Sushi-Bar

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

To może "body-sushi". Na pewno reklamę za darmo restauracja by miała - we wszystkich kościołach :)


Autor tematu
jp
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 26-02-2011, 00:29

Post autor: jp »

:) nono! Szumu by się zrobiło na całą diecezję - ekskomunika na bank.
Co do znajomości smaków sushi przez Tarnowian to miałem raczej obawy, że nie będzie zainteresowania, ale jak widzę na siedem odzewów dwa sa z nastwieniem pozytywnym.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

jp, mnie też policz jako pozytyw, ale nie licz, że będę codziennie wtrząchał sushi :)
Gdyby w Gemini był jakiś mały lokalik wolny, to możesz dodać parę dań kuchni chińskiej i z sushi wystartować.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
jp
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 26-02-2011, 00:29

Post autor: jp »

Ok, statystyka się polepsza :). Myślę że znajdzie się jakiś promil zwolenników sushi.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ad2222, jeśli już ma być w klimacie, to raczej kuchnia japońska - ale ta część zjadliwa dla europejczyka (i nie mówie tu o śledziu po japońsku ) ;) Sam bym coś takiego wciągnął.


Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

Ja też oddaję głoś na tak, z tym że również robie sobie sushi w domu, więc w knajpie na pewno nie stołowałbym się na codzień.

Sushi rzeczywiście nie musi być koniecznie z surową rybą. Moja żona nie lubi surowej ryby wiec robię np. w stylu kalifornijskim z wędzonym łososiem.

W ogóle, gdyby w Tarnowie był lokal z dobrą ofertą owoców morza to pisałbym się chętnie. Uwielbiam takie rzeczy :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Leliwa, problemem jest tylko to, że nie są to świeże owoce morza :(
Takie małże to tylko świeże a nie mrożone. O ostrygach nie wspomnę :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny pisze:Takie małże to tylko świeże a nie mrożone
Małże św Jakuba widziałem ŚWIEŻE w Carrefour. I krewetki też - świeżuteńkie, z wąsami :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

jp, ja jestem na nie bo po prostu nie lubię innych ryb niż mintaj, jak napisałem wcześniej, po prostu dla mnie są be albo mi śmierdzą (nie rybą bynajmniej), więc nie jem :)
Sushi nigdy nie jadłem z powodu jak wyżej, jak mnie ktoś przekona to może spróbuję, aczkolwiek siostra mnie kiedyś uraczyła paluszkami krabowymi - jej smakowały, a ja prawie zobaczyłem to co jadłem wcześniej ;) więc będzie trudno :P

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ad2222, to będę musiał kiedyś wyczaić te świeże. A potem do gara, białe winko i mniam..... :)


Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

Goscinny pisze:Leliwa, problemem jest tylko to, że nie są to świeże owoce morza :(
Takie małże to tylko świeże a nie mrożone. O ostrygach nie wspomnę :)
Skoro nie ma restauracji z dobrą ofertą owoców morza w Tarnowie to ciężko powiedzieć czy są świeże czy nie, bo ich po prostu nie ma :P Ale zgadzam się w całej rozciągłości, świeże to podstawa. Mrożone to sobie mogę w domu do makaronu na szybko zrobić :P


Autor tematu
jp
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 26-02-2011, 00:29

Post autor: jp »

Z tymi świezymi to faktycznie problem, o ile mozna ogarnąć krewetki czy też małże (osobna kwiestia na ile można zaufać carrefour) to z tuńczykiem jest już kłopot.
Bardzo częścią sushi na której buduje się smak poszczególnego zestawu jest dobrze przygotowany i doprawiony ryż.


Autor tematu
jp
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 26-02-2011, 00:29

Post autor: jp »

Bardzo WAŻNĄ częścią sushi - oczywiście.

ODPOWIEDZ