Restauracje - Polećcie coś! :)

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Goscinny »

Turyści zazwyczaj wolą na wyjazdach jeść kuchnię lokalną niż swoją, choć czytając o polskich strefach gdzieś w Egipcie czy innych krajach, bo Janusz z Grażynką bez rosołu i schabowego nie potrafią żyć, to może i jakiś Węgier się trafi, który musi na obczyźnie zjeść coś swojskiego :)


Frytek
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Frytek »

Może nie restauracja i nie w Tarnowie ale jakby ktoś był w Nowym Sączu to polecam lody u Argasińskich: http://www.argasinscy.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeżdżę tam od wielu lat i nasze lodziarnie nie umywają się do nich. Zwłaszcza w pełni sezonu nie obniżają poziomu jak to u nas bywa w "najpopularniejszej" lodziarni .

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: LordRuthwen »

Co do lodów to ja pozostaję wierny pani z budki przy Słonecznej :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: ad2222 »

Oj, Argasińscy mają pyszne lody, potwierdzam!

Natomiast z tymi restauracjami żydowskimi/węgierskimi - to raczej ukłon w stronę byłych mieszkańców, bo i sporo Żydów, i też trochę Węgrów w Tarnowie pomieszkiwało. Brakuje mi jeszcze restauracji z cygańskimi daniami - OIDP to kiedyś na ul. Żydowskiej taka była, ale nie wiem czy dalej jest?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


protson
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 03-05-2018, 13:00
Kontakt:

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: protson »

Ja też z restauracji polecam wizytę w Bombaju. Moim znajomym również tam smakuje.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: kari »

protson pisze:Ja też z restauracji polecam wizytę w Bombaju. Moim znajomym również tam smakuje.
Moim zdaniem Bombaj na przestrzeni lat się popsuł. To samo obsługa.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: PrzemczaN »

Kukułka miała pyszne ryby. Poszedłem niedawno znów na pstrąga i dowiedziałem się że ryby znikły z menu. Szkoda bo były świetne i przede wszystkim świeże.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: defekator »

Ktoś polecał kiedyś pizzerie Grande Forno na Tuchowskiej. Lokalizacja faktycznie kiepska, wystrój lokalu taki sobie ale pizza świetna, jedna z najlepszych w Tarnowie o ile nie najlepsza.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: ad2222 »

@defekator: ale pod warunkiem, że jesz na miejscu - na wynos, jak się zaparzy w opakowaniu, to już nie jest to. Ale to samo dzieje się z każdą pizzą.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: ad2222 »

I następny lokal na kulinarnej mapie Tarnowa - W miejscu po Pubie Feniks (ul. Lwowska, naprzeciw wylotu ul. Pracy) rozgościła się knajpa Thai Cooking. Krótko - byłem dwa razy (1x na miejscu, 1x na wynos) - przyjdę kolejny raz. Bardzo smaczne jedzenie.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Jan Kowalski »

Jadłem na wynos i polecam również. Na miejscu podobno niezbyt atrakcyjnie wizualnie. To prawda?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: figa »

Thai Cooking - fajne jedzenie i oby utrzymali się jak najdłużej.
Mi niestety już z lekka się znudziło, ale to może przez to, że wypróbowałam kilka opcji.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: ad2222 »

@Jan: no... Kudelski to to nie jest, ale jest czysto, schludnie, i, co zauważyła żona - nie śmierdzi fryturą.

Na zewnątrz nie da się siedzieć jak jest jakiś stolik zajęty, bo palą i wali dymem po oczach
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: PrzemczaN »

Ale nie wiem czy kukułka się nie zwinęła. Byłem wczoraj po 16 i było zamknięte. Na Facebooku od maja cisza. Mieli pyszne ryby, ale jak byłem jakiś czas temu to ryb w menu już nie było. Chyba że jakaś przerwa urlopowa...


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: irekjj »

Kukułka się zwinęła już kilka miesięcy temu.

ODPOWIEDZ