Dla podróżujących

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

W Dębicy nie tak daleko od stadionu Igloopolu jest dobra pizza, ale dawno nie miałem okazji tam być.


janka
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 07-05-2011, 13:57

Post autor: janka »

Pewnie wszyscy miłośnicy golonki znają bary TAURUS, ja polecam szczególnie ten w Pilźnie przy A4.
Za golonką wprawdzie nie przepadam, ale uwielbiam tam świeże surówki, żeberka, karkówkę i pierogi wszelkiego rodzaju.
Dzisiaj zresztą odbywa się w Pilźnie w drugim barze w kierunku Jasła "Święto Golonki" :)


Jadąc w kierunku Czchowa zawsze wstępuję do restauracji Podzamcze w Melsztynie. Wystrój może trochę kiczowaty, ale żurek wiejski z jajkiem, placek po węgiersku oraz schabowy i surówki bardzo smaczne, ceny przyzwoite. Póbowałam też pstrąga, żeberek - też całkiem, całkiem. Ostatnio za żurek, 1/2 porcji placka (swoją drogą - ciekawa jestem, kto jest w stanie zjeść całą olbrzymią porcję?) oraz karkówkę z kaszą i dużym zestawem surówek + napój i kawa z ekspresu zapłaciliśmy 35 zł.


janka
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 07-05-2011, 13:57

Post autor: janka »

Przypomniało mi się jeszcze jedno miejsce:

Jadąc do Rzeszowa, w miejscowości Będziemyśl bodajże jest po lewej stronie stacja paliw BP, a przy niej restauracja. Ostatni raz byłam tam ponad pół roku temu, ale wcześniej wstępowałam tam 1-2 razy w miesiącu. Bardzo miła obsługa, jedzenie ogólnie dobre. Polecam roladę z piersi kurczaka nadziewaną szpinakiem i boczkiem. :)

Awatar użytkownika

canis_lupus
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 29-04-2010, 10:04

Post autor: canis_lupus »

Dużo podróżuję, bo nie jestem stąd, a w zwiedzaniu preferuję zwiedzanie właśnie restauracji, więc polecam ostatnie moje odkrycie - w Dębicy w Galerii Dębickiej na piętrze jest restauracja, serwują tam wybitne pierożki ze szpinakiem, jeśli nie będzie ze szpinakiem polecam również ze śliwką.

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Nie omieszkam tam wstąpić gdy będę w Dębicy, jednak z tego co kojarzę, ceny w tym lokalu są trochu wysokie.

Awatar użytkownika

canis_lupus
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 29-04-2010, 10:04

Post autor: canis_lupus »

jak dla mnie nie - porcja pierogów zdaje się kosztuje 7 albo 8 złotych :) Uważam że to niewiele, ale nie wiem jak inne dania.

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

7 zł w tym jeszcze są duszone pieczarki :)


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Ja polecam karczmę Hajduk w Niedzicy. Moim zdaniem mają najlepszą pizzę jaką jadłem. Czeka się na nią dość długo, ale wszystko robią na miejscu, czyli ciasto, kroją składniki jest po prostu świeża. Do tego mają pyszny sos czosnkowy. Oczywiście jest jeszcze dużo innych dań. Karczma jest zaraz obok zamku. http://www.karczmahajduk.pl/index.htm tutaj strona jakby ktoś odwiedził tamte okolice i poczułby się głodny. :)
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Świeża pizza? ;) chyba się skuszę :D ;)


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Jak dla mnie była super, a dowiedziałem się tego przez to, że czekaliśmy godzinę na nią ;) Ale warto było. To jest tylko moje zdanie, nie wszystkim może smakować. ;) Nie powiedziałem jeszcze o cenach, które są średnie. Ale raz na jakiś czas można wydać ;) Jak sobie przypomnę ile za nią zapłaciłem to napiszę ;). Nie jestem właścicielem, ani nikim z rodziny. Z tą restauracją mam tyle wspólnego, że zawsze jak jestem w tamtych okolicach to tam wpadam. :)
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Odświeżam temat. W przyszłym tygodniu jadę prawdopodobnie do Gdańska. Gdzie polecacie jeść? ;-)

Aha, zapomniałbym. Trasa oczywiście klasyczna: przez Kielce, Uć i Toruń.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Między Włocławkiem a Łodzią, tuż za Lubieniem, w Nartach - polecam REWELACYJNĄ restaurację POTARGANA CHAUPA. Ceny bardzo przystępne, potrawy doskonałe, porcej duże. Mają w menu Kwaśnicę, która jest doskonała, są stylizowani na górski przybytek - i co ciekawe "górskie" potrawy jak Kwaśnica mają rewelacyjne. Całość genialna. Zawsze jak jedziemy do siostry do Wejherowa to się tam zatrzymujemy.
Mają stronę internetową : http://www.pch.potarganachalupa.pl

Jadąc z Tarnowa właśnie tam stajemy na dłuższy postój i porzadny obiad.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

TomekMKM, pierwszy post tego tematu :)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

No. Z Gdańska wróciłem a nic nie piszę. Byłem w Tuszynie w "Złotym Młynie" i muszę przyznać, że jakość wcale się nie pogorszyła. A porcje - gigantyczne. Ja, który notabene lubię sobie dobrze pojeść - miałem problemy z przejedzeniem samego drugiego dania ;)

ODPOWIEDZ