Al Dente ul. Brandstaettera

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.

Autor tematu
janka
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 07-05-2011, 13:57

Al Dente ul. Brandstaettera

Post autor: janka »

Pozwoliłam sobie wpisać jako nowy temat - widziałam, że są już opinie w wątku o jedzeniu na dowóz, jestem ciekawa kolejnych.

Na pierwszy rzut oka niepozorna pizzeria/restauracja, dwa lokale dalej sławne Maranto. Mnie do pierwszej wizyty w lecie skusił długi czas oczekiwania na zamówienie u konkurencji. I nie żałuję.
Po pierwsze: lokal jest w sumie dość mały, ale przytulny, przyjemnie urządzony, w tle cicha włoska muzyka, można spokojnie porozmawiać w oczekiwaniu na zamówienie. Dzięki temu wątpię, abym jeszcze wstąpiła do sąsiedniego Maranto. Jest to, co lubię: pizza jest przyrządzana na oczach klienta, na cieniutkim cieście, spróbowałam już czterech rodzajów i wszystkie mi smakują. Jak dla mnie najlepsza pizza w Tarnowie i w sumie jedna z najlepszych, jaką jadłam w okolicy. Próbowałam jeszcze paru dań z makaronami - też polecam. W niedługim czasie planuję przetestowanie deserów i toskańskiej pomidorowej.
Wszystko jest bardzo estetycznie podane, przemiła obsługa. Dodam, że za każdym razem byłam we wczesnych godzinach popołudniowych, gdzie oprócz mnie był zajęty jeszcze jeden lub dwa stoliki, więc trudno mi się wypowiedzieć o obsłudze przy większym ruchu.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Czekałem czekałem i się doczekałem :D Dla sprawienia wrażenia, 3 posty żeby nie było, szkoda, że wszystkie są w dziale kulinaria i BAM nowy temat wychwalający pizzerię :)
Może się mylę, mam nadzieję, że tak, ale pracujesz tam czy jesteś właścicielką ?


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Cztery posty na temat czterech różnych pizzerii, trzy krytyczne i ten ostatni wychwalający :lol: Zasłona dymna z wcześniejszych postów nie pomogła, ja nie wierzę w Twoją obiektywność. Polecam prześledzenie TEGO tematu od początku do końca.

Edit. Widzę, że nie tylko ja mam takie odczucia, haha. Oni naprawdę nigdy się nie nauczą??


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

@Janka: a nie lepiej było napisać: zapraszam forumowiczów na pizzę - skosztujcie i opiszcie swoje wrażenia na forum? Myślę, że reklama byłaby wiarygodniejsza... a i z samej ciekawości i w celach dokumentalnych na pewno kilka osób by przyszło.. a tak pozostaje niesmak, że knajpa posiłkuje się nieuczciwymi praktykami marketingowymi...

Awatar użytkownika

Administrator
Proksenos
Posty: 220
Rejestracja: 03-03-2009, 10:01

Post autor: Administrator »

Kolejny przykład, że robienie pizzy działa degradująco na mózg :) A może są takie kursy - "reklamujemy swoją pizzerię w Internecie" :) ?


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Administrator pisze: A może są takie kursy - "reklamujemy swoją pizzerię w Internecie" :) ?
Raczej "reklamujemy swoją pizzę na Tarnowskiej Agorze" :lol:

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

To zrobmy tak - jak bedzie knajpa ... o przepraszam pizzeria która sie w ten sposób reklamuje - to bojkot. Nasz i znajomych :)
Po takiej reklamie jedno jest pewne ja tam nie zaglądne ;p
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Autor tematu
janka
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 07-05-2011, 13:57

Post autor: janka »

Ach, jak wy się doszukujecie tych pseudomarketingowych chwytów :-)

Nie jestem pracownikiem, ani właścicielką tej ani innej knajpki.

Jeżeli ktoś nie zauważył, to pochwaliłam również pizzę w "Trzech Oliwkach". O - i napisałam w wątku o maturach :D
A wątek o Al Dente założyłam osobny, ponieważ przeglądałam już wiele razy to forum i dział Szef kuchni poleca odkąd przeprowadziłam się do Tarnowa i w sumie tutaj znalazłam dużo ciekawych opinii na temat lokali. Dlatego więc stwiedziłam, że i Al Dente zasługuje na osobny wątek - nie zjedzcie mnie żywcem, no może wymyślę jednak jakiś minus tej knajpki ;)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Nie wiem kim jest Janka, ale opinia w 100% prawdziwa. Osobiście polecam bardziej na miejscu niż na wynos, bo klimat fajny i pizza zawsze ciepła. Co w przypadku dowozu nie jest już takie zawsze pewne. U mnie nr 2 po Soprano, a przed Maranto na Wałowej. Aha! Na starówce jest taka pizzeria na rogu Rynek/Plac Katedralny. Jadłem kilka razy i także bardzo wysoka jakość składników i genialne ciasto. Nieco gorzej z lokalem, bo nie ma/nie było wina z powodu braku koncesji. Ale samą pizzę także moge polecić. Odmiennie niż z Forum, Desperado,Rycerska i inne pizzopodobne wyroby.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Nie wiem jak tam jest teraz ale jak byłem z rok temu i:

- pizza smaczna,
- lokal ładny.

Generalnie jeśli chodzi o walory smakowo estetyczne to jak najbardziej polecam. Nie napisze szczegółów odnośnie pizzy bo już nie pamiętam dokładnie.

Co mi się nie spodobało to trochę sztywna atmosfera, choć to może tylko moja opinia gdyż wpadłem tam przypadkiem głodny po pracy i chciałem tylko pizze a nie całą otoczkę ;)


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

Też mogę potwierdzić, że tam jest dobra pizza :) . Od jakiegoś czasu tylko tam kupujemy pizze. Dla całej naszej trójki.
Będziem życ

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

To i ja się dołączę do pochwał. Kawał dobrej pizzy. Zwłaszcza tej z suszonymi pomidorami :D

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Faktycznie pizza pyszna. Chyba najlepsza jaką jadłem w Tarnowie. Daje jej 9/10 z zaznaczeniem, że jeszcze nie znalazłem takiej pizzy której bym dał 10/10 ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

no okej :) reklama reklama pojde i sprawdze przekonaliscie mnie :D
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Jadłem tam kiedyś nie dawno po otwarciu i potwierdzam, pizza dobra :)

ODPOWIEDZ