Bary mleczne - Tarnów

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Bary mleczne - Tarnów

Post autor: savage »

Widzę, że nie ma tematu o barach mlecznych w Tarnowie. Kiedyś te miejsca kojarzyły mi się raczej z reliktem poprzedniej epoki, jednak po okresie studiów w Krakowie przekonałem się do tego typu lokali.

Myślę, że wielu forumowiczów ma doświadczenia z tarnowskimi barami mlecznymi, chętnie poczytam opinie:)

P.S. Nie chciałbym zostać posądzony o jakieś działania reklamowe, więc ja polecał nic nie będę na wstępie, chociaż mam swojego faworyta ;)


Pozdrawiam

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

może najpierw jakiś spis, bo typowych mleczaków to nie wiem ile (o ile) pozostało w naszej mieścinie..
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Kilka lat temu czasami chodziłem do Baru Mlecznego "Pierożek" na Wilsona i jedzenie było całkiem niezłe.

W internecie znalazłem listę tarnowskich Barów Mlecznych ale nie wiem czy jeszcze jest aktualna
Bar Mleczny "Sam", ul. Lwowska 12, 33-100 Tarnów.
Bar Mleczny "Mimoza", ul. Powstanców Warszawy 40, 33-100 Tarnów
Bar Mleczny "Łasuch", ul. Sowińskiego 4, 33-100 Tarnów. Tel. (014) 627-71-23
Bar Mleczny "Pierożek", ul. Wilsona 2, 33-100 Tarnów. Tel. kom. 503-661-675
Bar Mleczny "Przysmak", ul. Sikorskiego 4 A, 33-100 Tarnów. Tel. kom. 500-082-640
Bar Mleczny "Szarotka", ul. Waryńskiego 16, 33-100 Tarnów. Tel. (014) 627-71-21

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Znam "Łasucha" i "Przysmak". Za ten pierwszy ręczę własnym żołądkiem, jedzenie bardzo dobre. Drugi mi nie podchodzi, bo tam duża sala, ludzi zawsze więcej i jakoś tak niesympatycznie. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Smacznie i nie drogo jest w barze pod Urzędem Miasta na ul. Nowej.


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Od lat lubię Szarotkę, jednak pierogi nie zawsze trzymają jakość. Trzeba się upominać, żeby dobrze zagrzali bo lubią podawać letnie. Najlepsze z mięsem i kapustą. Zupa pieczarkowa też dobra.
W Łasuchu polecam pierogi z kapustą i nie polecam ruskich bo są wypchane prawie samymi ziemniakami. O dziwo mają bardzo dobre frytki, świeże i pachnące.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6847
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Zdecydowanie Łasuch, ale nie byłem tam już ładnych parę latek.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

W Tradycji pod Wodociagami mają całkiem dobre jedzenie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Właśnie ostatnio byłem w Tradycji pod wodociągami i miło się zaskoczyłem. Jak na mleczaka wystrój jest bardzo fajny. Jadłem eskalopki i muszę stwierdzić, że były bardzo dobre. Niezłe jest też jedzenie w Mimozie na Powstańców Warszawy. Tam co prawda wystrój typowo "mleczny", dużo gorszy niż w Tradycji, ale jedzonko też niczego sobie.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

nie wiem czy pod kategorię mleczny, ale ja bym się w obsesji na krakowskiej stołował,
natomiast bardzo smacznie aczkolwiek hardcorowe wrażenia wizualne był na dworcu - zaraz przed szkołą i kolmedem (od peronu idąc za wc, za secesją),
ale to dzieje z przed remontu. :oops:
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

hightower pisze:natomiast bardzo smacznie aczkolwiek hardcorowe wrażenia wizualne był na dworcu - zaraz przed szkołą i kolmedem (od peronu idąc za wc, za secesją),
ale to dzieje z przed remontu. :oops:
Pamiętam, bardzo dobre jedzenie. Wystrój chyba gorszy niż w barze Apis z Misia ;)
Zawsze tylko jedno danie dnia, ale można było za grosze zjeść.

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

ta jest:) swój chłop.
bodajże po 6-7 zeta za obiad.
klientela wyszukana od włóczykijów po dziwnych typów, a i emeryt się znalazł.
niestety w sieci brak info - pozostanie przekaz ustny ku pamięci.
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Właśnie ostatnio byłem w Tradycji pod wodociągami i miło się zaskoczyłem. Jak na mleczaka wystrój jest bardzo fajny. Jadłem eskalopki i muszę stwierdzić, że były bardzo dobre
Jadłem tam kilka dań, i generalnie złego słowa nie powiem. Szkoda tylko że porcje, jak dla mnie takie raczej... zakąskowe :D.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Łasuch - LEGENDA - doskonały bar. Jem jak mi się nie chce gotować. A i przyjezdnym polecam
9000 ml A Rh-

ODPOWIEDZ