Chickey - następca McDonalds

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 768
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

Baxon pisze: jedynym bardzo ciężkim do przełknięcia wymogiem Kurii jest brak zgody na sprzedaż alkoholu w wynajmowanych lokalach
"Ciul z postem(nie jedzenie mięsa) w piątek!(szczególnie w Wielki Piątek). Najważniejsze żeby się nie napili." Głupota kurialnych nie zna granic.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

To jest skrajna głupota, bo jeśli mają na celu dbanie o dobro rodziny i przeciwdziałanie patologiom spowodowanym przez alkoholizm, to brak zgody na alkohol w restauracji jest najmniej skutecznym sposobem na to. Więcej mogliby zdziałać gdyby taka zgoda była, w zamian ciut wyższy czynsz, a tę nadwyżkę spożytkować na działania prewencyjne czy pomoc dla poszkodowanych przez alkoholizm osób bliskich.
Kto idzie do restauracji urżnąć się? Tam się spożywa posiłek, do którego alkohol (wino czy piwo) jest tylko dodatkiem. Jeśli ktoś taki ma wpaść w alkoholizm, to ja wymiękam. Lampka wina do dobrego jedzenia raz w tygodniu - no iście uzależniająca mikstura :shock:

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Baxon, wg definicji (nie pamiętam gdzie taką znalazłem) alkoholizmem jest już spożywanie nawet małej dawki alkoholu ale regularnie, wiec raz na tydzień, np. w niedzielę do obiadu, to też już jest alkoholizm :P

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Tak to rozumiejąc mielibyśmy społeczeństwo alkoholików, łącznie z księżmi, którzy podczas mszy codziennie "spożywają małą dawkę alkoholu" :P
Do alkoholizmu jest chyba potrzebne także fizyczne uzależnienie, ale mogę się mylić ;)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Baxon, masz rację, swoją drogą ksiądz to jeden z niewielu "zawodów", który zezwala a nawet wymaga na picie alkoholu podczas pełnienia obowiązków (pracy), bo msza niewątpliwie czymś takim jest.
Oprócz tego chyba tylko kiperzy, chociaż oni wypluwają :P


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

Robert77 ja na ich miejscu również bym się nie śpieszył bo pewnie za czynsz będą płacili dopiero od otwarcia lokalu a widzisz co się dzieje na Krakowskiej więc grają na zwłokę jak najbardziej się da, przynajmniej mnie się tak wydaje :)

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Ciekawe czy da się gdziekolwiek wynająć lokal z zapiskiem, że opłaty będą pobierane po otwarciu interesu. No chyba tak dobrze to nie ma. Wchodzisz, masz miesiąc - dwa na przystosowanie i płacisz. Jak się rozglądałem za lokalem, to nikt nie chciał mi dać więcej niż 2-3 tygodnie karencji od płacenia.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

baxon ja również się rozglądałem za lokalami pod gastronomie rok temu i w 70% najemców jak pytałem a jak z płatnością czynszu w trakcie remontu mówili że czynsz płatny od otwarcia, tylko prąd woda i e.w gaz

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

i nie powiedzieli Ci, że ten remont nie może trwac dłużej niż miesiąc ewentualnie dwa?


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

nie takich rzeczy nie mówili :) może też dlatego że nie dopytywałem szczegółów bo albo lokalizacja beznadziejna albo czynsz makabrycznie drogi w porównaniu do lokalizacji :)

Awatar użytkownika

Robert77
Obywatel
Posty: 85
Rejestracja: 26-02-2011, 10:42
Lokalizacja: Tarnów/Parkowa

Post autor: Robert77 »

No i ścianka już stoi 8) a nawet piec już zainstalowany :) oczywiście elektryczny :mrgreen:
taki jak w pizzerniach .
Może to będzie PIZZA HUT :mrgreen:



Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Prędzej Gruby Benek -.-


wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Post autor: wadas »

Mam pytanie dla odwiedzających frazesa przy Słonecznej, czy dalej jest tam tak obskurnie i brudno? Byłem tam może z 2 lata temu ostatnio, ale lokal mnie przeraził, walające się śmieci, resztki jedzenia na stolikach, do tego ta obsługa... :roll:


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Teraz tam jeszcze szopy są i czasami niedźwiedzie...

ODPOWIEDZ