Chickey - następca McDonalds

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
Awatar użytkownika

Robert77
Obywatel
Posty: 85
Rejestracja: 26-02-2011, 10:42
Lokalizacja: Tarnów/Parkowa

Post autor: Robert77 »

Wieść oficjalna :
LOKAL DO WYNAJĘCIA :(
Info na kartkach na szybie.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

I przez to setki gimnazjalistów we Frazessie i musiałem czekać ponad 10 minut na obsłużenie+realizację zamówienia... grrr.


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Może natkniemy się na spektakularny powrót MD. :)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Jest takie przysłowie. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.
McDonald's jest zbyt wielką firmą żeby zrobić McDonald's w tym samym miejscu. Spodziewałbym się bardziej jakiegoś banku bądź czegoś podobnego. Niestety niewiele osób/firm stać żeby sprostać wymaganiom kurii.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Kartka Do WYNAJĘCIA znikła
z moich informacji wynika że ktoś tam JADŁODAJNIE ma zrobić, niestety nic mi, a dokładnie Informatorowi nie wiadomo, jedno jest pewne że w środku jakieś prace trwają. Oby nie był to kolejny lokal typu Secesja w mieście.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Kanapkolandia by się tam przydała ; )

Fantastyczne te kanapeczki mają, a tak schowani są, że lada dzień padną z braku klientów (mało kto słyszał o tym w ogóle).


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Nie no mało klientów to może nie :) Zawsze jak przechodzę to choć jedna osoba tam jest :D Ale fakt, mają zarąbiste kanapki :D Reklama na autobusie jeździ więc mają lepszą reklamę niż Chickey :P


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Dzisiaj zgodnie z poleceniem forumowiczów wziąłem w ciabacie - faktycznie zapychająca jest (meksykańska, kupa mięcha, ostry sos, podgrzana z roztopionym serem, mniam).

Jak jestem to też zazwyczaj jedna osoba wejdzie... ale na jednej się kończy. Mam nadzieję, że faktycznie mają klientów, szkoda by było to stracić ; (

Reklamy na autobusie nie pamiętam... hmm... tak czy inaczej komu nie powiem o tym, to robi wielkie oczy. Już kilkanaście osób było zdziwionych, że takie coś jest w centrum.

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Szkoda tylko że dowóz do 16.00

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Cubaza pisze:Niestety niewiele osób/firm stać żeby sprostać wymaganiom kurii.
Masz bardzo blade pojęcie o wymaganiach Kurii ;)
Koszty wynajmu są o wiele niższe niż w podobnych lokalizacjach u innych "kamieniczników", jedynym bardzo ciężkim do przełknięcia wymogiem Kurii jest brak zgody na sprzedaż alkoholu w wynajmowanych lokalach. Jest to kuriozalny wymóg skoro na festynach parafialnych piwo leje się strumieniami, no ale cóż każdy właściciel może stawiać swoje wymogi ;)


notowany
Prytan
Posty: 112
Rejestracja: 05-10-2010, 11:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: notowany »

Baxon pisze:Koszty wynajmu są o wiele niższe niż w podobnych lokalizacjach u innych "kamieniczników"
A to ciekawe, czyżby tak z dobroci serca ? wiem że stawki czynszowe u lokalnych kupczyków są takie jak krakowskie ale akurat czynsz w lokalu po macu i chickeyu graniczy z absurdem - wiem bo się orientowałem :)
Dziwnie jakoś nie może się znaleźć chętny następca do wynajmu tego lokalu - pewnie w końcu kuria trochę spuści i jaki bank kolejny wejdzie .... bo jak nawet maca wykończyli to już nie widzę normalnej firmy zdolnej się tam utrzymać (normalnej czyt. żyjącej z pracy a nie z faktu posiadania)
Jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej. Gdy wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to religią.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

notowany, ale tam już ponoć coś się dzieje :) Ponoć kogoś znaleźli :)

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Tak w tym momencie trwają wewnątrz prace nowego najemcy. Z tego, co się orientuję miał wystartować z początkiem grudnia ale jakoś mu tak schodzi.

notowany, nie wiem czy z dobroci serca, ale spróbuj się popytać po innych lokalach w centrum to Ci szczęka opadnie jak sobie liczą za wynajem. Swoją drogą ja w 2009 roku usłyszałem cenę 4 tys, netto za 140 m2 lokalu wymagającego generalnego remontu na ul. Limanowskiego (po sklepie z częściami samochodowymi).
Zatem kwota (nie mam pewności czy można ją podać nawet w przybliżeniu) jaką Kuria chce za lokal po Macu jest raczej śmieszna. Lokal jest całkowicie przystosowany do działalności gastronomicznej i w zasadzie można tam wejść bez żadnego remontu, nawet wyposażenie kuchni jest! Na dodatek jest jeszcze niezależne zaopatrzenie w energię elektryczną na wypadek awarii (sam pamiętam pod koniec lat 90 na całym rynku i w okolicach nie było prądu, a McDonnald działał jak gdyby nigdy nic).
Dla mnie koszt wynajmu za ten lokal to rzeczywiście sci-fi, ale w branży gastronomicznej to raczej średnie stany.
A i podaj mi gdzie napisano, że Kuria Maca wykończyła? A może McDonald ma trochę inną wizję funkcjonowania i obroty, które generował ten przy Katedralnej nie były satysfakcjonujące. Pokaż mi gdzie Mac w mieście wielkości Tarnowa ma restaurację w centrum - nie licząc tych w galeriach handlowych. Satysfakcjonujący obrót mają pewnie w Krakowie na Floriańskiej, a poza tym to gdzie?


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

baxon dla porównania podam że lokal 78m2 na Krakowskiej 50 może 100 metrów niżej firma sobie za wynajem liczyła 12.000, a ten lokal z tego co patrzyłem po MC miał kosztować 10.000 więc cena bardzo niska jak na okolicę :), a ktoś wie co się tam w tym budynku otwiera ??

Awatar użytkownika

Robert77
Obywatel
Posty: 85
Rejestracja: 26-02-2011, 10:42
Lokalizacja: Tarnów/Parkowa

Post autor: Robert77 »

sylw3st3r pisze:baxon dla porównania podam że lokal 78m2 na Krakowskiej 50 może 100 metrów niżej firma sobie za wynajem liczyła 12.000, a ten lokal z tego co patrzyłem po MC miał kosztować 10.000 więc cena bardzo niska jak na okolicę :), a ktoś wie co się tam w tym budynku otwiera ??
Na 100 % "jedzenie" ,dobudowali jedną lub dwie ścianki w kuchni (położyli te same płytki) itp elementy :)
Z pracą na moje oko się nie spieszą :)

ODPOWIEDZ