Efes kebab

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.

Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

I nawet w cieście mają inaczej niż wszyscy - nie jest to żadna tortilla, tylko bardziej zawinięty 'pocket', w którym mięso jest po jednej stronie, a sałatki po drugiej. Super sprawa.

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Słuchajcie, jeśli chodzi o jedzenie, to faktycznie dobre. Ostatnio nawet pojechałam specjalnie, bo na dowóz jeszcze nie ma i wzięłam na wynos.

Ale mam jedną uwagę. Chłopaki odwalają tam kawał dobrej roboty, ale... mogliby się troszkę lepiej zorganizować. Bo przy odbieraniu kebabów jest bałagan, osoba, która przyszła wcześniej dostała później, ta co zamawiała później dostała pierwej itd. A ja dostałam zwykłego, zamiast greckiego, a że brałam na wynos, to nie mogłam od razu skorygować pomyłki. A ludzi dużo nie było. Także, jak zamawiacie więcej niż jednego, pilnujcie sobie :P

Na pewno jeszcze tam wrócę, ale już sobie przypilnuję greckiego, bo nie lubię kapusty czerwonej i kiszonej w kebabach...


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Sprawdziłem, polecam. Dużo smacznego mięsa, wygodnie zawinięte w ciasto, nic się nie rozwala jak w bułkach.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Gosis - wczoraj na paragonach miałaś numerki i po numerkach wołali ; )

P.S. Tylu pozytywnych komentarzy chyba jeszcze żadna knajpa nie dostała. Może jakaś wlepka "Jakość Agory - forum wiecznie marudzących" im się należy?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Heh, popieram, tyle pochwał jeszcze nikt nie dostał, znaczy, że warto inwestować w jakość? :)
Zauważcie, że nie ma tu jeszcze nikogo "od nich" z reklamą :)

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

tylko, żeby się jak zwykle nie okazało, że nic tak nie psuje jak pochwały :)
ale swoją drogą po tylu peanach chyba syna tam wyślę - on jest rodzinnym ekspertem od kebabów ;)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Keleos pisze:wczoraj na paragonach miałaś numerki i po numerkach wołali ; )
Ja wiem, że wołali po numerkach, zawsze wołają... tylko, że mój pierwszy kebab zdaje się miał inny numerek, niż drugi kebab, a w zasadzie drugi w ogóle go nie miał :P I pan co robił nie skonsultował się chyba z panem co odbierał zamówienie, że to miało być na wynos. Bo jak się zorientowałam, że ten pierwszy kebab to mój (ale nie zapakowany), to zareagowałam, potem dłuuugo czekałam na drugiego, ale pan też go wydał chyba osobie, która stała za mną. Bo skąd mogłam wiedzieć, że kolejny kebab, który został przygotowany do zjedzenia na miejscu to mój kebab? Spodziewałam się raczej, że oba kebaby zostaną zrobione, zapakowane i dopiero pan zawoła mój numerek... A nie, że będę latać do lady za każdym kebabem i sprawdzać czy to mój. O to mi biega.

Nie mniej jednak, na razie im wybaczam, bo mięso mają naprawdę dobre. :P Ale następnym razem, jak pójdę, będę się gapić na ręce. Sorry :P

Ale mi wyszła epopeja kebabowa :P
maup pisze:tylko, żeby się jak zwykle nie okazało, że nic tak nie psuje jak pochwały
Ja też mam nadzieję, że się nie okaże. Ale podobno mają tylu klientów, że nie wyrabiają, a ciekawe co będzie jak otworzą dowóz :mrgreen: Oby wtedy nie poszło na ilość.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

gosis pisze:Ja też mam nadzieję, że się nie okaże. Ale podobno mają tylu klientów, że nie wyrabiają, a ciekawe co będzie jak otworzą dowóz :mrgreen: Oby wtedy nie poszło na ilość.
Dlatego, jeśli wyrabiają na siebie to nie robili by tego :)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Keleos pisze:I nawet w cieście mają inaczej niż wszyscy - nie jest to żadna tortilla, tylko bardziej zawinięty 'pocket', w którym mięso jest po jednej stronie, a sałatki po drugiej. Super sprawa.
Byłem tam dzisiaj i odniosę się do tej wypowiedzi ;) Zamówiłem sobie BIG Kebab w cieście ;) Czyli tortillę ;) No i rzeczywiście mięso po jednej stronie a reszta po drugiej. Jak już mi minęło pierwsze zdziwienie na takie ułożenie to muszę przyznać, że bardzo dobry kebab. Sos mógłby być ostrzejszy, bo ostry nie był aż taki, że mi buzię wywijało, ale bardzo dobre :) Ciepły a ciasto wcale nie spieczone jak to nieraz ma miejsce przy takich plackach. Obsługa bardzo szybka bo czekałem niecałe 5 minut przy dość dużym ruchu w lokalu i na polu;)

Do czego mógłbym się przyczepić. Otóż mój ulubiony i jak dla mnie najlepszy kebab był jak dotąd na Wałowej u Turka. Teraz już mam dwa, ale jeśli będę naprawdę głodny to pójdę jednak na Wałową. Zamówiłem big kebab, który jest o 2zł droższy niż na Wałowej i powiem szczerze, że troszkę się zawiodłem jeśli chodzi o rozmiar. Wielkościowo był taki, jak mały na Wałowej...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Byliśmy dzisiaj, zjedliśmy kebaba pita - normalnego i powiem, że był:
- smaczny
- dużo mięsa (na Wałowej ostatnio nadrabiają kapuchą, czy sałatą, a mięsa jakby coraz mniej)
- duży

Ludzi akurat nie było, więc zamówienie było gotowe w ciągu kilku minut.

Rozmiar i "wkład" normalnego kebaba w Efesie mnie zaskoczył. Nie chce myśleć jaki jest ten big :)
Cubaza, jadłem do tej pory kebaby na Wałowej. Chwilowo do nich nie wrócę, bo jakościowo się bardzo pogorszyli, a Efes jak na razie chyba trzyma poziom.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Goscinny pisze:Rozmiar i "wkład" normalnego kebaba w Efesie mnie zaskoczył. Nie chce myśleć jaki jest ten big
No właśnie moim zdaniem szału nie ma jeśli chodzi o wielkość kebaba w cieście :P Kebab big tam a duży kebab na Wałowej to niebo i ziemia :P Na Wałowej jest dużo większy i jakoś zawsze tam miałem w pieron mięsa ;)


Autor tematu
neya3
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 06-11-2010, 17:15
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: neya3 »

Kebab na Wałowej odstraszył mnie higieną przyrządzania, a raczej jej brakiem. Dla mnie studencki, najmniejszy, jest na tyle duży, że mi wystarcza :P
ona jest jak skórzany pasek- niby cienki, a w rękach nie rozerwiesz. A gdybyś się na nim powiesił to też wytrzyma/ A. Sapkowski/

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Niestety musze obnizyc "rating" po dzisiejszej wizycie.
Ceny poszły w górę. Niewiele, ale jednak.
Nie ma już zniżki na legitymację - rok szkolmy się zbliża?
Mięsa o wiele mniej niż ostatnio i to nie przypadek, bo kupiliśmy kilka sztuk.
Mięso było bardzo wysuszone.
Na plus - wielkosciowo kebab studencki i zwykly niczym sie nie różnią.
Sos nadal smaczny.
Niemniej, następnym razem uderzam do turka.

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Widocznie mieli już zbyt wielu klientów, nie wyrabiali i teraz muszą się części pozbyć :P

Ostatnio jak byłam, też mi mniej smakowało, ale to może przez to, że w wersji greckiej zamiast zwykłej sałaty dawali kiszoną kapuchę, która moim zdaniem do kebabów nie pasuje. Ale to akurat kwestia gustu...


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Też ponarzekam.

Dostałem ostatnio do kebaba liście pietruszki... fatalne to było. Wcześniej nie dodawali... nie wiem co im odbiło.

ODPOWIEDZ