Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie radny Mazur chciał być kandydatem na stanowisko nowego szefa Rady Miasta i to jego kandydatura na to stanowisko podzieliła tuż przed głosowaniem klub "Tarnowian".
Śmiać się czy płakać. Komu taki kit chce się wcisnąć? Wszak to zbliżające się wybory powodują te nienormalne zachowania.

http://www.radnimiastatarnowa.pl/a/605

___________________________________________________

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Post autor: JacLe »

defekator pisze:Koncesja obecnych radnych na szczęście też niedługo się kończy. Banda debili.
W dniu dzisiejszym po raz pierwszy postanowiłem wybrać się na sesję Rady Miejskiej ponieważ w programie obrad znalazło sie kilka bardziej interesujących mnie zagadnień a coraz bardziej rozprzestrzeniająca sie bylejakość w funkcjonowaniu miasta oraz jego niemoc rozwojowa coraz bardziej kłują w oczy i męczą moje analityczne postrzeganie otoczenia.

Już po kilku minutach obserwowania i słuchania naszych radnych zrozumiałem problem naszego pięknego miasta... - większość tych ludzi nie ma pojęcia o zagadnieniach zawartych w poszczególnych punktach programu obrad, praktycznie brak dyskusji nad propozycjami uchwał, radni na sesji robią wszystko oprócz pracy, ktorą powinni tam dla nas mieszkańców miasta wykonywać. Razi brak wiedzy, przygotowania i zaangażowania. Osoby z laptopami i smartfonami przeglądają wiadomości, inni rozmawiają ze sobą lub telefonicznie; wiadac kompletny brak zainteresowania tym co dzieje sie na sali obrad a radni spełniają jedynie funkcję osób głsujacych, podnosząc rękę na hasło "kto jest za ",
" kto przeciw", itd.
Ktoś od czasu do czasu podda wniosek lub zada pytanie o marginalnym znaczeniu dla miasta a gdy uchwała dotyczy kwestii strategicznych nie mają już nic do powiedzenia - taka niestety była dzisiaj nasza Rada Miejska. Bardzo pozytywnie pokazał się jedynie radny Jacek Łabno, który na początku zdobył wielkiego minusa argumentacją za zmianą uchwały o zmianie odległości usytuowania sklepów z alkoholem od szkół i kościołów, ale mimo tego, wg mnie zasłużył dzisiaj na miano radnego. Reszta to pionki do budowy nowego systemu " ch...,d..pa i kamieni kupa".
L'union fait la force

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

JacLe pisze: Bardzo pozytywnie pokazał się jedynie radny Jacek Łabno, który na początku zdobył wielkiego minusa argumentacją za zmianą uchwały o zmianie odległości usytuowania sklepów z alkoholem od szkół i kościołów, ale mimo tego, wg mnie zasłużył dzisiaj na miano radnego. .
A była w ogóle jakaś dyskusja na ten temat, czy po prostu Łabno powiedział co myśli a reszta zagłosowała za lub przeciw ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

defekator pisze:a reszta zagłosowała za lub przeciw
zapomniałeś o klubie "wstrzymał się"
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Jan Kowalski pisze: zapomniałeś o klubie "wstrzymał się"
Wieści z piaskownicy.

" Razem z SLD od głosu wstrzymały się m.in. radne Anna Rafińska oraz Grażyna Barwacz z klubu Tarnowianie, co pozwala spekulować, że któraś z ,,szabel” Wiceprzewodniczącego Rady Tadeusza Mazura zmieni barwy polityczne."

"Sukces potrzebny od zaraz i jest cenniejszy od złota, tyle tylko, czy - jak żartuje sobie anonimowo kolejny radny - przyjęcie do SLD ,,szrotu” z Tarnowian cokolwiek zmieni."


http://www.radnimiastatarnowa.pl/a/606
___________________________________________________

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

MST wónraT pisze:Razem z SLD od głosu wstrzymały się m.in. radne Anna Rafińska oraz Grażyna Barwacz
To taka metka SLD? kto się wstrzymał ten popiera lewicę. :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Jak definiowana jest jednostka administracyjna Centrum miasta?
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

mirak pisze: Jak definiowana jest jednostka administracyjna Centrum miasta?
" 4. centrum miasta - rozumie się przez to:

1) obszar zamknięty ulicami: Wałową, Targową, Bernardyńską i Szeroką, łącznie z tymi ulicami,

2) pl. Sobieskiego i ul. Krakowską od placu Sobieskiego do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego i Narutowicza,

3) ul. Lwowską od Bramy Pilzneńskiej do skrzyżowania z ul. Starodąbrowską. "


___________________________________________________

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Post autor: JacLe »

defekator pisze:
A była w ogóle jakaś dyskusja na ten temat, czy po prostu Łabno powiedział co myśli a reszta zagłosowała za lub przeciw ?
Temat o który pytasz był przeniesiony z poprzedniej sesji i dyskutowano go przed otwarciem sesji wczorajszej. Przyszedłem kilka minut przed głosowaniem więc nie jestem w stanie odpowiedzieć jak wyglądała cała dyskusja nad propozycja uchwały. To co slyszałem to bardzo slabe merytorycznie wystąpienie radnego J. Łabno przekonywujacego do potrzeby zmiany uchwaly i jakieś pomróki niezadowolenia ze strony przeciwników. Pan Łabno stwierdził, że tak naprawdę liczba punktów sprzedaży, których będzie dotyczyć zmiana jest mniejsza niż wcześniej przedstawiano a tylko jeden z tych sklepów prowadzi sprzedaż wyłącznie alkoholu. Pozostałe mają szerszy asortyment więc nie powinny mieć problemów - zdaniem radnego.

Odniosłem wrażenie, że w tej uchwale nie chodzi o przeciwdziałanie alkoholizmowi tylko o ideologie "100 m od kościola" i przedwyborcze interesy "naszych" politykierów.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

JacLe pisze:100 m od kościola
Ale nie od Katedry, bo to by spowodowało zlikwidowanie kilku punktów w budynkach należących do Kurii. Inni mogą tracić - Kościół nie.


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Skoro radni tacy zatroskani to może by tak zakazać używania wina podczas mszy a zamiast tego wprowadzić sok jabłkowy albo mleko. Mozna by za jednym zamachem przeciwdziałac alkoholizmowi i promować zdrowe odżywianie.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Po raz kolejny mamy festiwal obłudy i zakłamania w naszym mieście oczywiście wszystko po to aby przypodobać się klerowi.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

JacLe pisze:Pozostałe mają szerszy asortyment więc nie powinny mieć problemów - zdaniem radnego.

I ludzie z takim pojęciem o życiu siedzą w radzie miejskiej. Brak koncesji na alkohol dla sklepów spożywczych zawsze stanowi problem.
Odniosłem wrażenie, że w tej uchwale nie chodzi o przeciwdziałanie alkoholizmowi tylko o ideologie "100 m od kościola" i przedwyborcze interesy "naszych" politykierów.
A ja cały czas mam wrażenie, że nie chodzi tu o żadne szkoły i kościoły tylko o wykończenie jakiegoś konkretnego sklepu lub sklepów za pomocą pożytecznych idiotów "walczących z alkoholizmem".
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Biorąc pod uwagę ilość pustych lokali w całym mieście właściciele wynajmą kolejny lokal kilka metrów dalej. Nocne pijaczki przejdą się, a tym którym brakło na imprezie podjeżdżają samochodem lub zamawiają taksówką i kilka metrów w tę czy tamtą nie zrobi im różnicy. A mądrym inaczej pozostanie wprowadzenie całkowitej prohibicji na terenie całego miasta aby zadowolić biskupa.
A z drugiej strony jak jednym oddalą sklep to innym będzie bliżej :lol:
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Post autor: JacLe »

mirak pisze:
A mądrym inaczej pozostanie wprowadzenie całkowitej prohibicji na terenie całego miasta aby zadowolić biskupa.
Łapka w górę za trafne podsumowanie zagadnienia. Nowa uchwała nikomu nie pomaga, żadnego problemu nie rozwiązuje, ale może być odebrana jako ukłon stróżów koryta w stronę pasterzy tarnowskiego zwierzyńca. Jedni i drudzy dbają przede wszystkim o koryto i miejsce przy nim. Reszta owieczek, baranów, łosi i lemingów musi radzić sobie sama.
L'union fait la force

ODPOWIEDZ