Budżet Obywatelski

ODPOWIEDZ

Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Aspiranci »

Cubaza pisze:Aspiranci, to była ironia ;) Nie jestem uzdolniony muzycznie :P Chodzi mi o to, że moim zdaniem miasto nie ma OBOWIĄZKU promowania artystów. To może ja pójdę do miasta żeby mi zafundowało bilet do Warszawy na casting do Mam Talent. Skoro to jego obowiązek promować artystów ;)
Z mojej strony był to sarkazm, oczywiście bez urazy :) Z Tym promowaniem, to tak jak napisałem mieści się w to sferze Kultury, czyli jednej z dziedzin czy kategorii Budżetów miejskich, wojewódzkich i państwowych. Także tak to już jest skonstruowane, my w Obywatelskim to wykorzystaliśmy,a że się nam udało to także mały cud. Mimo wszystko postaramy się by miasto, jego mieszkańcy byli zadowoleni z naszych działań.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Goscinny pisze:
MST wónraT pisze:akup wyposażenia do pracowni komputerowej służy licznym.
Chyba wg pomysłodawcy. Gdybyś poczytał wątek, to byś zauważył, że jakoś nie miał on poparcia, właśnie jako coś, co miałoby służyć małej grupie, a potem nie wiadomo co dalej z tym sprzętem by się działo.
Plac zabaw dla jednego przedszkola, gdzie jest zakaz wstępu dla innych dzieci też nie powinien przejść, ale widać rodzice się zmobilizowali, więc jest w puli.
Gościnny, czy dla Ciebie 300 osób z Tarnowa w wieku ponad 50 lat to jest "mała grupa"? Tylu (dolna granica) się zobowiązałem wyszkolić na tym sprzęcie.... Do tego blisko 500 uczniów V LO, w tym pewnie z 200 z Tarnowa... Co do tego, czy nie wiadomo, co dalej by się działo... Po prostu po 1,5 roku intensywnych szkoleń w najgorszym wypadku dalej byłby sprzętem szkolnym (bo przecież nie moim) - miasto i tak prędzej czy później tę pracownię powinno niedługo wymienić, więc dodatkowo wyszkolenie "seniorów" i promocja Tarnowa z tym związana byłaby wartością dodaną... Ale można sobie teraz "pogdybać"...

Będę próbował innymi kanałami to zrobić, tym razem wraz z kreatywnymi ludźmi skupionymi w gronie Fabryki Przyszłości, a nie V LO - kto się interesuje, to pewnie zobaczył w którymś momencie, że w Tarnowie byli przedstawiciele Lenova, Acera, Sharpa i IRS oraz Intela.... http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Gale ... T-w-Polsce


Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Aspiranci »

Informacja prosto z Kancelarii Urzędu Miasta Tarnowa, mianowicie wszystkie wygrane projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego w tym i nasz. Będą realizowane poprzez ogłoszenie otwartych konkursów dla firm, instytucji pozarządowych po 20 maja, na dane zadanie. Dowiedziałem się także że autorzy projektów ich wizje czy założenia w żadnym zakresie nie będą brane pod uwagę. Bo mieszkaniec zgłaszał tylko dane zadanie, ale nie ma wpływu na jego realizacje. Czy ktoś widzi w tym sens bo ja nie za bardzo.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Może jednak poprosimy o precyzyjną informację, najlepiej z linkiem do jakiegoś dokumentu. Bo nie wierzę, że założenia mogą zostać zupełnie pominięte. Konkurs otwarty jak najbardziej rozumiem, ale reszta brzmi dość dziwnie.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


D.Kunc-Pławecka
Obywatel
Posty: 95
Rejestracja: 10-02-2010, 11:31

Post autor: D.Kunc-Pławecka »

Aspiranci pisze:Informacja prosto z Kancelarii Urzędu Miasta Tarnowa, mianowicie wszystkie wygrane projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego w tym i nasz. Będą realizowane poprzez ogłoszenie otwartych konkursów dla firm, instytucji pozarządowych po 20 maja, na dane zadanie. Dowiedziałem się także że autorzy projektów ich wizje czy założenia w żadnym zakresie nie będą brane pod uwagę. Bo mieszkaniec zgłaszał tylko dane zadanie, ale nie ma wpływu na jego realizacje. Czy ktoś widzi w tym sens bo ja nie za bardzo.
To nieprawda. Przykładem może byś skatepark, którego szczegóły projektowe pomysłodawca omawia z wykonawcą, czyli miastem.
Rzecznik UMT
Dorota Kunc-Pławecka


Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Aspiranci »

D.Kunc-Pławecka pisze: To nieprawda. Przykładem może byś skatepark, którego szczegóły projektowe pomysłodawca omawia z wykonawcą, czyli miastem.
Serdecznie dlatego bym prosił o wyjaśnienia, dlaczego w takim wypadku jako autor projektu zostałem w taki sposób dziś "zbyty" z Kancelarii? Serdecznie bym także prosił o informacje do kogo mam się zwrócić by mieć wpływ na realizacje swojego projektu. Z poważaniem.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

D.Kunc-Pławecka pisze: szczegóły projektowe pomysłodawca omawia z wykonawcą, czyli miastem.
To już miasto będzie wykonawcą, ciekawe. Może jakieś szczegóły, kto będzie tym wykonawcą, kierownik miasta czy referent. A może inspektor, tylko z jakiego wydziału?


D.Kunc-Pławecka
Obywatel
Posty: 95
Rejestracja: 10-02-2010, 11:31

Post autor: D.Kunc-Pławecka »

Wydział Kultury na pewno będzie konsultował projekty z ich pomysłodawcami. Dyrektor wydziału nie wyobraża sobie, aby odbywało się to w inny sposób. Należy pamiętać jednak, że realizacja musi odbywać się w sposób formalny - poprzez konkurs.
Rzecznik UMT
Dorota Kunc-Pławecka


Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Aspiranci »

D.Kunc-Pławecka pisze:Wydział Kultury na pewno będzie konsultował projekty z ich pomysłodawcami. Dyrektor wydziału nie wyobraża sobie, aby odbywało się to w inny sposób. Należy pamiętać jednak, że realizacja musi odbywać się w sposób formalny - poprzez konkurs.
Serdecznie dziękuje za odpowiedz, miło by było jednak żebym taką informacje kontaktu z Wydziałem Kultury uzyskał w Kancelarii, niż od Pani - ale serdecznie dziękuje.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Potwierdzam słowa pani Doroty. U nas jest ok. Działamy wg zasady koniec języka za przewodnika i jak na razie nie mamy problemy z komunikacją. Jeśli macie pytania jak mam idzie, szukajcie w Tarnowie ludzi odpowiedzialnych za ten projekt. Opuściłem miasto, zastawiając po sobie małą pamiątkę.

ODPOWIEDZ