tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

A według pomysłów kandydatów - te 70% to będą tylko darmówki, bo chcą żeby młodzież też jeździła za darmo. Skoro ewentualnie 30% pasażerów ma płacić za bilety, to ile trzeba będzie rocznie dotacji z miasta, żeby to nie padło?


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: tarnowskie MPK

Post autor: murks »

Miejmy nadzieję, że to tylko kampanijne bajdurzenie bo inaczej trzeba będzie ograniczyć dopłatę do żłobków lub przedszkoli, ale 70% ludzi jeździło sobie za darmo mpk zamiast płacić kilka złotych miesięcznie. Dzięki temu wystarczy im na dodatkowe piwo dwa razy w miesiącu. Świetny pomysł ta darmowa komunikacja zaiste... Pomysł godny socjalisty.



Pzet
Prytan
Posty: 173
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Pzet »

Czy wiadomo, co z montażem "tablic informacyjnych LCD" w autobusach? Według przetargu miały być zamontowane do 16 października, ale jak do tej pory nie ma ich w "starych" pojazdach (przynajmniej ja ich nie widziałem).
https://www.mpk.tarnow.pl/uploads/files ... mi_633.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

Czyżby kolejne cięcia? Wróć. To się nazywał ładnie "optymalizacja"...

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... zlym-roku/" onclick="window.open(this.href);return false;

Swoją drogą, dzięki nowym tablicom przyjrzałem się bliżej częstotliwości kursów.
I doszedłem do szokujacego wniosku. Po godzinie 16, czyli jak by nie patrzeć w szczycie, linia 9 ma takt co ... 16 - 20 minut. Masakra.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

TomekMKM pisze:Czyżby kolejne cięcia?
Kolejne cięcia pogłębią odpływ pasażerów od komunikacji, a co za tym idzie, pogłębią jej deficyt. To z kolei znów "zmusi" miasto do cięć według ich kryteriów.

To spowoduje, że komunikacja w Tarnowie będzie z czasem zupełnie bezużyteczna.

Tego trupa nie przypudruje 50 nowych autobusów i super wypaśne tablice.

Ale czego można się spodziewać z "wesołym" Romkiem u steru - już wiele razy pisałem, że budżet komunikacji jest zbyt mały.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

Jadąc dzisiaj rano przez miasto zauważyłem, że żadna tablica na przystankach nie działała (był tylko zegar).
Po kilku godzinach, zobaczyłem, że na jednym z przystanków jest ekipa która coś tam w tablicy grzebie.
Zastanawiam się, czy przypadkiem nie miało to coś wspólnego z tym, że w nocy było trochę zimno :)


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Też to wczoraj widziałem i też się zastanawiałem czy to mróz i tablice wysiadły. Czy może serwer im padł (bądź też ma konserwację).

Tap tap na chinolu

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

Też na początku myślałem o czymś typu serwer, łącza (oni lecą przez komórki o ile pamiętam), ale jak zobaczyłem ekipę dłubiącą bezpośrednio przy tablicy, to stwierdziłem, że to raczej nic z tych rzeczy.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: tarnowskie MPK

Post autor: LordRuthwen »

Czyżby nie przewidzieli grzałeczki?


wejss
Rhetor
Posty: 1620
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: tarnowskie MPK

Post autor: wejss »

LordRuthwen pisze:Czyżby nie przewidzieli grzałeczki?
Nie daj Boże grzałeczka. Jeszcze by coś utopiła.


pabianek
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 19-07-2011, 18:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: pabianek »

Ależ oczywiście że grzałeczki są w każdej tablicy :) Podobno problem z operatorem. Jak oceniacie te tablice? Przydatne waszym zdaniem?
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza.
~A. Einsten

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Jan Kowalski »

Życie jest piękniejsze, gdy wiem, że autobus przyjedzie za 15 minut. Zdrowiej i taniej wówczas iść mi na nogach :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

Otóż to. Mamy piękne tablice, dzięki którym teraz dobitnie i czarno na białym (chociaż w sumie kolorowo na czarnym) widać, jaka jest częstotliwość kursów...


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

Jan Kowalski pisze:Zdrowiej i taniej wówczas iść mi na nogach :)
Dzisiaj akurat przy 800% normy pyłu PM10 lepiej chyba poczekać :P.

No niestety piękne nowe autobusy i wypaśne autobusy nie przykryją obrazu kiepskiej organizacji komunikacji i bardzo słabej częstotliwości. Jeżeli "rozsądny" nie zgodzi się na poprawkę do budżetu to istnienie komunikacji w Tarnowie w ogóle może stracić sens po kolejnych cięciach.

ODPOWIEDZ