Babcine jadło

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Babcine jad³o

Post autor: małopolska2 »

W Tarnowie na Sowińskiego powstało sobie coś o nazwie "Babcine Jadło".
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, no ale diabeł tkwi w szczegółach:
-wszędzie kamery (ja wiem że właściciel może nie mieć zaufania do pracowników i sądzi że cały czas siedzą na zapleczu i jedzą no ale na sali?), nie ma pewnie miejsca które kamery nie obejmują, nawet w drodze do klopa! Ja osobiście nie lubię być filmowany! I od razu mam wrażenie, że właściciel zaraz zamieszcza różne filmiki w sieci z głupimi komentarzami. Kamery owszem, zdarzają się i mogą być, ale dyskretnie i nie wszędzie a wiadomość, że jest monitoring lub że "Czekamy aż się opijesz lub pochlapiesz" powinna być wywieszona,
- wystrój - tutaj ok, widać, że ktoś miał jakiś pomysł, pewnie kobieta i włożono trochę kasy w ten wystrój - takie pomieszanie francuskiego salonu z wiejską gospodą,
-karta - ta sama (zapewne) kobieta nie powinna jednak pisać tej karty, fajnie ją się czyta przez pierwszą minutę, później już się nudne robi to "...bo lubimy...","...w towarzystwie..."...wiejskie..." czy jakoś tak - karta za długa!!!
- drogo,
- co ma wspólnego sałatka grecka czy pizza z jedzeniem babcinym :shock: ,
- nie ma pierogów.

Restauracja istnieje pewnie od niedawna więc koniecznie trzeba przyciągać i zachęcać, a przyciągnięty i zachęcony klient wróci, spróbuje zostawić kolejnym razem te 25zł za danie, czy zaryzykuje pizzę.
Pewnie ktoś z właścicieli przeczyta więc proponuje na sam przód karty dołączyć "kartę niespodziankę":

- Danie pikantne 6 zł ( i dać jakieś małe żeberko w sosie lub 3 skrzydełka czy kawałek pizzy),
- Danie tarnowskie 6 zł (jeden placek ziemniaczany z sosem pieczarkowym na przykład)
- Danie dla dwojga 6 zł (może być po barszczyku czerwonym z krokietem)
- Zalewajka Niespodzianka 3 zł ( żurek z połową jajeczka, pysznym ciepłym chlebkiem i kabanoskiem)
Myślę że taka promocja na dzień dobry przysporzyła by więcej klientów niż od razu czekanie właścicieli na wyimaginowane zyski.


Kasiaprojektuje
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 21-09-2011, 14:40
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Kasiaprojektuje »

odgrzebałam temat bo jedzenie było rewelacyjne - chcieliśmy tam coś zjeść ale niestety "lokal do wynajęcia". Wie ktoś dlaczego to padło?:/
motyla nogaĄ


klasyfikacja
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-06-2010, 14:33

Post autor: klasyfikacja »

Kasiaprojektuje pisze:odgrzebałam temat bo jedzenie było rewelacyjne - chcieliśmy tam coś zjeść ale niestety "lokal do wynajęcia". Wie ktoś dlaczego to padło?:/

Mieli za dużo ludzi ...

Szkoda, że padło. Fajna nazwa

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

W sumie gdyby nie pozytywne opinie znajomych to byłbym przekonany, że padli, bo musieli. Byłem tam kiedyś z rodziną (w szerszym gronie, nie tylko najbliżsi) na obiedzie i wyszedłem niemal wściekły. Koszmarnie długi czas oczekiwania na dania, które podawane były bez ładu i składu (gdy jeden z biesiadników był w połowie drugiego dania, ktoś inny dostał zupę), niektóre całkiem chłodne (choć to nie były chłodniki).

Sądząc po wspomnianych opiniach, niektórzy pewnie będą żałować. Ja i tak więcej się do "Babcinego jadła" nie wybierałem.

PS Kasiaprojektuje, jak szukasz dobrej polskiej kuchni to polecam Ci "Obsesję smaku" na Krakowskiej. Jak dla mnie mistrzostwo świata w domowym gotowaniu a do tego pamiętają Twoje preferencje kulinarne! (no chyba, że to my byliśmy aż tak charakterystyczni, że nas zapamiętali). :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

ODPOWIEDZ