Restauracje - Polećcie coś! :)

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: LordRuthwen »

A nie, wróć: Gruszka Pietruszka na przeciwko zakładu utylizacji szmalu - z czystym sumieniem mogę polecić każdemu chcącemu zjeść normalny i bardzo smaczny obiad.

Wysłane z mojej budki telefonicznej


Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: defekator »

https://yayoi.pl/ <-- całkiem przyzwoity ramen. Niestety lokalizacja lokalu w budynku Centrum Sztuki Mościce, mimo przyjemnego wystroju sprawia, że to raczej opcja na szybki wypad na posiłek niż dłuższą posiadówkę.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: figa »

Zadam trochę naiwne pytanie - czy polecicie jakąś knajpkę w Tarnowie, gdzie zjem cokolwiek innego niż schabowego, pizzę czy kebaba (które wyrastają u nas jak grzyby po deszczu)? Miło byłoby, gdyby były opcje wege.
Za Czarny Sezam podziękuję, bo sztuką jest zrobienie z tofu przesuszonego kartonu :/


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Cubaza »

Pół na pół, Soprano. Lub jeśli fast foody wege to może Pub Śródmieście?

Natomiast odgrzewając temat:
defekator pisze:
19-11-2022, 08:41
https://yayoi.pl/ <-- całkiem przyzwoity ramen. Niestety lokalizacja lokalu w budynku Centrum Sztuki Mościce, mimo przyjemnego wystroju sprawia, że to raczej opcja na szybki wypad na posiłek niż dłuższą posiadówkę.
yayoi otwarło się na Wałowej. Nie wiem czy przenieśli się z Mościc czy otworzyli drugi lokal. Otwarli lokal w miejscu gdzie dawniej, chyba od lat 90-tych, była chińska knajpa.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: defekator »

figa pisze:
17-09-2023, 10:57
Zadam trochę naiwne pytanie - czy polecicie jakąś knajpkę w Tarnowie, gdzie zjem cokolwiek innego niż schabowego, pizzę czy kebaba (które wyrastają u nas jak grzyby po deszczu)? Miło byłoby, gdyby były opcje wege.
Za Czarny Sezam podziękuję, bo sztuką jest zrobienie z tofu przesuszonego kartonu :/
Oprócz wymienionych powyżej to na Słonecznej w Bistro Skarbiec mieli wegańskie/ wegetariańskie opcje. Sofa też coś ma. Na Wałowej tam gdzie była ta kawiarenka żydowska mają wegańskie słodycze. W Yayoi mają dobry wegański ramen.

Ale ogólnie jeżeli chodzi o kuchnie bezmięsną nie mówiąc o czysto roślinnej to w Tarnowie straszna lipa.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: figa »

Dzięki za odpowiedzi. Część miejscówek znam i bardzo lubię, jak Pół na pół. Do wypróbowania został mi ramen.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: LordRuthwen »

Ja, jako wielki miłośnik kuchni tex-mex mogę powiedzieć, że w el Paso jest ok. Co prawda do moich się ich potrawy nie umywają, ale jest dobrze
Przez chwilę była jeszcze salsa ale z nieznanych mi powodów znikła z rynku.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: marecki 0701 »

salsa nie wyrobiła finansowo niestety...
Będziem życ

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: LordRuthwen »

Ciekawe co mówisz, bo zarezerwować tam stolik na ten sam tydzień graniczyło z cudem i wieczorami faktycznie lokal pełny dzień w dzień był.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: sainte_nitouche »

Zwinęła sie restauracja U Młynarzy - ktoś wie, dlaczego?
Bywałam tam często, latem fajne koncerty, nic nie wskazywało, że mają się zamknąć.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: rzuf »

Jedno się zamyka, inne się otwierają, na Kasprowicza 2 niebawem otwarcie restauracji Rodeo.


daniels90
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 16-10-2023, 20:06

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: daniels90 »

O kurde. Naprawdę szkoda, że U Młynarzy znika z gastronomicznej mapy Tarnowa.



Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Cubaza »

A więcej szczegółów? Dlaczego mieli ginąć? Zaciekawiło mnie to.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Goscinny »

Szczegółów najlepiej szukać wśród byłych pracowników i ich pełnomocników. Nie zostałem upoważniony do przekazywania szczegółowych informacji dalej, sorki.

ODPOWIEDZ