Dobry Chińczyk w Tarnowie ?

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Dobry Chińczyk w Tarnowie ?

Post autor: Qbol »

Szukam jakiejś smacznej knajpy chińskiej w naszym mieście. Wiem o istnieniu dwóch, jednej na Wekslarskiej, drugiej na Słonecznej. W żadnej nie jadłem, więc będę wdzięczny za Wasze opinie na ich temat.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Na Słonecznej jadłem parę razy i było dobrze. Jedzenie smaczne a ceny sensowne. Ale to było z pół roku temu - jak jest dziś nie wiem. Na Wekslarskiej nie bylem.
9000 ml A Rh-


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Nie wiem czy to dobra rekomendacja, ale będąc na rynku w weekendy widuję co najmniej kilkanaście osób z białymi kubełkami z chińszczyzną z Wekslarskiej...

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Najlepszy Chińczyk jest na Wałowej, mimo obskurnego wyglądu mają najlepsze jedzenie w dobrych cenach. Kolejny Chińczyk którego warto polecić mieści się na ulicy Matejki. Słoneczna to tania podróbka chińszczyzny ;) , z niemiłą obsługą.

Awatar użytkownika

Nunuss
Obywatel
Posty: 86
Rejestracja: 22-07-2011, 15:29
Lokalizacja: Tarnów / Zalasowa

Post autor: Nunuss »

Muszę się niezgodzić co do Chińczyka na Wałowej - mimo obskurnego wyglądu miałam nadzieję,że jedzenie będzie dobre. Ale jak dla mnie jedzenie było okropne :( może mieli gorszy dzień? :P ) i do tego wyglądało tak nieapetycznie że bałam się zjeść. Ale że człowiek był głodny, odczekał swoje z pustym żołądkiem, no to nie miałam wyjścia i zjadłam. Ale nie polecam ogólnie.

A na Słonecznej jadł ktoś kaczkę z warzywami ? Bo to jest moje najlepsze danie chińskie, tylko mam pewne obawy co do takich Chińczyków w naszym mieście,że ta kaczka to chyba nie kaczka ( lub coś kaczkopodobnego, albo jakaś odmrażana kaczka sprzed pół roku albo i dłużej:P ) bo frekwencja na to danie jest naprawdę niewielka.
Live the life you love, and love the life you live Ą

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

rzuf, też muszę się nie zgodzić, w porównaniu do tego ze Słonecznej to nie wypada wcale (moja opinia sprzed 2 lat, moja noga tam więcej nie stanęła).


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja na Wałowej jadłem ok 2-3 lata temu, wtedy kurczak w kokosie oraz w sezamie był pyszny... do tego wyśmienity sos...

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Wszelkie knajpy kuchni WIETNAMSKIEJ jaka dotąd królowała u nas nie mają wiele wpsólnego z prawidzywmi chińskimi daniami. Wszytsko zalewane sosem z koncentratu pt. slodko-kwaśny albo dla odmiany sos chili (chili i Chiny :lol: ).Tymczasem dla kuchni chińskiej podstawą są : zielona cebulka, imbir, grzyby mun, tofu, sezam, lotos, bambus, sos ostrygowy i sojowy. Zupa Wonton, pierożki....
Nie mówię , że tego nie możńa także znaleźć w wietnamskich barach kuchni chińskiej, ale to nie jest nawet robione w stylu chińskim!
Do tego oddzielnie powinien być podawany ryż. Co się raczej nie zdarza. Wszytsko pływa na jednym talerzu w wywarze. No i do tego kapusta kiszona :lol:
Na Wekslarskiej byłem. Lokal jest raczej z gatunku "na wynos". Ale samo jedzenie jest na prawdę bardzo blisko kuchni chińksiej jaką serwują mieszkańcy Chinatown na zachodzie. Przynajmniej wygląda jak chińskie, podawana jest jak chińskie. A i smak jest taki jaki serwują na Świecie Chińczycy. A nie danie 3 składnikowe dla Polaka, czyli mięcho, ryż w sosie i surówka :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Na Wałowej nie jest takie złe, a do tego ceny są przystępne. Na Matejki też niczego sobie, ale jest już ok 20% drożej. Na słonecznej dawno nie byłem, ale swego czasu mieli dobre jedzenie.


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

Na Wałowej nie przypadło mi do gustu jedzenie a na Słonecznej zawsze było dobre jedzenie i ceny też nie jakieś specjalnie wysokie.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Czy coś się zmieniło w temacie? Bo wybieram się dziś do jakiegoś chińczyka ze znajomymi z Bielska, i niekoniecznie chciałbym się wstydzić :)
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Stosunkowo świeże informacje.

Wałowa - pyszne jedzenie, niestety lokal obskurny.
Matejki - dobre jedzenie, lokal jak na chińskie przyjemny.
Słoneczna - udaje chińskie, ja nie polecam, obsługa fatalna, lokal taki sobie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

rzuf, bo na słonecznej to wietnamskie a nie chińskie :)
A przynajmniej tak kiedyś było.

Awatar użytkownika

sybirak
Prytan
Posty: 270
Rejestracja: 17-02-2010, 16:51

Post autor: sybirak »

Z obsługą na Słonecznej racja. Dawniej tam bywałem i to jest główny powód dla którego nie bywam. Jak ktoś nie potrafi być miły, a w zasadzie jest wredny to niech pracuje bez styczności z innymi.

ODPOWIEDZ