Karczma na Słonecznej

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.

Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Dorota1975 pisze:(żurek też próbowałam - też pyszny)
- o tak żurek! pyszny, no i ... kwaśny! ;) taki jak ma być!!! polecam!
- pierogi ruskie - nie powaliły, trochę mało farszu :) ale złe nie było!

- obsługa na bardzo dobry!

Co do tego co napisała Dorota, generalnie się zgadzam! ;) Choć miejsce, oddalone od centrum, zatem "target" to raczej mieszkańcy Tarnowa, pobliskich osiedli, stąd doradzał bym albo niższe ceny, albo większe porcje! bo te gołąbki Doroty wyglądały jak miniaturki! ;)

Ale ogólne wrażenie pozytywne, kiedyś tam wrócę! ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


karagen
Obywatel
Posty: 78
Rejestracja: 14-04-2010, 10:55

Post autor: karagen »

No i ja wczoraj byłam na kolejnym testowaniu!
Cóż, żurek lepszy jadłam na Grosarze ;)
Pierogi na słodko dobre i jak dla mnie obiad był mega duży.
Kiedyś jadłam gołąbki w sosie pieczarkowym i porcja była duża 8)

A co do muzy to w tej mniejszej sali gra dużo głośniej.

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

A ja wrzucam ofertę cenową

Obrazek

Awatar użytkownika

golew
Obywatel
Posty: 90
Rejestracja: 23-09-2009, 13:20
Lokalizacja: Gdynia / Tarnów

Post autor: golew »

Mogę polecić z całego serca cycka z oscypkiem i żurawiną - cycek jest z grilla, co znacząco podnosi jego walory smakowe.
Ja próbowałam dziś wątróbki z jabłkiem i cebulką i również byłam zadowolona.
A barszczyk czerwony też pyszny, z tym, że pomaga oczyścić drogi oddechowe bo taki ostry jest ;) ale bardzo bardzo smaczny.
Ceny nienajniższe, codziennie pewnie bym nie poszła, ale i tak w granicach normy jak na wyjście od czasu do czasu.

Ogólnie bardzo na plus, na pewno jeszcze się pojawimy przy następnej bytności w domu.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Czytam właśnie wszystkie 'restauracyjne' wątki, mamy 3 tygodnie na chodzenie po knajpach :) - remont kuchni, córka na wakacjach... może nawet do Grubego Benka zajrzymy???
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

hm.. wszyscy sie zachwycaja mniej lub wiecej..
a jak dla mnie - jak na "karczmę" - kaszana :-/
Papu - nic specjalnego. Wystroj - kiczowato.
Wiecej sie nie wybieram.

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Ja byłam tylko raz, ale na pewno się wybiorę po raz kolejny. Muszę spróbować pozostałych dań i porównać do innych restauracji.

Na razie kosztowałam tylko oscypek z grilla z żurawiną (mniam, mniam). Polecam!! Za tą cenę, ilość wystarczająca. (wiem, już co to nie wystarczająca, bo ostatnio w pewnej restauracji w Olsztynie k. Cz. zamówiłam sobie za 18 zł, a dostałam 4 malutkie plastereczki o średnicy może 5 cm na talerzu o średnicy chyba 50... i smakowo w ogóle daleko w tyle (rest. Spichlerz, gorąco nie polecam)

Natomiast w tej karczmie podoba mi się pomysł z podawaniem chleba ze smalcem na sam początek. Smalec bardzo dobry, tylko faktycznie za mało chlebka dają.

Placek po węgiersku, również bardzo dobry. Ale nie jakoś rewelacyjny. Myślę, że na Grosarze są troszkę lepsze, a na pewno tańsze :P

W każdym bądź razie, na pewno znowu się wybiorę, bo chcę spróbować innych dań, które nie są serwowane w żadnej innej tarnowskiej restauracji. Na pewno zdam relacje później :)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Znowu ?:> Ja rozumiem, że można zachwalać lokale, które nie cieszą się sympatią ;P Ale teraz zaczyna się rejestrowanie po to aby zachwalać lokale lubiane przez forumowiczów ;P

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Mam rozumieć, że to przytyk do mnie, tak? Przepraszam bardzo, w takim razie, że się zarejestrowałam, bo chciałam wyrazić swoją opinię na forum.

Nie tylko po to się tu włączyłam, żeby "zachwalić" daną knajpę. Równie dobrze mogłabym napisać coś w dziale polityka i wypisywać peany pochwalne na cześć któregoś polityka to tak samo można by powiedzieć, że tylko po to to zrobiłam i jeszcze pewnie mi ktoś za to płaci.


To przepraszam, gdzie i jakie mam zacząć pisać posty? Rozumiem, że jak jestem nowa to muszę napisać jeden post odczekać tydzień, potem kolejny, żeby potem jeszcze dodatkowo ktoś mi nie zarzucił, że nabijam sobie posty, tak?

PS.
Cubaza, Obiecuję, że w następnym poście na coś sobie ponarzekam i wtedy nie będzie problemu. Ja wiem, że pewnie pół żartem był ten twój post, ale mimo wszystko, trochę więcej otwartości w stosunku do nowych użytkowników, no chyba, że to jest jakieś forum dla elit?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Cubaza - znam się z gosis i daleko jej od fachu gastronomicznego (chociaż pichcić cośtam bodajże potrafi).
Tym razem to nie jest "post sponsorowany", tylko grubas, który lubi dużo zjeść :P


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Nie chciałem nikogo urazić :( Po prostu za każdym razem gdy ktoś się rejestrował i jego pierwsze posty były w opiniach o restauracjach to okazywało się, że to podstawiona opinia.
Widać przejechałem się na wyjątku :(
Nie chciałem nikogo urazić.
Przepraszam.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Aa i nie doczytałem - tak gosis, to JEST forum dla elit ; P

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

heh no dobra dobra, już mi złość przeszła, możemy wszyscy teraz żyć w zgodzie i przyjaźni :)

Keleos choćby i dla elit to, co? ;) a za tego grubasa dostaniesz za kulisami :P

I może już nie róbmy offtopa :) niektórzy może faktycznie chcieliby coś jeszcze dodać na temat tej restauracji...


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

Coś dodam od siebie

Jedzenie całkiem do rzeczy
Wydaje mi się jednak, że lokal nie odniesie rynkowego sukcesu i nie z powodu jedzenia, bo akurat mają całkiem dobre, ale przeszarżowali z cenami.
Niestety właściciel uleciał trochę do góry przy ustalaniu cen i oby z tego konia nie spadł z hukiem.
Przyzwoity obiad 2 osoby 70-80 złotych - hmm w Tarnowie na Słonecznej ?

Jak na lokal umiejscowiony, gdzieś pomiędzy blokami i mieszczący się w na parterze bloku , to jakaś pomyłka.
Miejsce naddałoby się na przeciętny portfel, bo na klientów z ciut większą gotówką, co mogą pozwolić sobie na tego typu rachunki tutaj nie uświadczysz.
Owszem, gdyby to był lokal typu stojąca samodzielnie drewniana bacówka z dobrym dojazdem i parkingiem to tak. Można wtedy liczyć na dodatkowych klientów typu
w dzień / spotkania biznesowe /popołudniu - okazjonalne obiady rodzinne / wieczorem - spotkania towarzyskie, randki, itp.
Parę desek w środku nie wystarczy, aby znaleźć się w kategorii prime.
Reasumując: lokal z dobrym jedzeniem, ale ceny jak na to miejsce zaporowe.
Słoneczna w Tarnowie jeszcze długo nie będzie Krupówkami w Zakopanem.
Jeżeli mam ochotę spotkać się z kimś i wydać na obiad 80 zł wolę wybrać: Targową, Willa Krzyska, Osteria.


karagen
Obywatel
Posty: 78
Rejestracja: 14-04-2010, 10:55

Post autor: karagen »

Cubaza pisze:Po prostu za każdym razem gdy ktoś się rejestrował i jego pierwsze posty były w opiniach o restauracjach to okazywało się, że to podstawiona opinia.
no, no 8)

gosis, hehe, na mnie też był taki "atak"- widać to taki chrzest dla "kotów" :lol:

ODPOWIEDZ