Centrum Handlowe "Młyn Szancera"

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Trochę wam naśmiecę dział - na dziś z centrum handlowego mamy parking płatny i powoli niszczejący budynek. Czy ktoś wie coś o jakiejś koncepcji zagospodarowania tamtego miejsca, które ma szanse na realizację?


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Goscinny pisze:mamy parking płatny
Parking to za duże słowo po prostu niszczejący plac z budką i stróżem.
Goscinny pisze:i powoli niszczejący budynek
Nie tak powoli a całkiem szybko zresztą był w nim pożar jakiś czas temu nie wiem czy ktoś prowadził śledztwo w tej sprawie i jak się ono zakończyło?
Miał być hotel i bulwary ;)
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


psychoultras
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 09-09-2010, 20:34

Post autor: psychoultras »

Sprawa jest prosta: czekamy aż zabytkowy budynek sam się rozleci i na tym miejscu wybudujemy Kaufland lub Lidla.


jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

psychoultras pisze:Sprawa jest prosta: czekamy aż zabytkowy budynek sam się rozleci i na tym miejscu wybudujemy Kaufland lub Lidla.
Zabytek to żaden, a już na pewno nie jest to "ładny zabytek".
W czasach swojej świetności, był paskudny industrialnym tworem. Teraz jest paskudnym trupem, witającym/żegnającym jadących przez Tarnów.
Do tego sypiący się ciąg garaży po drugiej stronie ulicy, niezagospodarowane zielone tereny przy Wątoku oraz kościel, tylko dopełniają wrażenia "galicyjskiej bidy".

Szczerze mówiąc wolałbym kolejnego Lidla niż niszczejącą kupę gruzu.

Czy przypadkiem ten "jakże piękny młyn" nie jest takim zabytkiem "na siłę"?
Ciekawe czy Kompleks Nowa Huta, zostanie uznany już za 40 lat za zabytek? Czy może wreszcie "konserwatorzy" przejrzą na oczy i przestaną kierować się tym, że wszystko co ma >100 lat jest zabytkiem?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

jamtex pisze:Czy może wreszcie "konserwatorzy" przejrzą na oczy i przestaną kierować się tym, że wszystko co ma >100 lat jest zabytkiem?
Hahahahaha :D, nie przejrzą :D, z prostego powodu; to jest dla nich niekorzystne finansowo.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Pytanie z ostatniego czatu :

16:58 (kolo) Co z młynem Szancera? Jak straszył tak straszy. Czy jest jakiś problem?

16:59 (prezydent) To prywatna własność, co oznacza że wpływ miasta jest minimalny.

Będzie kolejny Owintar lub Pralfa a pan HSN beztroski ... no przecież my nic nie możemy.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A co mogą? Podsuń może jakieś rozwiązanie wiceprezydentowi Kulfon.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

http://www.it.tarnow.pl/index.php/pol/A ... nowy-hotel

Miasto go sprzedało bez żadnych warunków.
Najpierw go kupiło, POTEM dopiero zrobiono badania, które nie wyszły po myśli UM, więc go sprzedano. A teraz? "To prywatna własność".
Wystarczyło "tylko" wpisać do umowy sprzedaży jakieś terminy, warunki itd.
Podobnie zrobiono z terenami "plastikowej doliny" - sprzedano bez warunków i leżą odłogiem.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Przecież to jest oczywiste, że właściciel czeka aż się zawali, a wtedy działkę w takim miejscu można "pchnąć" za sporą sumkę.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Centrum Handlowe "Młyn Szancera"

Post autor: farciarzgilmore »

No i w końcu się spalił :-)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l#MTstream

Zastanawiam się jak on się tak sam zapalił. To pewnie przez te temperatury za oknem i suszę.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Centrum Handlowe "Młyn Szancera"

Post autor: Mr Greenback »

Zajączek Wielkanocny był widziany z koszykiem w okolicach Wątoku. ;)
A na poważnie to przewał aż bije w oczy. :shock:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Handlowe "Młyn Szancera"

Post autor: Goscinny »

Złapią (albo i nie) jakiegoś pijaczka, a właściciel ma teraz pełne prawo do wyburzenia i postawienia tam bloku. Przewidzieliśmy to tutaj :-) Pozostałości młyna Dagnana też się spaliły - widać młyny tak mają.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Centrum Handlowe "Młyn Szancera"

Post autor: defekator »

Sprawa faktycznie śmierdzi. Z drugiej strony jeżeli faktycznie konserwator zabytków nie zgodził się na budowę hotelu i robił problemy (tak słyszałem ale nie wiem ile w tym prawdy) to mogło też być pośrednią przyczyną pożaru, bo ktoś w końcu stracił cierpliwość. Ale to tylko takie gdybanie oczywiście.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Re: Centrum Handlowe "Młyn Szancera"

Post autor: Beaver »

Ja jakoś nię będe płakał za tym budynkiem, może i zabytek ale nie prezentował nic ciekawego dla mnie. Jedna wielka ruina, a że była stara nie oznacza że trzeba było ją czcić. Może teraz powstanie coś fajniejszego, ładniejszego.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Centrum Handlowe "Młyn Szancera"

Post autor: marwaldor »

Mówicie że Młyn spłonął ?

Powiem Wam ciekawostkę: jakieś trzy tygodnie temu ok. 8:30 rano przejeżdżałem tamtędy i też widziałem akcję strażaków: Stały dwa lub trzy wozy strażckie na niebieskich szklankach z wężami powpinanymi do hydrantów (przez jeden nawet musiałem przejechać) i chyba było już po, bo żadnego dymu nie widziałem.

Coś dużo pożarów jak na jeden budynek.

No ale teraz konserwator zabytków może się cmoknąc w pompkę :)

ODPOWIEDZ