Piwo

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Piwo

Post autor: ad2222 »

No weź, przynajmniej się starał :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Piwo

Post autor: defekator »

No właśnie. Pierwszy od dawna, który przynajmniej trochę się wysilił a Wy się śmiejecie :)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Piwo

Post autor: LordRuthwen »

A odpowiadając na pytanie, w Desperado mają piwa z jakiegoś małego browaru dostępne. Coś na W.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Piwo

Post autor: Cubaza »

W Tarnowie były piwa kraftowe. Na Wekslarskiej. Jednak niestety musiały zwinąć działalność bo ludzie nie chodzili tam aż tak często i po prostu właściciel nie wyrabiał :(


Niki30
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 01-12-2016, 17:06

Re: Piwo

Post autor: Niki30 »

Dzięki.
Nic nie planuje reklamować. Po prostu poważnie poszukuje :D


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Re: Piwo

Post autor: halford »

Też bym chciał wiedzieć. Ale u nas to nawet z butelki pszeniczne ciężko dostać.
3150 A Rh+


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Re: Piwo

Post autor: Wojtasek »

LordRuthwen pisze:A odpowiadając na pytanie, w Desperado mają piwa z jakiegoś małego browaru dostępne. Coś na W.
Browar Wojkówka, taką oto nazwę noszą owe złote trunki w Desperado ;)
Z reguły maja dostępne po dwa, trzy rodzaje - smaczne i cenowo coś 6 złociszy za 0,5l czy jakoś tak.
I piwa w piwie też jak by więcej...po wypiciu trzech lepsze samopoczucie jak po wypiciu trzech innych, koncernowych.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Piwo

Post autor: defekator »

Te piwa w Desperado z Wojkówki faktycznie bardzo dobre, a co ciekawe cena mniejsza niż za jakiegoś Żywca czy Lecha na Rynku. Z ciekawszych piw większy wybór (chociaż wszystko butelkowe) swego czasu miało Przepraszam. Ze sklepów dobre piwa, nie tylko pszeniczne ale i regionalne jak i "rzemieślnicze" ma Tesco trochę tego jest też w Auchan, chociaż najlepszy wybór ma chyba Al Capone, zwłaszcza ten na Lwowskiej za wiaduktem.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Piwo

Post autor: Mr Greenback »

Na Odległej otworzyli sklep z piwami. Polecam. Birofilom. Ps. Nie mam tam udziałów, ani znajomych :-)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Piwo

Post autor: defekator »

Tarnowski Skład Piwa? Faktycznie wybór mają solidny.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Piwo

Post autor: LordRuthwen »

Ja się ostatnio przerzuciłem na własne, nie ma przy tym dużo roboty a wychodzi duuużo taniej niż kupne. Robię sobie standardową APA i eksperymentuję trochę z recepturami, wiem co chcę osiągnąć i powoli idę w tym kierunku :)


Tomash
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 07-03-2019, 15:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Piwo

Post autor: Tomash »

Jestem pod wrażeniem. Muszę zacząć kombinować i może sam stworzę jakieś piwko własnej produkcji. APA piłem i smakuje mi ale miałem przyjemność na razie pić je ze sklepu. Kolega mój waży piwo ma odpowiednie beczki do przechowywania, jest na emeryturze więc ma na to czas. Ja na emeryturze obiecałem sobie, że będę robił piwo, wino i wędził pstrągi, które uwielbiam :D


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Piwo

Post autor: Trishelle »

Przeleciała mi gdzieś reklama:

Obrazek

Wygląda bardzo obiecująco.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Piwo

Post autor: defekator »

Ciekawe czy to będzie coś takiego jak pub Warka tylko z Tyskiego czy też jakaś lokalna incjatywa z takim piwem.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ