Restauracje - Polećcie coś! :)

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
ODPOWIEDZ

kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: kari »

Dzięki za relacje. Wybiorę się w przyszłym tygodniu.Oby im się udało, bo jest to ciekawy pomysł :)
Szkoda, że nie ma dostepnego menu w intrecie.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Goscinny »

Nie ma menu, bo dopiero się tworzy "na żywo" :)
Myślę, że ta kawiarnia ma większe szanse niż "stara łaźnia", bo wycieczki z Izraela prędzej wejdą się coś napić czy zjeść do "swojego" gdzie są bardziej pewni, że jedzenie jest koszerne.
No i jak będą szli z np. Bimy w stronę starej łaźni, to muszą przejść obok tej kamienicy :)


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: sylw3st3r »

fajnie że otworzyli coś nowego w Tarnowie, aczkolwiek ja jestem przeciwnikiem "koszerności" nie zbyt to humanitarne, z drugiej strony pytanie czy jak ja bym otworzył w Tarnowie swoją restaurację z czymś załóżmy ciekawym np kuchnia molekularna nie ma u nas czegoś takiego to czy również mógłbym liczyć na takie spektakularne otwarcie z zainteresowaniem mediów itp?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Jan Kowalski »

Mediów jak mediów, ale czekam aż na otwarcie kebaba zjawi się także prezydent z zastępcą.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: defekator »

Humanitarnych nie jest koszerny ubój zwierząt. W kawiarni potraw mięsnych chyba jednak
nie będzie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: kari »

sylw3st3r pisze: Z drugiej strony pytanie czy jak ja bym otworzył w Tarnowie swoją restaurację z czymś załóżmy ciekawym np kuchnia molekularna nie ma u nas czegoś takiego to czy również mógłbym liczyć na takie spektakularne otwarcie z zainteresowaniem mediów itp?
Myślę, że gdybyś otworzył np. węgierską restauracje z pięknym, klimatycznym wystrojem nawiązującym do historii Węgier, z ciekawym menu,organizował koncerty, spotkania itp to pewnie media by się taką inicjatywą zainteresowały.Co prawda niby jest już jedna restauracja tego typu, ale tam się nic takiego nie dzieje.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: ad2222 »

@kari: gdzie jest ta węgierska restauracja?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: kari »

ad2222 pisze:@kari: gdzie jest ta węgierska restauracja?
Myślałem, że Winiarnia Lippóczy oferuje też obiady itp, ale okazuje się, że jednak nie. Czyli nie ma w Tarnowie węgierskiej restauracji :roll:

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: ad2222 »

Dawniej do miana "węgierskiej" pretendowała rest. Podzamcze, chyba przede wszystkim dzięki plackom "po węgiersku" (Węgrzy robili taaakie oczy) i kociołkowi z gulaszem, ale teraz tam chyba już nie ma takich cudów. Niemniej jednak, taka węgierska restauracja przydała by się w mieście, do którego przyjeżdża statystycznie więcej Węgrów, niż do innych miast podobnej wielkości w Polsce.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Jan Kowalski »

Zastanawia mnie ta teoria :) Przyjeżdżają Żydzi więc żydowska restauracja; przyjeżdżają Węgrzy więc węgierska :) Czy jak jedziecie za granicę np do Włoch, czy Francji, to szukacie knajpy ze schabowym i pierogami? :)

Poza tym w parku jest buda z langoszem prowadzona przez Słowaka :D
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: ad2222 »

Hmm, weź tu i zaproponuj Żydowi schabowego...

Wg mnie to kuchnia naszych tarnowskich mniejszości - więc dobrze było by, gdyby coś takiego było. W sumie kilku Włochów w Tarnowie też mieszka, więc włoskich restauracji i pizzerii jak...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Jan Kowalski »

Kuchnia węgierska bezwzględnie znajdzie tu swoje miejsce. Śmieję się tylko z argumentu, że powinna powstać bo przyjeżdża tu wielu Węgrów. My w Rzymie nie szukamy schaboszczaka, tylko raczej pizzy, lub makaronu :) Jeśli chodzi o turystykę to dobra polska kuchnia miałaby wzięcie wśród nich większe, niż własna.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: ad2222 »

Ale przyznasz, że miło by Ci było zobaczyć w Rzymie polską restaurację ze schabowym z kapustą. Może niekoniecznie byś w niej coś zjadł, ale zdjęcie na pewno byś zrobił :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Jan Kowalski »

Pewnie że tak! Jeszcze jakby mówili po polsku - ekstra. Do tego polskie dania (pierogi, schabowy, bigos, rolada śląska itd) promowałyby nasz naród lepiej niż instytut narodowy. Teraz mi przyszło na myśl, że ktoś mógłby zrobić świetny biznes, jakby się dogadał z kimś na Węgrzech, że będzie promował Węgry poprzez ich kuchnię w zamian za co może by go w jakiś sposób wsparli.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Frytek
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Frytek »

Po wizytach w różnych restauracjach w Tarnowie i tak zawsze wracam do Bombaju. Potrawy świetnie doprawione i zawsze trzymają poziom. Polecam odwiedzić kto nie był.

ODPOWIEDZ