Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: marwaldor »

marcingp5 pisze:Kto wpadł na głupi pomysł w Tarnowie remontując Krakowską na wstawienie tam kawałków szyn tramwajowych między kostki ?
Dramat jadąc rowerem gdy było mokro wpadłem przez te szyny w poślizg i gleba. Wystarczy trochę śniegu który przykryje i pieszy może się zabić bo to miejsce gdzie często pecina się drogę.
Dziś się przyglądałem tym torom: Rzeczywiście można sobie krzywdę zrobić. W imię leczenia kompleksów.


rbasior
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 03-09-2009, 11:35
Lokalizacja: Os. Zielone

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: rbasior »

Proponuję jeździć zgodnie z przepisami przy prawej krawędzi jezdni. Dodatkowo ubrać kask na głowę i włączyć myślenie oraz patrzeć pod koła. To na pewno uchroni przed wieloma urazami.
Błagam nie szukajcie sensacji tam gdzie jej nie ma. Ten kawałek torowiska jest świetnie zrobiony - i jest go zaledwie 5 może 7 metrów. Szukacie dziury w całym.
Dodam, że jestem szajbniętym rowerzystą, który jeździ rowerem przez okrągły rok.

Marcingp5 wyluzuj i zastanów się co spieprzyłeś, że zaliczyłeś na tych torach glebe. Strefa zamieszkania uprawnia pieszych do łażenia jak święte krowy - ale rowerzysta? - nadal obowiązują go przepisy. Twoim zdaniem w imię poprawności politycznej - wyjmijmy te tory bo się wyglebiłem - YAFAD

wpis emocjonalny - proszę o wybaczenie

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: marwaldor »

Tiaaa. Oczywiście, że to nie sensacja. To tylko taka mała zasadzka na rowerzystów w strefie zamieszkania. No ale przecież wystarczy mieć kask...
Twoim zdaniem w imię poprawności politycznej - wyjmijmy te tory bo się wyglebiłem - YAFAD
To te tory urosły już do miary symbolu politycznego ?
Bo jak dla mnie są tyko miarą małomiasteczkowych kompleksów:
To nic, że po zimie padło kilka kolejnych sklepów w przy reprezentatywnej Krakowskiej i Wałowej. Ale my mamy historię. tradycję oraz wmurowane szyny.
P.S. Oraz rozyebane* wszystkie wiadukty kolejowe. Już n-ty rok....
*(przepraszam ale tylko takie słowo tu pasuje)

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: mirak »

Przejrzałem listę nowych inwestycji planowanych w sferze rowerowej ujętych na stronie UM
Sieć rowerowych tras liczy obecnie w Tarnowie blisko 70 kilometrów
To nic, że ani jeden kilometr nie spełnia warunków potrzebnych aby drogę uznać za DR.
W planie jest między innymi budowa ścieżek między ulicą Romanowicza, a parkiem na Piaskówce
Po co ta ścieżka. Od Romanowicz jest dojazd pseudo ścieżką wzdłuż Piaskowej i Kasprowicza, która jest objęta strefą zamieszkania.

Obecnie więcej pożytku przyniosłoby oznakowanie dróg jednokierunkowych w centrum i w strefach zamieszkania znakami T-22 "NIE DOTYCZY” z symbolem roweru i w ogóle oznakowanie dróg rowerowych. Np. zamiast asekuranckiego stawiania znaków końca DR wystarczyłoby oznakować DR znakami ustąp pierwszeństwa.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: sotiv »

Lepiej, dziś w radiu słyszałem, że planują połączyć "drogą rowerową" bodajże ul. Słoneczną z górą Marcina. Nie skupiałem się za bardzo na tym co mówią więc może być, to wyrwane z kontekstu, ale jaką dłuższą trasę planują.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: defekator »

Ktoś coś wie o systemie rowerów miejskich? Miał ruszyć jesienią, tymczasem nie zaczęła się nawet budowa stacji dla rowerów. Do końca jesieni zostały 3 miesiące :)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Jan Kowalski »

A remont Lwowskiej miał ruszyć na przełomie 3 i 4 kwartału :) Rzuca się takie odległe terminy, a potem znamiennie milczy. :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Jan Kowalski »

defekator pisze:Ktoś coś wie o systemie rowerów miejskich? Miał ruszyć jesienią, tymczasem nie zaczęła się nawet budowa stacji dla rowerów. Do końca jesieni zostały 3 miesiące :)
Świeżynka:

Już wkrótce po Tarnowie będziemy się poruszać miejskimi rowerami. Prace związane z montażem stacji rowerowych rozpoczną się 6 października. Po ich zakończeniu w mieście pojawią się długo wyczekiwane miejskie rowery.

W przyszłym miesiącu w Tarnowie pojawi się 10 stacji rowerowych, 100 rowerów miejskich dla dorosłych i 10 dziecięcych rowerów miejskich. Każda stacja pomieści od dziesięciu do dwudziestu miejsc do pozostawienia rowerów, a największa liczba rowerów dla dzieci znajdzie się w pobliżu Parku Strzeleckiego i przy Centrum Sztuki Mościce.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... o-Tarnowie" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy dobrze rozumiem, że będą jakieś wersje rowerów dla dzieci?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: LordRuthwen »

Na zimę to lepiej sanki niż rowery :P
Uwielbiam inwestycje letnie późną jesienią...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: defekator »

Termin oddania inwestycji faktycznie idiotyczny. W innych miastach przed zimą zamykają system i biorą się za konserwację rowerów a u nas przed zimą startują. Znowu będzie się pan Ciepiela chwalił, że jesteśmy liderem innowacji w kraju :D Ale sama inwestycja fajna, jeżeli będzie to zorganizowane z głową to może z tego wyjść ciekawa alternatywa dla samochodu i komunikacji miejskiej jak i dla prywatnego roweru (np pogoda niepewna to do miasta jadę rowerem miejskim a jeżeli np. zaczyna padać to wracam sobie autobusem). Mam nadzieję, że tego nie zepsują organizacyjnie. (ciekawe czy przewidzieli, że często rowery będzie trzeba wieczorem przewozić między stacjami bo na niektórych będą się kumulować a na innych będzie brakować)

A tak poza tym jak czytam te gorzkie żale pod wiadomością o tym na miejskim profilu na FB to wychodzi, że niektórym wszystko źle. I to przekonanie tych ludzi, że skoro im się coś nie podoba i nie będą korzystać to nikt nie będzie korzystał i nikomu się nie spodoba. No chyba, że te wszystkie negatywne komentarze to już element gry wyborczej - ale chyba nie bardzo bo przecież tam imię i nazwisko przy poście jest.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Jan Kowalski »

Wszystko, żeby tylko ogłaszać kolejny sukces przed wyborami. To nawet już śmieszne nie jest. Żałosny koniec Ciepieli. Gdybym miał czas zorganizowałbym pikietę pochwalną na dzień otwarcia, żeby uhonorować kadencję gospodarza.

ps. przeczytałem te komentarze i jeden wydaje się interesujący:

Proszę mi wytłumaczyć, bo chyba czegoś nie rozumiem. Zakładając, że jeden rower kosztował 2000 zł x 110 = 220 000 zł. Na co więc poszło pozostałe 2 380 000???
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Cubaza »

Stacje, aplikacje, licencja, GPS, infrastruktura monitoringu, zarobek. Można by dużo wymieniać. Rower miejski to nie są same rowery...

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: gnite »

Te 10 stacji to jakiś śmieszny żart, w dodatku zdziwię się jeśli za dwa, trzy lata nie będzie to wyglądało dokładnie tak...


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Cubaza »

No to już nie będzie wina miasta tylko dziczy, która nie potrafi uszanować różnych rzeczy.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: defekator »

Jednak po trosze trochę miasta, które nie dopilnowało aby wszystko było ok. Jakoś w Łodzi czy Krakowie rowery są w dobrym stanie a nie chce mi się wierzyć aby w Rzeszowie była większa dzicz niż tam.
Co do liczby stacji to faktycznie mało, ale zakładam, że jak się system sprawdzi to powstaną nowe.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ