JANI SUSHI

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dziś po pracy poszliśmy tam coś przekąsić.
Etap 1 - poszukiwania. Faktycznie, siedziba strasznie tajna, ale o tym później. Można wejść albo od Brodzińskiego przez wjazd, albo przez bramę od Mickiewicza. Jak dostaniecie się na podwórko, to jestescie prawie na miejscu :)
Na dziś zero jakichkolwiek tablic, dobrze, że panie tam pracujące spytały się czy nie szukamy "sushi" :)
I tutaj zonk, bo "ogródek" czynny od 17, a my byliśmy przed 16, ale wyszedł pan własciciel i powiedział, że za minutkę wystawi stolik i krzesła. Duży plus!
Faktycznie za moment było gdzie usiąść.
Zamówiliśmy "Nigiri lunch" i w międzyczasie ucięlismy sobie pogawędkę z bardzo sympatycznym właścicielem.
Za "kilka dni" (jak skończą tynkować i coś tam remontować) ogródek będzie czynny od 12, pojawią się tablice reklamowe przed wejściami i ogrodzenie ogródka. Teraz nastawiają się głównie na dostawę, ale coś czuję, że długo tam nie zagrzeją miejsca. Dlaczego? Jeśli restauracja stanie się popularna, to na jesień i zimę będzie problem - brak (chyba) lokalu - sam ogórek jest ok, ale tylko jak jest ciepło i nie pada. Przydałoby się jakieś lepsze miejsce.
Po jakichś 15 minutach dostaliśmy, to co zamówiliśmy :)
Zupa miso - bardzo dobra, czuć rybą, wodorosty smaczne, ale jak dla mnie mogło by być więcej tofu.
Nigiri - pychota. Ryż kleił się tak, jak powinien - zrobiłem nawet eksperyment, który sprofanował sushi - przeciąłem jedno nigiri, i nie rozleciało się.
Wg naszych kubków smakowych najlepsze były nigiri z łososiem, tuńczykiem i krewetką. Nigiri z ryba maślaną było tez dobre, ale sama ryba jest mało wyrazista - nie ma tutaj winy restauracji, taki jej urok.
Do tego dostaliśmy wasabi, marynowany imbir (palce lizać) i sos sojowy.
Polecam innym o ile lubią surowe ryby. Oczywiście w menu jest sushi bez ryb, ale co to za sushi :)
Pan właściciel "odgrażał się", że wpadnie na Agorę - mam nadzieję, że nie z nachalna reklamą, ale z jakąś promocją dla forumowiczów :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny, hmmm, ja dzisiaj też miałem dzień testów :) - Zamówiliśmy zestaw Samuraj i zupkę - tak jak mówisz, trochu brakowało jej tofu, ale generalnie bardzo smaczna. Sushi też, trochę mało było sosu sojowego, ale to akurat mamy w domu zawsze 'na stanie', tak samo marynowany imbir. Generalnie - polecam, i jak tylko nie będę miał ochoty sam robić, to zamówię u nich.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ja też testowałem - co do zupy nie zgadzam się - tufu była odpowiednia ilość :mrgreen:
Problem z tofu jest taki jak z przyprawami : dla mnie jest idealne a dla innych za ostre/słone - ja nie zbyt lubię tofu w większych ilościach więc zupa była dla mnie IDEALNA.
Sushi zrobiona bardzo dobrze, brak kolegi robi sushi zawodowo od 10 lat - pracował w Kraku a od 3 lat w Holandi - zarabia robiąc suhi i pochwalił jakość - a to duży komplement.

Cieszy mnie, ze w końcu pojawiła sie w Tarnowie restauracja z sushi - mam nadzieję, że nie podzieli losu tej z Żydowskiej i że utrzyma jakość.

Jak dla mnie kolejne miejsce na spotkanie Forumowej Grupy Pewnych Osób :mrgreen:
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ravir pisze:Jak dla mnie kolejne miejsce na spotkanie Forumowej Grupy Pewnych Osób
Jestem za, ale musimy to zrobić jak będzie się dało siedzieć w ogródku.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Tych miejsc już jest 15 w kolejce... ale coś spotkania nie widać ; )

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Dlatego mówię, żeby zrobić ognicho. Kto będzie chciał przyniesie sushi, kto inny czekoladę...
29500ml B Rh+... A Ty?

Awatar użytkownika

JanPalony
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 18-10-2010, 21:44
Lokalizacja: bandycki TarnówĄ

Post autor: JanPalony »

sbs pisze:
Keleos pisze:
LETNI OGRÓDEK
Ogródek jest do Państwa dyspozycji:
Wtorek – Piątek
17:00 do 21:00
Sobota – Niedziela
12:00 do 21:00
szukam i szukam i nie mogę znaleźć GDZIE ten ogródek jest do dyspozycji...

edit: o, jest. W dziale 'kontakt'... dziwne to chowanie się z lokalizacją ; )
jak nie możesz znaleść jak masz lokal za rogiem ?
Keleos pisze:Nie mam.
mieszkasz na ulicy legionów Mariuszu vis-a-vis campo ;) i nie wiesz gdzie jest lokal,troszke kłamiesz ;)

co do sushi to widziałem kiedys ze jakas firma kateringowa robiła royal food? bodajze taka nazwa ale nie jestem pewien na 100%
mieli auto oklejone ze robią sushi
AZOTY GRABARZEM PIŁKARSKIEJ UNIIĄĄĄ


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

1) nie ma campo
2) co ma campo do sushi? Zupełnie gdzie indziej zlokalizowany lokal... na pewno nie "za rogiem", jakto pewien gość okreslił.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Keleos, Jednak ma rację - przyjmując adres Legionów, idziesz w dół skręcasz w Mickiewicza w prawo... i masz za rogiem Janisushi ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

idziesz w dół, potem kilkadziesiąt metrów w prawo i w górę i dopiero za rogiem. RRównie dobrze mam plac sobieskiego, rynek, Nowy świat czy PWSZ za rogiem... naciągane to. Za rogiem, to ja mam Multibank, nic więcej.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Keleos, za rogiem, za rogiem - wejście jest od Mickiewicza :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Za rogiem jest U Zdzicha i U Bożeny. Żadnego Sushi nie ma. Sushi jest na rogu z Brodzińskiego, a nie z Legionów!

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

No cóż, jadłem lepsze rzeczy :)
Jak na pierwszy raz jedzenia sushi: bez sosu sojowego to jest niejadalne, z sosem może być.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

LordRuthwen pisze:No cóż, jadłem lepsze rzeczy :)
Jak na pierwszy raz jedzenia sushi: bez sosu sojowego to jest niejadalne, z sosem może być.
Opinia o miejscu czy o potrawie? ;) Cenowo jak się przedstawia?
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


BULI
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 22-02-2010, 18:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: BULI »

na stronce www są ceny przy każdej pozycji :)

ODPOWIEDZ