restauracja Secesja - co się dzieje?

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

I z tego co sobie przypominam, na nagłówku paragonu z WC widnieje chyba ten sam tytuł (czytaj: właściciel) co w nagłówku paragonu z Restauracji. Ale głowy nie dam.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Znalazłem coś takiego:
Opłaty pobierane od klientów lokali gastronomicznych za korzystanie z toalet zależą wyłącznie od ich właścicieli. Żadne przepisy prawne tego nie regulują.

Małgorzata Cieloch z biura prasowego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyjaśnia - Zdarza się, że korzystanie z toalet przeznaczonych dla klientów nie może podlegać żadnym opłatom na mocy prawa miejscowego.

Według ustawy o wychowaniu w trzeźwości oraz przeciwdziałaniu alkoholizmowi, aby dostać zezwolenie na sprzedaż alkoholu, lokal musi spełniać warunki określone przez powiatowego inspektora sanitarnego. Jednym z wymogów jest posiadanie minimum dwóch toalet: jednej dla personelu i jednej dla konsumentów. Jednak w ustawie nie mówi się nic na temat pobierania opłat za udostępnianie ich gościom.
Jednak to artykuł z 2006 roku więc mogło się coś zmienić.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

TomekMKM pisze:I z tego co sobie przypominam, na nagłówku paragonu z WC widnieje chyba ten sam tytuł (czytaj: właściciel) co w nagłówku paragonu z Restauracji. Ale głowy nie dam.
Restauracja pobiera opłatę za toaletę od klientów???? :shock: Musze to puścić w eter. :mrgreen:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Jest na dworcu jakiś inny lokal gastronomiczny?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Coś a'la fastfood zaraz za drzwiami po lewej stronie.

Awatar użytkownika

samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

Jak jeździłem do krakowa w zeszłym roku, to czasem w tym fastfoodzie jadłem zapiekanki. Całkiem smaczne były i spore w stosunku do ceny.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

huziu pisze:Jest na dworcu jakiś inny lokal gastronomiczny?
Kawiarnia na antresoli nad poczekalnią we wschodniej części Dworca.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

ja tam ( restauracja secesja ) zawsze bralem schabowego z ziemniakami i zestawem surowek no i zupa

znajomi z innych miast zazdroscili mi ze u nas mozna za 8 zl zjesc taki obiad

do niedawna tarnow byl miastem w ktorym zylo sie tanio mam nadzieje ze sie to nie zmieni


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

do niedawna tarnow byl miastem w ktorym zylo sie tanio
My w tym samym Tarnowie mieszkamy?

Ceny w sklepach są niejednokrotnie wyższe niż w takim turystycznym Krakowie... dzięki wielkie za takie tanie miasto.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Keleos chyba sobie jaja robisz... Bywam często w Krakowie i nawet pomieszkuje tam, także wiem że Tarnów jednak jest niedrogi. Inna sprawa, że ogólnie wszystko bardzo podrożało.


ruda
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 27-02-2011, 22:32

Re: restauracja Secesja - co się dzieje?

Post autor: ruda »

sztula pisze:W restauracje tej dzieją się dziwne rzeczy, wcześniej niespotykane, mianowicie.
Po przyjściu czeka się na kartę ok 15min. przy czym kartka informująca o obsłudze kelnerskiej wisi jak byk! Potem jest już tylko gorzej. Kelnerka obsługuje z wielką łachą, nie zapisuje i też nie pamięta zamówienia. Skutkiem czego dostajesz zupełnie inne danie. Zero estetyki. Panie obsługujące manifestują swoje niezadowolenie skandalicznym zachowaniem. Sprzątają zostawiając miotłę przy stole, wykładają krzesła przy nie zajętych stolikach, realizują zamówienia krzycząc przez salę, TRAGEDIA.
Nie mam pojęcia co się tam dzieje. Obecnie nie polecam.


ruda
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 27-02-2011, 22:32

Post autor: ruda »

:( nie polecam teraz Secesji!!! Jedzenie zimne podawane nieestetycznie na stołach syf!!! kelnerki krzycza!!! Odpyskliwe!!! Raz wróciłam nadziewanego ze śmierdzi a pani kelnerka zabrała go na kuchnie potem wróciła z tym samym jedzeniem i mi powiedziala ze kierowniczka powiedziała ze ma śmierdziec!!!Według niej jest dobry!!! Odniosłam tam gdzie sie zwraca naczynia i wyszłam glodna i niezadowolona!!!NIE POLECAM. :evil:

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Czy może ktoś potwierdzić, że już nie ma"Secesji" na dworcu? Właśnie przed chwilą ktoś mi powiedział, że zamknęli restaurację.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Gościnny nie mów nawet! Chciałem zobaczyć ta restauracje rodem z Barei i jak widać nie zdążyłem :shock:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

"Secesja" odnaleziona?

Post autor: Goscinny »

Dziś mojej żonie udało się odnaleźć "Secesję" - całkiem przypadkowo.
Okazało się, że jest w podziemiach.... Sądu Okręgowego. Możliwe, że jest tam od dawna, ale jakoś nie mieliśmy okazji bywac w tamtym budynku. Niemniej - jest, nawet nieśmiertelne kartki z menu są :)

ODPOWIEDZ