Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Goscinny »

Sama lokalizacja tych stacji jest bardzo dziwna. Kilka blisko siebie a np. na os. Jasna czy w okolicach Lwowskiej - nic.
Podobnie na zachodzie miasta - dwie bardzo blisko w Mościcach i ogromna dziura aż do Romanowicza.


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Bastekxyz »

Strona już ruszyła: https://rower.tarnow.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: defekator »

Ktoś wie czy przy rejestracji karta miejska z którą jest taniej jest łączona automatycznie z kontem czy też trzeba jakąś ją dodać?

Edit. Ok już znalazłem - trzeba ją skojarzyć z kontem przy terminalu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Jan Kowalski »

W Tarnowie jak zawsze wszystko od d.. strony. Zamiast zgodnie z logiką przypisać kartę miejską do aplikacji, to u nas na odwrót. Karta jest łączona z aplikacją i rower możesz wypożyczać za pomocą karty miejskiej.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: ad2222 »

Hmmm - a dlaczego zrobili oddzielną aplikację, skoro to nextbike? Dzięki temu będę musiał ładować dwa różne konta :(
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: defekator »

No jest to upierdliwe. Telefon mam przy sobie zawsze - kartę miejską już nie. Co więcej z tego co przeczytałem aby jeździć taniej to rower należy pożyczyć poprzez kartę. Jak pożyczę przez aplikację to jest drożej. Dlaczego nie przewidzieli, że po skojarzeniu karty z aplikacją zniżka obowiązuje również poprzez aplikację?

Ale ogólnie cieszę się na te rowery, w sobotę przetestuję jak działają w praktyce. Mam tylko nadzieję, że z czasem dołożą więcej stacji - bo pokrycie nimi miasta jest takie sobie. Brakuje mi stacji w Krzyżu na Nowodąbrowskiej, w rejonie Lwowskiej, Gumniskiej, przy Wojska Polskiego w rejonie galerii, przydałaby się też jakaś w okolicach ul Błonie (może przy lasku Lipie?)

I taka ciekawostka: jeżeli dane na stronie są aktualne to największe zainteresowanie wyjściowe jest na stacjach przy Zielonym, Dworcu PKP i os Koszyckim. Natomiast co do stacji docelowej ta przy pl. Sobieskiego i Szczepanika.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Jan Kowalski »

No i właśnie to mnie najbardziej wkurza. Jest fajna inicjatywa. Cieszę się, że wreszcie i w Tarnowie doczekaliśmy rowerów miejskich. też zapewne nie jeden raz skorzystam.
Ale jak zawsze chodzi o takie niuanse. Pomijam już, że w sraczce przedwyborczej rowery startują późna jesienią, pal to sześć. Ale takie elementarne błędy. Po pierwsze to, że trzeba mieć osobną aplikację i osobne konto, chociaż obsługuje to ta sama firma. Po drugie z tą kartą, która zostaje przypisana do konta, ale nie kojarzy jej z poziomu aplikacji. Zawsze korzystam z rowerka wprowadzając numer do aplikacji. U nas musi być ... inaczej. Zaraz pewnie zjawi się ten, co mówi, że w Tarnowie co nie zrobić to narzekają, ale jak to nie narzekać, jak wystarczyło dopracować już tak niewiele.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Goscinny »

@ad2222: spytaj się dlaczego na kartę miejską nie możesz przelać normalnie kasy na bilety :) tylko dwie portmonetki, przelewanie z jednej na drugą.
Nasz system karty miejskiej jest ogólnie nieudany i jak widać mało elastyczny.


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: szopen »

Faktycznie, ta każdorazowa konieczność przykładania TKM do terminala jest męcząca i czasami w pośpiechu można zapomnieć. W sumie byłem zdziwiony, bo zakładałem sobie konto w systemie przez tą stronkę rower.tarnow.pl i myślałem, że przy rejestracji trzeba będzie podać numer karty i będzie spokój... A tu taka niespodzianka.

Co do lokalizacji stacji i ich braku w niektórych miejscach, to zgoda. Tak patrzę teraz na tą mapę i widziałbym dodatkowe stacje na pętli Jasna II, na Gumniskiej obok hali, gdzieś w połowie Słonecznej i na Lwowskiej w pobliżu Orlenu. Na Jasną sam bym często popylał na tym rowerze i strasznie ubolewam, że nie ma żadnej stacji w pobliżu. Dodatkowa stacja w centrum np. w pobliżu Starego Cmentarza też by mogła robić robotę, bo w ciągu dnia jest tam strasznie duża rotacja młodych ludzi. No ale póki co cieszmy się z tego co jest, będzie zainteresowanie, to i może będzie rozwój.

Btw. sprawdziły się moje obawy dotyczące stacji koło dworca, już mi gdzieś na fb mignęły zdjęcia rowerów ze "zbombardowanymi" przez ptactwo siodełkami. Ta stacja jest do przeniesienia w trybie pilnym...


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: irekjj »

Jan Kowalski pisze:Zaraz pewnie zjawi się ten, co mówi, że w Tarnowie co nie zrobić to narzekają, ale jak to nie narzekać, jak wystarczyło dopracować już tak niewiele.
No skoro poczułem się wywołany to się wypowiem ;) To nie jest tak, że w Tarnowie nie dopracowujemy szczegółów. To jest nasza polska cecha narodowa, więc tarnowianie nie mogą być wyjątkiem. Przykłady, gdzie inwestycje są niedokończone jak należy, można wyliczać w nieskończoność i to nie tylko w skali miasta ale i kraju. Co poradzisz, tacy jesteśmy....

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: mirak »

Przyjrzałem się cennikowi i zastanawia mnie jedno. Kradzież, utrata lub zniszczenie Roweru Standardowego 2000 zł. O ile rozumiem zniszczenie to na kradzież mamy znikomy wpływ. Czy rowery mają jakieś zamknięcie, bo jak nie to wypacza sens skorzystania w przypadku gdybym chciał załatwić sprawę na mieście i wrócić rowerem czyli w większości przypadków bo przecież mało kto wybierze rower miejski na wycieczkę
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: irekjj »

mirak pisze:....to na kradzież mamy znikomy wpływ.
Sens roweru miejskiego polega na pożyczeniu ze stacji A i pojechaniu nim do stacji B, skąd mamy najbliżej np. do jakiegoś urzędu. Jeśli decydujesz się na zostawianie roweru poza stacją to niestety pośrednio masz wpływ na ewentualną kradzież.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Jan Kowalski »

Rower ma w zestawie linkę zabezpieczającą, co nie zmienia faktu, że do kradzieży może dojść. Z drugiej strony to największa wartość tego roweru jest w przetargu. Realnie na rynku możemy kupić sobie o wiele lepszy za 1,5 tysiąca.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: szopen »

mirak pisze:Czy rowery mają jakieś zamknięcie, bo jak nie to wypacza sens skorzystania w przypadku gdybym chciał załatwić sprawę na mieście i wrócić rowerem czyli w większości przypadków bo przecież mało kto wybierze rower miejski na wycieczkę
https://rower.tarnow.pl/jak-to-dziala/" onclick="window.open(this.href);return false;

"Kod do linki z zamkiem szyfrowym należy ustawić na wysokości wypukłej kreski, zaczynając od lewej do prawej strony. Kod ten wyświetla się na terminalu w momencie wypożyczenia roweru, na głównym ekranie aplikacji mobilnej TRM w trakcie trwania całego wynajmu lub zostaje przesłany do Ciebie w wiadomości SMS – np. w przypadku wypożyczenia roweru przez Biuro Obsługi Klienta."

"Czy mogę zrobić przerwę w przejażdżce i zostawić rower na kilka minut?
Tak, jednak najważniejszy w tym przypadku jest zdrowy rozsądek. Warto pamiętać, aby nie pozostawiać roweru w miejscach odosobnionych czy „ryzykownych”. Należy przypiąć jednoślad odpowiednio linką z zamkiem szyfrowym do stałych, solidnych elementów. Przerwa w trakcie jazdy jest wliczana do czasu wypożyczenia. Wypożyczenie roweru pozostawionego w trakcie przejazdu nie jest możliwie dla osoby trzeciej np. za pomocą aplikacji mobilnej TRM. W trakcie podjęcia takiej próby zostanie ona poinformowana o niedostępności roweru."

Serio, FAQ na tej stronie jest na tyle dobrze i przystępnie napisany, że odpowiada na chyba 90% pytań nowych użytkowników systemu. ;)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: defekator »

Rowery są ok. Rano pożyczyliśmy z żoną dwa podjechaliśmy pod plac Szczepanika. Potem dwa piwa na rynku i spacer do domu. Jakieś 20 minut temu byłem z psem i na stacji na Zielonym stał jeden rower - reszta sobie pojechała. Tak ostrożnie wróżę sukces temu pomysłowi.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ