane dania.
Jedyną można powiedzieć widoczną różnica jest to, że w Sphinxie obsługa złożona jest z Panów w Safirze obsługują Panie.

Jak będziecie mieli okazję gościć się w Sphinxie (najbliżej w Krakowie ) to zobaczycie, że
Safir to skserowany Sphinx :)

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Słuchajcie, był ktoś ostatnio w Safirze? Ceny obniżyli prawie o połowie i zastanawiam się dlaczego? I czy jeśli pójdzie się na to jedzenie tańsze to czy porcja faktycznie będzie taka sama, no i jakość tego jedzenia na poziomie? Bo oniżka z 15 zł na 9 to nie tak mało...


Jacu
Prytan
Posty: 100
Rejestracja: 16-09-2009, 00:07
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Jacu »

Nie byłem, ale zamawiałem do domu - szaszłyk z kurczaka. Również obniżyli cenę, ale nie aż o tyle co np. shoarmy :) Jakiejś wielkiej różnicy nie zauważyłem, ani w ilości, ani w jakości. Żołądek po spożyciu też pracował w miarę normalnie, więc chyba jest ok :)


NoJz
Obywatel
Posty: 53
Rejestracja: 10-09-2009, 23:02

Post autor: NoJz »

shoarma jest wielkością raczej taka sama jak dawna... nadal bardzo smaczna :D

ODPOWIEDZ