"Marmara"

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.

Autor tematu
sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

"Marmara"

Post autor: sainte_nitouche »

Restauracja turecka, o takiej wlasnie nazwie, jest od niedawna na Pl. Pod Dębem.
Byl ktos? jadl coś? Bo nie wiem, czy ryzykowac

:P

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Też się zastanawiałem - widziałem plakaty na mieście.


BULI
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 22-02-2010, 18:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: BULI »


Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

No to trzeba się wybrać, bo wygląda interesująco :) Może następnym razem FGPO się tam spotka... kto wie. :lol:


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

Witam, na początek chciałbym poinformować że tak jestem spokrewniony z tą restauracją dlatego iż jestem w niej kucharzem, mam nadzieję że wszystkim odwiedzającym będą smakowały nasze potrawy, ze swojej strony napiszę tylko że dołożymy razem z szefostwem oraz drugim kucharzem z Turcji wielkich starań aby nasze dania były zawsze smaczne oraz świeże, dlatego prosimy o opinie z waszego pobytu w restauracji :), jest to coś nowego w Tarnowie ponieważ oprócz popularnego kebaba posiadamy szereg różnych innych potraw :), menu na chwilę obecną jest bardzo bogate ponieważ tak na prawdę nie wiemy co klientom będzie smakowało a co nie więc menu będzie modyfikowane tak aby trafić w gusta każdego,

Jako że jestem pracownikiem tej restauracji nie będę wypisywał że jest tam pysznie smacznie i uroczo w lokalu oraz nie drogo te opinie zostawiam wam.

dla zainteresowanych podaję linka do strony www http://restauracja-marmara.pl/home , oraz do naszego fb http://www.facebook.com/MarmaraTarnow który wkrótce powinienem zacząć na bieżąco prowadzić dodawać zdjęcia potraw, promocje, oraz wszystkie informację o imprezach tematycznych, rezerwacjach lokali że w danym dniu będzie lokal nie czynny itd itp :).

z poważaniem
Sylwester S. kucharz :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A tego kebaba, czy też kebap'a, to macie tak jak powinien być podawany czy tak jak się go podaje w tej części Europy? :)


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

kebaba w bułce mamy w bułkach z własnego wypieku i podajemy go bez "papierka" :), no chyba że na wynos bo wiadomo że ciężko by było go bez niczego do ręki zabrać :)



Autor tematu
sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

>>>Dajcie rabat na hasło "Agora", to przyjdziemy>>>

No taaaa, zebysmy oprocz łatki 'forum niezadowolonych' dostali kolejna - 'forum zebrakow' :P

Wlasnie zjadlam smaczny obiadek w tejze restauracji. W sumie recenzje powinnam napisac dopiero jutro (w oczekiwaniu na ewentualne powikłania ;) - ale ogolne wrazenia mam takie:

- bardzo ladny, cieply wystroj - stylowy, 'nieweselny'
- wyrzucilabym tylko (albo chociaz wylaczyla) telewizor - i tak nikt w niego nie patrzy, a przeszkadza w rozmowie
- osob bylo calkiem sporo - prawie pelna sala
- jesli to, co sie robi przed oknami, bedzie kiedys ogrodkiem (tarasem) letnim - to to bedzie bardzo ladne
- obsluga sprawna
- porcje wielkosciowo mysle ze dosyc spore - ja zjadlam zupke i mialam juz problemy z dokonczeniem drugiego :)
- w karcie nie ma swini, hurra hurra; za to jest baranina, wolowina, cielecina i kurczak
- nie wiem jak pizza bo nie jadlam - ale mysle, ze przy sporej ilosci roznorodnych typowo tureckich potraw - mozna by sobie pizze darowac;
- w daniach bardzo duzo grillowanych i duszonych warzyw - bakłażan, papryka, pomidory
- potrawy nie sa zbyt ostre; jesli komus brakuje ostrosci - moze sobie doprawic bardzo ostra pasta z papryki (ja po odrobince odpadlam) :)
- jak ktos lubi kuchnie tlusta i ciezka typu schaboszczak z kapusta, flaki i bigos - to tam nie ma, na szczescie; dosyc sie narobilo tzw. 'staropolskiego' jedzenia, babcinych kuchni, 'domowych' pierogow itepe; z dobra kuchnia to nic wspolnego nie ma, ciezkie, tluste, niezdrowe; a domowe pierogi to sa wylacznie wtedy, gdy je sama w domu zrobie :)
- dania proste, ale wyrafinowane - tak jak lubie: pare smakow, ciekawie polaczonych; zadnego wydziwiania, przedobrzania, wymyslania
- dobrze doprawiona baranina (co nie jest latwe)
- dobra oliwa
- do tzatzikow dodalabym wiecej czosnku ;)
- polecic moge to co jadlam - zupe z soczewicy z pysznym chlebkiem, oraz zapiekany baklazan wypelniony mielonym miesem z pomidorami, papryka, w towarzystwie lekko slodkawej kaszy
- dziecko jadlo kotleciki baranie z grillowanymi warzywami - pochlonal wszystko, lacznie z salatka, ktora zwykle gardzi 8)
- ogolnie - wyszlismy najedzeni, ale nie przejedzeni; bez uczucia ciezkosci i wizji niestrawnosci
- rachunek - porownywalny z innymi restauracjami; nie jest jakos wybitnie tanio, ale tez nie drozej, niz gdzie indziej.
mysle, ze warto sie wybrac.
PS nie, nie mam udzialow
:P

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

sainte_nitouche pisze:No taaaa, zebysmy oprocz łatki 'forum niezadowolonych' dostali kolejna - 'forum zebrakow'
Nie - takie sa zasady. Reklama za rabat. :)

Awatar użytkownika

małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Post autor: małopolska2 »

Byłem dwa razy, na otwarciu i po otwarciu.

Pizzy nie polecam, to nie jest pizza tylko taki skromny (15cm) półksiężyc ciasta z resztkami z podłogi co zostało po zamiataniu - tak to wygląda.
Kawa paskudna!
|Smakuje i wygląda jak kawa z tak zwanego ekspresu przelewowego, bardzo słaba, bez bogactwa smaku, bez finezji, polotu, bardzo mało! Taki ciemny paskudny płynik bez smaku!

Kebab ok-smakuje, jeśli kiedykolwiek tam jeszcze wpadnę to na kebaba.
Zadowalający poziom czystości sztućców i szkła.
Telewizor-beznadziejny pomysł!


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

małopolska2, jaka to pizza wdł Ciebie jest z resztkami z podłogi ? zapewniam Cię że że nie ma tam resztek z podłogi tylko po prostu w Turcji się w taki sposób robi PIDE, i nie wygląda jak półksiężyc tylko jak łódeczka i ma ok 40 30 cm długości :).

Co do kawy to zapraszamy Cię ponownie do nas na kawę, jako że jest to pierwsza uwaga negatywna to kawa dla Ciebie gratis od firmy (odezwij się na priv abyśmy mogli wiedzieć komu tą kawę gratis wydać).

Dziękujemy za te cenne uwagi zrobimy wszystko aby naprawić nasze błędy, ostatnio było u nas szkolenie z robienia kawy więc mamy nadzieję że jak do nas ponownie zajrzysz będzie Ci smakowała.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

sylw3st3r pisze:małopolska2, jaka to pizza wdł Ciebie jest z resztkami z podłogi ? zapewniam Cię że że nie ma tam resztek z podłogi tylko po prostu w Turcji się w taki sposób robi PIDE, i nie wygląda jak półksiężyc tylko jak łódeczka i ma ok 40 30 cm długości :).

To może zmieńcie nazwę w menu na właściwą. Bo ktoś widząc tam pizze będzie spodziewał się właśnie pizzy czyli czegoś na modłę włoską a nie turecką.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

defekator, w menu pisze "PIDELER (pizza turecka)" czyli pisze prawidłowo :)

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Ja byłem z żoną wczoraj zamówiłem zupę z kurczaka i special marmara (mięso baranie i drobiowe z surówkami i kaszą) żona zupę z soczewicy i coś o bardzo trudnej nazwie ale jakiś filet z ciastem w plackach i ciekawe sosy.

Smakowało wszystko bardzo dobrze.

Jedynym minusem było to że nie ma napojów bezalkoholowych w większych butelkach. Ja rozumiem że to właśnie na tym ma zarabiać właściciel bo przebicie na sprite 0,2l za 4pln nie jest złe a do tego co jadłem to trzy buteleczki musiałem zamówić bo stopień pikantności był odpowiedni :D Następnym razem trzeba taksówką pojechać i sobie normalnie piwko 0,5 zamówić ;) albo wstawcie w menu napoje 0,5l

ODPOWIEDZ