Nie wiem to się wypowiem

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Dominik_PCH »

Tarnów nie chce techno w parku Strzeleckim
http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/ta ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

sam Roman wstał, zawinął wąs i powiedział:
Weźmiemy pod uwagę skargę mieszkańców - stwierdził jednak prezydent Ciepiela w rozmowie z naszym reporterem. Zapowiedział, że poprosi szefostwo BWA, aby więcej nie organizowano w parku imprez, które mogą zakłócać mieszkańcom ciszę.

a tymczasem po cichu w Białymstoku wjechał BagażŻycia
https://www.youtube.com/watch?v=0lEI4yI ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: defekator »

Jak to jest, że gdy potrzeba coś zbudować, załatwić czy też zrobić cokolwiek co wymaga ze stron miasta większego wysiłku to mało kto słucha głosów mieszkańców a jak tylko trzeba czegoś zabronić, zakazać i zlikwidować to wystarczą głosy dwójki malkontentów a władze (tak ci od Ciepieli jak i od Koprowskiego) od razu biorą się do roboty.

Jeszcze rozumiem gdyby to były jakieś regularne imprezy powtarzające się co kilka dni ale nie jednorazowa impreza czy też kilka takich wydarzeń do roku. Nie rozumiem takiego podejścia - mi np. przeszkadzają dzwony z pobliskiego kościoła bo zakłócają mi ciszę podczas spacerów z psem ale jakoś nie robię z tego afery.

A tak poza tym powyższy przykład może być jedną z odpowiedzi na pytanie dlaczego w Tarnowie nie dzieje się nic ciekawego.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: wejss »

Techno im przeszkadza ale samochody na Słowackiego już nie.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: lll »

Ciekawe gdzie mieszka ta pani Mirosławska, że przeszkadza jej głośna muzyka z okolic BWA.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: gushman »

Zdrowo musieli tam tym techno napierniczać, skoro doszło do uszu mieszkańców. ;-)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Cubaza »

lll pisze:Ciekawe gdzie mieszka ta pani Mirosławska, że przeszkadza jej głośna muzyka z okolic BWA.
Po drugiej stronie Słowackiego. Ta kamienica na rogu z nowym światem.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Goscinny »

Gówno, nie głośno.
Zresztą impreza była chyba o 18:00 i zakłócały ją odgłosy ulicy. To tej babie nie przeszkadza.
Skoro kilka osób może storpedować koncerty, to proponuję wziąć telefony do ręki i dzwonić za każdym razem kiedy w Tarnowie rozpocznie się dowolna impreza. Niech miasto będzie konsekwentne i kasuje wszystkie imprezy jak leci na żądanie kilku mieszkańców.
Najlepiej zaorać (oj, nie - bo oranie generuje dźwięki) i niech sobie mieszkańcy siedzą i walą wódę po bramach - takim pani Mirosławska nie podskoczy.


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: szopen »

Ta sprawa od początku mnie smuciła, od momentu kiedy zobaczyłem post pana Mirosławskiego w wydarzeniu na facebooku, potem ten obszerny artykuł na bodajże tarnów.naszemiasto, potem jeszcze jakieś facebookowe dyskusje w komentarzach w których udzielała się nawet sama pani Mirosławska. Nie zauważyłem słów niezadowolenia padających od innych osób niż te dwie wcześniej wspomniane. Zaskakująco szybką reakcję prezydenta zostawiam bez komentarza.
Sam mieszkam niedaleko rynku i czasem dosyć głośno niesie odgłosy z koncertów, moja babcia ma ponad 80 lat, a jeszcze nie kazała mi poruszać nieba i ziemi żeby było cicho.

Mieszkanie w okolicy, nazwijmy to, miejskich przestrzeni rekreacyjnych (place, parki) ma swoje plusy i minusy. Minusami dla niektórych może być jak widać to, że czasem bywa głośno (głośno, to pojęcie względne). Według mnie instytucje miejskie powinny organizować różne eventy w różnych częściach miasta, a nie skupiać się tylko na starówce. Jeżeli coś jest organizowane przez instytucję podległą miastu (tak jak w przypadku BWA) i organizowane jest na terenie miejskim (tak jak np. w Parku Strzeleckim), to niech i tam lwy ryczą byleby skończyły przed 22:00, a z tego co się orientuję, to w przypadku techno tak właśnie było. ;-) Śmiało, odwołujmy wszystkie wydarzenia skierowane do młodych ludzi, bo jakaś staruszka boi się tego, że jest głośno.

A, gdzieś w którejś dyskusji n/t techno w parku ktoś wyraził swoje zaniepokojenie o wiewiórki... Pomyślcie co muszą czuć np. te zwierzaki na Starym Cmentarzu gdy przez cały rok mają spokój, a tu nagle 1-go listopada ich teren nawiedzają tabuny ludzi. :P


Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Beny »

Uważam ze jesli ktos ma pozwolenie na organizowanie takiego koncertu i jest to ,do godziny 22 to nikt nie powinien sie czepiać.Pani Mirosławska jest po prostu egoistką i tyle powinna zrozumiec ze w ten jeden wieczor moze ludzie chca sobie pohałasować,pobawic jesli jest to legalne to czemu nie??? jeden dzien na 365 w roku i Pani Danuta juz nie moze wytrzymac bo piesek przestraszy sie halasu?? to jest zalosne.Jak Pani nie pasuje powinna isc z pieskiem w inną część Tarnowa albo w ogóle przeniesc sie na wies. Nie jestem zwolennikiem takiego rodzaju muzyki ale ludzie pomyslmy troszke o innych a nie tylko o sobie. Pytanie jest jedno jakie znajomości u jaśnie panującego Romana ma Pan Mirosławski ze tak szybko prezydent zareagował.I jakim prawem zakazał tego koncertu po interwencji jednej osoby.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Dominik_PCH »

Myślicie, że jak się zbierzemy i napiszemy wspólnie skargę do Romana, że w mieście brakuje 2000 miejsc pracy to też pomoże i szybko załatwi sprawę?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Jan Kowalski »

Dominik_PCH pisze:Myślicie, że jak się zbierzemy i napiszemy wspólnie skargę do Romana, że w mieście brakuje 2000 miejsc pracy to też pomoże i szybko załatwi sprawę?
Roman w swoim rozsądnym stylu odpowie Ci, że na targach pracy było tysiąc ofert, tylko mieszkańcy są do nich nie dostosowani. Swoją drogą Ciepieli zaraz skończy się połowa kadencji, a sukcesów nie ma.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Exyou »

Panowie przecież to jest jakaś farsa, zostało zorganizowanych kilka imprez plenerowych, ludzie się pobawili(byłem na wszystkich i nie było żadnego chamstwa czy chuliganienia, pełna kultura), muzyka była naprawde niegłośno. Mirosławski to jest ogólnie dziwny i przewrażliwiony facet, wiem bo miałem z nim kilka lat do czynienia, no ale czego się spodziewać po PSL.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: gumini_0317 »

A ja - jako wieśniak - jestem bardzo zdziwiony tym. Normą jest, że gdy na wsi jest święto grzyba, kapusty, grochu, karpia, leszcza, dzień dziecka, ojca, matki, babcim, dziadka, wnuczka, wnuczki, córki, syna... etc. to jest głośno. I z reguły zabawa taneczna trwa do 24. Muzyka do 22 gra na 3 wsie, później słychać ja do 2 kilometrów.
Jest to uciążliwe dla osób wokoło? Owszem. Przeszkadza to komuś? Garstce osób. I nikt się tymi osobami nie przejmuje. Jak się bawić to się bawić. Na te kilka wieczorów w roku można włożyć stopery do uszu i spać ja suseł.
Obawiam się, że problemem tego koncertu było to, że grupa odbiorców była wąska. Gdyby to był e.g. Zenon Martyniuk to zapewne nikt by słówka nie pisnął :)

Awatar użytkownika

Joker
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 22-09-2016, 11:18
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Joker »

@up racja, nie rozumiem taki lam co to narzekają non stop, że jest głośno ... kilka razy w roku imprezę w mieście można zrobić i tyle, miasto musi żyć!

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Goscinny »

Wiem, że Agorę czytają urzędnicy z UM, więc mam pytanie.
Ile osób jest potrzebnych, żeby wyeliminować całkowicie konkretną imprezę odbywającą się w Tarnowie? 2,3,10? Dobrze by było znać oficjalną wykładnię, żeby wiedzieć ilu znajomych zebrać do zlikwidowania np. Talii, czy koncertów na Rynku.

ODPOWIEDZ