Sushi-Bar

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.

Autor tematu
jp
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 26-02-2011, 00:29

Sushi-Bar

Post autor: jp »

Czy jest w Tarnowie prawdziwy sushi bar?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Coś było na Żydowskiej, ale nie znam nikogo kto tam był i jadł. Nawet nie wiem, czy jeszcze istnieje.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Nie istnieje już dość długi czas. Ile razy tam nie przechodziłem(kilka razy dziennie, dzień w dzień) to nikogo tam nie było. Potem się wynieśli, ale szyldy zostały.


Autor tematu
jp
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 26-02-2011, 00:29

Post autor: jp »

Też o tym słyszałem, nawet znam kilka opini jak jeszcze działało.
Pytam nie bez przyczyny, bo zastanawiam sie czy sushi bar miałby rację bytu w Tarnowie.
Jak myślicie?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Wydaje mi się, że miałby, ale nie w ścisłym centrum, czytaj nie na rynku i okolicznych ulicach ;) Jeden tam nie przetrwał niestety i wydaje mi się, że kolejny też by się nie utrzymał. Zresztą z tego co widziałem, to bardzo mało lokali, które sprzedają jedzenie utrzymuje się w centrum.

Awatar użytkownika

samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

Jadłem. Było całkiem całkiem. Nie umywa się naturalnie do mojego ulubionego Genji Premium sushi na Dietla w Krakowie. Ceny były przystępne a poza sushi były tam też różne inne potrawy bazujące na rybkach o ile dobrze pamiętam.
Chyba badasz rynek.
Raczej coś takiego w Tarnowie nie ma racji bytu. Przeprowadź sobie badanie, zrób 30 kawałków sushi i spróbuj poczęstować tym po kilka osób w każdej rupie wiekowej. Zobaczysz ile osób wykrzyknie" surowa ryba?! pogrzało Cię?!" ile zje chętnie a ile się zaciekawi i przełamie. Na tej podstawie swoich znajomych możesz przypuszczać jak to będzie wyglądało w społeczeństwie.
Ostatnio zmieniony 28-02-2011, 12:31 przez samcio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

jp, ciężko stwierdzić, na mnie, jako klienta nie licz :) z ryb jem tylko Mintaje i tylko smażone, no czasem się Szprotka lub Tuńczyk z puszki trafi. A "owoców morza" nie jem wcale - po prostu nie lubię jak się na mnie jedzenie patrzy z talerza ;)
Zapewne klientela by się znalazła, ale musiałbyś dobrze zareklamować, żeby dotrzeć z tą informacją praktycznie wszędzie.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ja lubię sushi, ale z racji braku knajpy w Tarnowie nauczyłem się robić sam :) - więc ja też, jako klient, odpadam (no może czasami, dla spróbowania czegoś nowego)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


karagen
Obywatel
Posty: 78
Rejestracja: 14-04-2010, 10:55

Post autor: karagen »

Ja też rezygnuję....


Autor tematu
jp
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 26-02-2011, 00:29

Post autor: jp »

Dokładnie, badam rynek ;) bo myślę o zrobieniu takiego baru, patrząc na miasta ościenne to działają sushi bary i restauracje całkiem sprawnie - dlaczego w Tranowie miało by się nie udać?
Sushi to równiez ryby grilowane, wędzone, smażone, warzywa jak i na słodko.

Awatar użytkownika

samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

Ja się nie obrażę jeśli to otworzysz. Nie powtarzaj tylko tego schematu który zrobił grek na żydowskiej.
Podaje ŚWIETNE jedzenie, w pięknie wyremontowanej knajpce ale mało kto wie o istnieniu tego lokalu pomimo tego że jest w centrum.


Autor tematu
jp
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 26-02-2011, 00:29

Post autor: jp »

dokładnie, jadłem tak kilka razy i jest jak mówisz - zapomniał poinformować spoleczeństwo!!!

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Taki bar ma rację bytu jeżeli:
- Sushi będzie robił ktoś kto ma o tym pojęcie, a także nie myślał że Tarnowianie są naiwni i można im wcisnąć byle co
- ceny przystępne na lokalne warunki, a porcje takie że by można było sobie w miarę pojeść
- dobra reklama, czyli profesjonalna strona www, z menu ze zdjęciami serwowanych potraw na widok których już będzie cieknąc ślinka, reklama w portalach społecznościowych, w mediach lokalnych
- lokal na pewno w ścisłym centrum tam gdzie toczy się "nocne życie", czyli rynek i okolice, wałowa itd.
- nie stawiałbym na samo Sushi, obok dobre byłyby jakieś szybkie przekąski jak frytki, kebaby cheesy itp.

Weź jeszcze pod uwagę konkurencję, czy faktycznie warto ryzykować pieniądze na inwestycje oraz to, że jak coś raz zawalisz z jedzeniem, to rozejdzie się fama po mieście i będzie ciężko ponownie ściągnąć ludzi do siebie.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

jp, sam sushi-bar to słabo widzę. Po pierwsze - dużo osób dziwnie patrzy na surową rybę, którą trzeba zjeść, po drugie - ceny sushi są wysokie. Za parę kawałków ryby płacisz więcej niż gdzie indzie za dwudaniowy obiad.
Ale gdyby oprócz sushi były też ryby smażone, wędzone (ale świeże!!! a nie z zamrażalnika kilkutygodniowe) to na tym byś zarabiał. Sam bym na dobrą (!) rybkę poszedł, ale jakbym dostał coś głęboko mrożonego, to masakra :)
A najlepiej to by było gdyby do np. ryb smażonych podawać "gratis" jedną porcyjkę sushi z surowej ryby. Może niektórzy by się przekonali, bo żal nie zjeść jak się dostało gratisa :) a może by im posmakowały?

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Gościnny, ale Sushi nie jest tylko z surowymi rybami :) Fakt faktem wysoka cena Sushi bierze się z tego, że proces przygotowywania ryżu na to danie trwa dłużej niż jeden dzień.

ODPOWIEDZ