makarska-riviera

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

grzybu, jesteśmy w Polsce, tu mówi się makaron :)


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Byłem w pizzerii "Trzy oliwki". Przyznam, że pizze mają bardzo zabawne nazwy. Wybrałem "małego Syzyfa". Smakował nieźle. Jednak zdecydowanie wolę Carrambę i Maranto.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

grzybu
Prytan
Posty: 113
Rejestracja: 05-03-2010, 14:21

Post autor: grzybu »

LordRuthwen pisze:grzybu, jesteśmy w Polsce, tu mówi się makaron :)
Hehe jakbym napisał "pasta" to rozumiem:) A pene to pene, danie z makaronem tak jak i spaghetii. No chyba, że na spaghetii też powinienem mówić makaron z mięsem mielonym itp:)

A w ogóle to kiedyś nie było makaronu tylko się jadło kluski:)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

grzybu, makaron był od zawsze, a kluski to śląskie, albo kopytka, w każdym razie mączno-jakieśtam (ser, ziemniaki, cokolwiek). A makaron to mąka, woda i jaja.
I Lord faktycznie nie miał racji - penne to kształt makaronu, po polsku ewentualnie 'makaron rurki', ale penne funkcjonuje już od parunastu lat, i nie ma co walczyć o polską nazwę, bo od razu można by powalczyć o joystick czy tablet.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ad2222, ja pierwszy raz z tą nazwą (penne) spotkałem się w Wa-wie 3 lata temu, wcześniej nawet tego nie słyszałem nigdy. A jak zobaczyłem co to jest, to dla mnie to zawsze będzie makaron :P

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen, Ja ze 20 lat temu :) Ale nie będziemy się kłócić. Pasta jako nazwa makaronu z sosem - to makaronizm, jest be i będziemy z tym walczyć. Penne, spaghetti, lasagne, cannelloni itp - to już nazwy kształtów makaronu, cacy, nie będziemy walczyć ;)
I tej wersji się będziemy trzymać.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

grzybu
Prytan
Posty: 113
Rejestracja: 05-03-2010, 14:21

Post autor: grzybu »

ad2222 pisze:grzybu, makaron był od zawsze, a kluski to śląskie, albo kopytka, w każdym razie mączno-jakieśtam (ser, ziemniaki, cokolwiek). A makaron to mąka, woda i jaja...
Makaron nie był od zawsze. Makaron ręcznej roboty to były właśnie kluski. Przynajmniej w Małopolsce i na Lubelszczyźnie z tego co wiem.


krzypio
Obywatel
Posty: 13
Rejestracja: 05-03-2011, 20:36
Kontakt:

Post autor: krzypio »

grzybu pisze:... A pene to pene, danie z makaronem tak jak i spaghetii ...
Pene to penis, a makaronem jest penne (zresztą tak jak pisali to już pozostali)... ale to tak na marginesie ;)


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

Ma ktoś aktualną ulotkę albo gdzieś na necie jakieś menu?:D

Bo dzwoniłem właśnie i tą stronę http://www.makarskariviera.republika.pl/ chyba inflacja zjadła i wygląda na to, że ceny kilka złotych wyższe a także opakowanie i sosy wyszly z ceny pizzy :P różnica spora


chemol
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 05-09-2010, 19:39
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: chemol »

dostałem, więc umieszczam :)

Obrazek

Obrazek

jadłem wielokrotnie, pizza bez zarzutu, zawsze dodają pyszną oliwę do polania, miła obsługa. Jedyny minus to tandetny wystrój :)


gość
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 26-09-2011, 01:31

Post autor: gość »

TO MOŻE I JA SIE WYPOWIEM NA TEMAT MAKARSKIEJ JESTEM SMAKOSZEM MARGERITY SMAKI ZOSTAŁY MI Z POBYTU WE WLOSZECH ODWIEDZILAM KILKA MIEJSC W TARNOWIE POSZUJUJĄC PIZZY CHOC TROCHE ZBLIŻONEJ W SMAKU I POWIEM WAM SZCZERZE ZE WLASNIE MAKARSKA MI JĄ ZASERWOWAŁA OSTATNIO BYŁAM TAM W NIEDZIELE PRZY OKAZJI TRAFIŁAM NA MINI KONCERCIK W OGRÓDKU GRANY PRZEZ DWOCH CHLOPAKOW BYLO ŚWIETNIE PONOĆ MAJĄ GRAC CO TYDZIEN WIEC SZCZERZE POLECAM


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

JEEEEEEEEEEEEEEE, a teraz wyłącz CAPS LOCK, odejdź na sekundę od komputera i pomyśl nad tymi punktami:
1) Twój pierwszy post i od razu krzyczysz.
2) Twój pierwszy post i od razu zachwalasz knajpkę.
3) Twój pierwszy post i niestety, ale właśnie odstraszyłaś mnie od tej knajpy za tak namolne namawianie;)
P.S. Jeśli któryś z tych punktów jest nieprawdą to przepraszam.
Pozdrawiam
P.S.2 Jak dawno nie było takich użytkowników, którzy w swoim pierwszym poście zachwalają jakąś knajpkę :D


gość
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 26-09-2011, 01:31

Post autor: gość »

po pierwsze nie jestem wlascicielem knajpy jezeli o to chodzi a jedynie zadowoloną klientką , nie wiem czemu to tak dziwi po drugie nikogo za włosy tam nie ciągne nie chcesz nie idz mała strata no cóż myślałam ,żę tu każdy może wyrazić swoją opinie , ale wygloda na to ,że nowi nie są mile widziani wiec nie bede sobie juz to stroną zawracac glowy ,

ps.pozdrawiam miłego pana co mnie tak od agory odstraszył


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ja również pozdrawiam i nie chciałem Cię odstraszyć jednak bardzo dużo osób zaczynało pisać pierwszego posta od zachwalania jakiejś tam knajpki a potem znikali i tyle ich widział, bądź potem znów się pojawiali i pisali kolejne chwalebne posty na temat tej samej knajpki.

Jak już wspomniałem, jeśli tak nie jest w Twoim przypadku to przepraszam.

P.S. Zobacz, że dostałaś ostrzeżenie i o dziwo! Nie ode mnie. Ja nie mogę dawać ostrzeżeń. Popatrz za co je dostałaś. Jak widzisz nie jestem jedyną osobą, która uważa/uważała, że przyszłaś tutaj tylko żeby podnieść morale jakiejś tam knajpki.

ODPOWIEDZ