Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".

Józiu
Prytan
Posty: 124
Rejestracja: 30-05-2012, 22:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Józiu »

"Gazy" wracają do Tarnowa - Centrala Polskiej Spółki Gazownictwa ponownie mieścić będzie się przy ulicy Bandrowskiego.
Więcej na:
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... -tarnowie/" onclick="window.open(this.href);return false;

Dziennikarze chyba za bardzo nie wiedzą, o czym piszą, bo PSG nigdy centrali w Tarnowie nie miała, ale generalnie to dobra wiadomość.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Dziennikarze :)
To ta sama pani, która 2 dni temu pomyliła kierunki zablokowanej autostrady, a za chwilę pomyliła słowo instytucje z inwestycje w kontekście czytania Mickiewicza. :D
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

A mnie dziwi, jeżeli to oczywiście prawda, że coś takiego wychodzi dopiero po wyborach. Przecież, przed wyborami byłby to dobry argument dla lokalnych działaczy PIS.

A tak poza tym to zyskujemy centralę, czy też cofnięte są po prostu zmiany z 2016 roku?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Prawdopodobnie wszystkim to lata u pimpka, więc dali jakiś ochłap (choć jakże istotny dla Tarnowa) pod Czechową, żeby miała grunt pod start do EP. Przed wyborami poszłoby to na konto przegranego Kazka.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Józiu
Prytan
Posty: 124
Rejestracja: 30-05-2012, 22:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Józiu »

KRS twierdzi, że centralę PSG.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

"– Zarząd i większość departamentów nadal będą pracowały w Warszawie, gdzie znajduje się siedziba całej grupy kapitałowej oraz ministerstwa i urzędy centralne, więc siłą rzeczy musimy być tu na miejscu, bo nasza działalność wymaga codziennych kontaktów ze wszystkimi tymi instytucjami. Nie wyklucza to absolutnie, żeby zarząd robił swoje posiedzenia także w Tarnowie.  Zatrudnienie będzie ulegać zmianie, analizujemy sytuację. Jest to taki symboliczny powrót siedziby PSG do miejsca, gdzie właściwie narodziło się gazownictwo – dodaje rzecznik."
RDN


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: hurricane »

No, czyli wszystko na papierze. Trzeba obserowować, czy nastąpią jakieś większe ruchy kadrowe, ale nie sądzę, może dopiero po innych ważnych branżowych ruchach w Tarnowie. Ale do tego czasu zapewne wszystko będzie działało po staremu, tylko w KRSie będzie Tarnów (cała sytuacja wygląda trochę tak, żeby w końcu się ten Tarnów zamknął, bo płacze cały czas po likwidacji Karpackiej Spółki Gazownictwa).

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

Siedziba będzie w Tarnowie , ale będą pracować w Warszawie. To takie pisowskie... Podatki chyba będą z tego płacone w US Tarnów, co akurat byłoby w jakimś sensie dobrą wiadomością. Ale od strony ekonomicznej to podnosi jedynie ogólne koszty zarządu.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

Mr Greenback pisze:Siedziba będzie w Tarnowie , ale będą pracować w Warszawie. To takie pisowskie... Podatki chyba będą z tego płacone w US Tarnów, co akurat byłoby w jakimś sensie dobrą wiadomością. Ale od strony ekonomicznej to podnosi jedynie ogólne koszty zarządu.
EDIT: - Zarząd i większość departamentów będą pracować w Warszawie, ponieważ tam znajduje się siedziba naszej grupy kapitałowej PGNiG oraz innych spółek, z którymi współpracujemy. W stolicy także znajdują się ministerstwa i urzędy centralne związane z energetyką i paliwami, z którymi musimy mieć bieżący kontakt - wyjaśnia Artur Michniewicz. Dodaje, że tylko część posiedzeń zarządu odbywać się będzie w Tarnowie. Zmiana siedziby spółki nie oznacza również zastrzyku gotówki w postaci podatku CIT odprowadzanego do miejskiej kasy. Nadal płacony on będzie w Warszawie, gdzie odprowadza go fiskusowi grupa kapitałowa PGNiG.

Czytaj więcej: https://gazetakrakowska.pl/tarnow-od-ki ... r/13729350" onclick="window.open(this.href);return false;

Polecam poslance Czech popracować jeszcze nad przeniesieniem siedziby Microsoftu, Apple, Boeinga, Amazona itd. Po prostu Tarnów spuchnie z dumy, ze ma tyle siedzib na papierze :lol: :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: rzuf »

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,4442 ... =BoxLoKrMT" onclick="window.open(this.href);return false;

A propos wczorajszych światełek na 100 lat niepodległości, jedynie wyborcza coś skrobnęła...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

@Rzuf
Na oficjalnym profilu miasta na FB były zdjęcia z drona. W sumie fajna akcja, sporo ludzi przyszło ją obserwować.


Wracając natomiast do PGNiG:

To na czym ma polegać to przeniesienie centrali gazów do Tarnowa skoro:
1) pracownicy i zarząd dalej będą pracować w Warszawie
2) CIT dalej będzie płacony w Warszawie


Czy ja czegoś nie rozumiem lub niedoczytałem, czy po prostu ktoś z mieszkańców Tarnowa jaja sobie w chamski sposób robi?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

defekator pisze:@Rzuf
Na oficjalnym profilu miasta na FB były zdjęcia z drona. W sumie fajna akcja, sporo ludzi przyszło ją obserwować.


Wracając natomiast do PGNiG:

To na czym ma polegać to przeniesienie centrali gazów do Tarnowa skoro:
1) pracownicy i zarząd dalej będą pracować w Warszawie
2) CIT dalej będzie płacony w Warszawie


Czy ja czegoś nie rozumiem lub niedoczytałem, czy po prostu ktoś z mieszkańców Tarnowa jaja sobie w chamski sposób robi?
Czech wczoraj była gościem TVP Kraków. PR się zgadza.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: rzuf »

@defekator
Tak, tak, bardziej chodziło mi o media ogólnopolskie, bo lokalne nawet dały radę. Wydarzenie super. Takich tłumów się nie spodziewałem :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Też bylem zaskoczony. W sumie żona dowiedziała się jakąś godzinę przed akcją i mnie wyciągnęła bo "ludzie się nad tym napracują, nikt potem nie przyjdzie jak to w Tarnowie i będzie im głupio ;) A tu niespodzianka i ludzi było bardzo dużo.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

defekator pisze:Też bylem zaskoczony. W sumie żona dowiedziała się jakąś godzinę przed akcją i mnie wyciągnęła bo "ludzie się nad tym napracują, nikt potem nie przyjdzie jak to w Tarnowie i będzie im głupio ;) A tu niespodzianka i ludzi było bardzo dużo.
Ja nie mogłem być, ale o tym wydarzeniu informowali ze sporym wyprzedzeniem.

ODPOWIEDZ