Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: dropszot »

Jan Kowalski pisze:I taka ciekawostka z obozu dżentelmena, co to obiecał stworzenie Parku Legionów:

Tarnów. Gemini chce 7 mln zł za przyblokowanie rozbudowy galerii
Właściciel Gemini Park Tarnów domaga się od miasta słonego odszkodowania. To pokłosie decyzji radnych, którzy dwa lata temu nie zgodzili się na rozbudowę obiektu.


https://plus.gazetakrakowska.pl/tarnow- ... r/13555566" onclick="window.open(this.href);return false;
W trosce o miasto i jego mieszkańców.
Zawsze.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Trishelle »

Skończy się ugodą zapewne. Miasto nie zapłaci, a Gemini się rozbuduje.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: dropszot »

Trishelle pisze:Skończy się ugodą zapewne. Miasto nie zapłaci, a Gemini się rozbuduje.
Takie rozwiązanie byłoby totalną kompromitacją radnych, którzy zablokowali rozbudowę.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

Czyją? Przecież ich wtedy już u koryta nie będzie, to co się będą przejmować.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Przecież to jest wydmuszka. Jak może domagać się odszkodowania, skoro nikt mu nie obiecywał niczego. Nie narazili go na straty, więc odszkodowanie nie jest uprawnione. To tak jakby Ciepiela pozwał właścicieli Owintaru o zwrot kosztów tych wizualizacji zagospodarowania terenu. Przecież to absurd.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Tam chyba chodzi o to, że chciał rozbudować się na terenie własnego(!) parkingu, a radni nie dość, że mu zabronili, to jeszcze zmienili plan tak, że może się ewentualnie rozbudować tylko w górę, po obrysie istniejącego budynku.
Nie jestem fanem Sonika, bo razem z władzami oszukali ludzi (park Legionów) i dopóki tego parku nie zrobi, to bym mu nie pozwolił na rozbudowę, ale radni poszli chyba za daleko, żeby mu dowalić i mogą się na tym przejechać.
A kto zapłaci ewentualne odszkodowanie? Wiadomo.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Nie bronię radnych PiSu i domyślam się że blokada jest karą za wspieranie PO. Ciesze się, że mu utarli nosa za te dżentelmeńskie oszustwa.
Ale odsuwając na bok te sprawy...
Ten budynek stoi w centrum miasta i to jak będzie wyglądał ma znaczenie dla wyglądu miasta. Mimo iż mnie irytuje prawo, które daje urzędnikowi narzędzie w postaci decyzji o tym co możesz u siebie robić, ale takie ono niestety jest i w nim się obracamy. To że masz swoją działkę nie oznacza, ze możesz sobie tam postawić co ci się podoba. Nawet jak chcesz postawić dom, musisz mieć na to zgodę urzędnika. W takich realiach żyjemy. Abstrahując od tego, czy radni pojechali, czy nie, ale domaganie się odszkodowania z powodu nie wydania pozytywnej decyzji trąci absurdem. Idąc tym tropem niedługo się okaże, że każdy komu urzędnicy nie wydali zgody będzie pozywał do sądu miasto. Weźmy taki sklep. Wymyślają sobie, że będą sprzedawali alkohol, ale nie dostają koncesji. No to można zaskarżyć miasto o stratę ewentualnych zysków, które sobie zaplanowałem.
Podkreślam - uważam, że przepisy są głupie, ale one takie są i nie można znając je zakładać sobie biznesplanu opartego o decyzję, która nie wiadomo jaka będzie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: dropszot »

LordRuthwen pisze:Czyją? Przecież ich wtedy już u koryta nie będzie, to co się będą przejmować.
Mam na myśli scenariusz utrzymania status quo w RM i późniejszej hipotetycznej ugody na takich warunkach jak to napisała Trishelle.

Za dwa tygodnie mieszkańcy Tarnowa pośrednio wybiorą też rozwiązanie tego konfliktu na linii miasto-galeria.


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

HAHA padłem.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... -Plantach2" onclick="window.open(this.href);return false;

Wystarczyło drzewa wyciąć albo gałęzie. Albo w ogóle nie montować tego pod drzewami.
Ktoś kto wpadł na pomysł odstraszania ptaków za pomocą wystrzałów musi chyba sam sobie strzelić hukowego w łeb.
Dziś pomoże a jutro ptaki wrócą i zesrają to wszystko od nowa.
To jest właśnie przykład nieudolności tego magistratu.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Nie wierzę w to, co czytam.
Postawmy stację rowerową w miejscu które jest od lat obsrywane przez ptaki.
Ptaki obsrywają rowery - kto to mógł przewidzieć?
Odstraszmy ptaki na dwa dni (do wyborów?).
W poniedziałek zróbmy naradę, dlaczego ptaki wróciły po godzinie od ostatniego strzału.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: MST wónraT »

https://gazetakrakowska.pl/tarnow-na-cm ... r/12935638" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Od razu mi się przypomniał film w którym jacyś goście najpierw nakarmili mewy ziarnem czy czymśtam ze środkiem na przeczyszczenie, a potem odpalali petardy :)

ps: i teraz w parku Piaskówka będą te ptaki srały - genialne rozwiązanie problemu :)



kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

wejss pisze:HAHA padłem.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... -Plantach2" onclick="window.open(this.href);return false;

Wystarczyło drzewa wyciąć albo gałęzie. Albo w ogóle nie montować tego pod drzewami.
Ktoś kto wpadł na pomysł odstraszania ptaków za pomocą wystrzałów musi chyba sam sobie strzelić hukowego w łeb.
Dziś pomoże a jutro ptaki wrócą i zesrają to wszystko od nowa.
To jest właśnie przykład nieudolności tego magistratu.
Tarnów nasz kochany jak zwykle wpadł na głupiutki pomysł....

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie strachów na wróble, wykorzystując do tego plakaty wyborcze.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ