Ratatuj

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.

Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Kupiłem tam wczoraj kebab i wiem, że już nigdy więcej nic nie kupię! Właściwie to był jakiś kulinarny żart z klientów za 10 zł sztuka. Największą kpiną były "sosy" :lol: Ketchup i czysta śmietana, nawet nie posolona, udająca sos czosnkowy. Ani grama czosnku i innych przypraw! :evil:
Jedynym plusem mogło być niezłe mięso, ale zostało utopione w paskudnej śmietanie.
Jest lato, ale z warzyw znalazłem tam tylko pekińską, dużo cebuli i dwa plasterki ogórka krojone siekierą. Nigdy więcej nic więcej w tym miejscu. Gratuluję właścicielom i pracownikom podejścia do gotowania, możecie się śmiało bić o złotą patelnię! Jeleni szukajcie w lesie. Nikt, kto raz kupił takie g**** do Was nie wróci. Widywałem już różne świństwa wciskane klientom (np. pizza z majonezem), ale Wy wygraliście swoim "kebabem".


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Boruta - akurat ketchup+śmietana to był ten 'sos', za który ludzie pokochali kebaby w Moto. Bardzo fajne połączenie, delikatne, czyste ; )

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Wtrącę się trochę nie na temat. Uważam, że keczup można stosować do potraw tylko w jednym przypadku, gdy sama potrawa jest tak niedobra, że nic innego nie może jej uratować. Keczup zabija wszelkie inne smaki.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Bez przesady - chyba NIE Jadłeś PRAWDZIWEGO ketchupu, zrobionego ze świerzych pomidorów z prawdziwych przypraw.

Pewnie, że "lanie" pseudoketchupu wszędzie jest poronione, ale wiele potraw mocno zyskuje z ketchupem - inna sprawa, że taki prawdziwy z przwdziwych składników nie nazywa sie kaetchup ale sos pomidorowy :mrgreen:

Co do sosu - NIE MOGĘ zrozumieć jak mozna zepsuć sos czosnkowy ???? Przecierz jest bajecznie prosty - ja jak mi się TOTALNIE nie chce go robić to robię go ze śmietany, odrobiny serka homo, czosnku i dodaję odrobinę koperku, proste szybkie i smaczne.
9000 ml A Rh-


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ale po co krzyczysz niektóre wyrazy ? Ostatnio zauważyłem, że bardzo, ale to bardzo lubisz uwydatniać swoje racje. Nie musisz tego robić, a źle się takie coś czyta.

Co do ketchupu to wychodzi na to, że ja muszę jeść same złe potrawy, bo uwielbiam ketchup :P

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Mi chodzi o to, że keczup zabija wszelkie smaki. Po co na przykład wymyślać którą pizzę zamówić, skoro każda będzie smakować tak samo jeśli ją wysmarujesz keczupem?

Pod tym względem keczup jest idealny do większości hamburgerów albo hotdogów :)

Co innego gdy stosuje się keczup bardzo umiarkowanie, jak przyprawę.

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Za czasów pierwszych właścicieli sos czosnkowy był całkiem dobry, chociaż należał do tych mniej aromatycznych.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja ketchup dodaję do wszystkiego ; )

Ziemniaki, sznycel, fasolka po bretońsku, jajecznica, placki ziemniaczane... a nawet do niektórych sałatek ; )

edit: * nie dodaję do zup, deserów i napojów!

ODPOWIEDZ