Grochówka

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Grochówka

Post autor: Jela »

Grochówka to jedna z moich ulubionych zup. :) Moczę groch 24 godziny, wrzucam do sporządzonego wcześniej wywaru warzywnego wraz wędzonką różnego rodzaju i gotuję przynajmniej 12 godzin. Majeranek, nieco kminku, jak jest sezon szpinak. Nie wymaga przecierania, samo mieszanie rozciera składniki. Nigdy nie zapominam o sporej ilości korzenia lubczyku drobno posiekanego.
Mam tylko problem z czasem przyrządzania :). Trudno się opędzić od chętnych do próbowania. :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

To pewnie gotujesz ze 4x więcej niż potrzeba, bo po 12 godzinach gotowania i próbowania zostaje akurat na jeden obiad dla wszystkich ;)
Kiedyś gotowałem gulaszową na ognisku, kociołek dalej mam, i jak słońce zaświeciło i cieplej się trochę zrobiło, to już czekam na rozpalenie ogniska w ogródku...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

lubczyk i groch... brzmi trochu jak oksymoron ; d

Awatar użytkownika

canis_lupus
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 29-04-2010, 10:04

Post autor: canis_lupus »

dobrze, a w którym lokalu można zjeść dobrą grochówkę w Tarnowie?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Kiedyś, 1-2 lata temu, Fabryka Smaków miała fajną grochówkę (trzeba było na nią 'trafić', bo kryła się często pod hasłem 'zupa dnia') - teraz nie wiem, nie próbowałem dawno.

A tak 'w ciemno' mogę polecić przepis STĄD - jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby jakiś przepis z tej strony był niesmaczny/nie wyszedł :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ