Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: faleQ »

kari pisze:
Exyou pisze:A na Szujskiego będziemy mieli nowe osiedle...

https://projektinwestor.pl/aktualnosc/t ... upy-rogala" onclick="window.open(this.href);return false;
A gdzie tam jest wolne 2ha?
Tam już dość długo wisiał baner na ogrodzeniu, że jest ziemia w sadzie do sprzedania

Tap tap na chinolu

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Versacz »

Gadasz farmazony Lordzie. O ile się nie mylę to sam nie pracujesz w Tarnowie tylko w Krakowie. A czemu? Czyżby płaca lepsza czy może nie było pracy co? Jest ciężko o pracę w naszym grajdole. Sam cały czasz szukam i jak tylko padnie pytanie o płace i zaproponuje 2,5-2,2k na rękę to wszyscy wtedy dziękują bo bardziej myśleli o najniższej lub 2k max. Oczywiście są tacy którzy nie pracują z wyboru lub pracują za najniższą lub 1/2 eteu by móc skorzystać z ulg, ale to znikomy procent. Także sądzę, że tylko tak sobie mówisz a nie znasz kompletnie tarnowskiego rynku pracy.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Versacz pisze:Gadasz farmazony Lordzie. O ile się nie mylę to sam nie pracujesz w Tarnowie tylko w Krakowie. A czemu? Czyżby płaca lepsza czy może nie było pracy co? Jest ciężko o pracę w naszym grajdole. Sam cały czasz szukam i jak tylko padnie pytanie o płace i zaproponuje 2,5-2,2k na rękę to wszyscy wtedy dziękują bo bardziej myśleli o najniższej lub 2k max. Oczywiście są tacy którzy nie pracują z wyboru lub pracują za najniższą lub 1/2 eteu by móc skorzystać z ulg, ale to znikomy procent. Także sądzę, że tylko tak sobie mówisz a nie znasz kompletnie tarnowskiego rynku pracy.
A ja myśle że nie tyle ciężko o prace bo pracy jest sporo, ciężko jest natomiast o prace za godne pieniądze. Jeśli chcesz pracować w hali produkcyjnej, w sklepie i wystarczy ci do szcześcia te 2,5-3 tyś to te pieniądze w Tarnowie zarobisz, tyle że co to za życie. Większość ludzi którzy się budują w Tarnowie lub pod Tarnowem to osoby które na codzień siedzą za granicą i pracują np. na budowach. Polecam zarabianie przez internet, nawet w ramach dorabiania sobie.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Polecam zapytać ile zarabiają szeregowi pracownicy Auchan albo Eurocash. Kiepściutko.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

@Versacz: tak, tylko dla mnie pracy w zawodzie nie ma w Tarnowie a jak jest to właśnie za 3 koła, bo tyle zarabiałem przed zmianą pracy na Kraków (a jak pewnie zgadujesz za darmo tam nie jeżdżę). Jednak nie mówię o specjalistach a o ofertach BEZ WYMAGAŃ, na zasadzie "ma mieć dwie ręce, dwie nogi i umieć pisać".
Zresztą żona ostatnio szukała osoby całkowicie bez doświadczenia i wykształcenia i po prostu nie było z kim gadać. Przeprowadziła chyba z 70 rozmów i tylko dwie osoby cokolwiek sobą reprezentowały, większość przychodziła z nastawieniem: przysłał mnie urząd pani mi podbije bo ja nie chcę pracować a mi zasiłek przepadnie jak prze przyjdę.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Mój znajomy, który jest pracodawcą płaci chłopakom 20 zł na rękę na godzinę. Pracują po 8-10 h dziennie bez sobót i niedziel. Łatwo policzyć ile zarabiają. Oczywiście praca w Tarnowie.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: irekjj »

LordRuthwen pisze:...dla mnie pracy w zawodzie nie ma w Tarnowie...
Strach zapytać, co to za hiperspecjalistyczny zawód wykonujesz? ;)

A swoją drogą przypomina mi to trochę powiedzenie głównego bohatera pewnego serialu ;)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Tylko nie sztuka tyrać po 10 godzin przez 6 dni w tygodniu aby wziąć przyzwoitą zapłatę. Z drugiej strony przeglądając oferty na takim UP da się bez problemu znaleźć takie za 3-3,5k brutto na start. Zazwyczaj jest to praca fizyczna, ale nie wymaga jakiś dużych kwalifikacji, wózki widłowe itp. Więc sądzę, że facet tą robotę w okolicach 2,5-3k na rękę jak będzie chciał to znajdzie. Może nie od razu- ale jednak. Tylko nie będzie to raczej tzw. praca za biurkiem - w Tarnowie raczej na życie trzeba zarobić rękami niż głową ;)

Inna sprawa to rynek pracy dla kobiet - tu jest tragedia 70% ofert to handel kolejne 10% to ściema i pracodawca sam nie wie co chce, większość oscyluje w okolicach minimalnej krajowej. Nie wiem dokładnie jak jest w sieciowych marketach, które chwalą się, że dobrze płacą, ale sporo ofert tam to 3/4 etatu - pracuje się jednak na cały i 25% godzin jest w formie nadgodzin do odebrania w przyszłości a tych sum, którymi chwali się market i tak się na koncie nie zobaczy bo one liczone są dla pełnego etatu. Żona ostatnio postanowiła zmienić pracę i zderzenie z tarnowskim rynkiem pracy było zaskakująco przygnębiające - zważywszy na rekordowo niskie bezrobocie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

irekjj pisze:
LordRuthwen pisze:...dla mnie pracy w zawodzie nie ma w Tarnowie...
Strach zapytać, co to za hiperspecjalistyczny zawód wykonujesz? ;)

A swoją drogą przypomina mi to trochę powiedzenie głównego bohatera pewnego serialu ;)
To nie jest tajemnica - jestem administratorem serwerów linuksowych.
W Tarnowie jest jedno czy dwa datacenter, firmy w mojej specjalizacji są, ale z jednej odszedłem a inne nie dają mi możliwości rozwoju, ot i tyle.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Trishelle »

Teraz lekkie ekstremum, ale patrzcie ile w Tarnowie leży potencjału w niektórych terenach:

http://mapfrappe.com/?show=57215" onclick="window.open(this.href);return false;

http://mapfrappe.com/?show=57217" onclick="window.open(this.href);return false;

http://mapfrappe.com/?show=57218" onclick="window.open(this.href);return false;


tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: tarnowianin1330 »

Exyou pisze: Bez przesady z tymi ziemniakami i kaszami w lidlu, słyszałem że chłopaki na takim bruk becie czy innym can-packu po ledwo zawodówce albo żaku pracują i na ręke 3 tyś mają. Dla mnie osobiście to jest skandal, bo wielu ludzi z kwalifikacjami po kilkuletnich studiach zarabia podobnie albo gorzej, ale to już temat na inną rozmowę.
To coś źle słyszałeś.W Can-Packu na początek zatrudniają przez agencję pracy, za około 2000 na rękę.Z tym, że te 2000 to jest raptem od kilku miesięcy, ponieważ podwyższyli zarobki, bo nikt "normalny" nie chciał tam pracować.Przed podwyżkami na start z nadgodzinami(!!) zarabiali tam 1800-1900.Zatrudniaja ludzi przez agencję pracy na sezon, a potem do widzenia.Nielicznych sobie zostawiają.Jednym jak się uda robią przez agencję kilka miesięcy.Są tam tacy co przez agencję pracowali kilka lat.Praca w systemie 4-brygadowym, więc o życiu prywatnym i wolnych weekendach zapomnij.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Leon »

Ile wyliczacie netto żeby kupić mieszkanie i spokojnie żyć ?


tryhp3
Obywatel
Posty: 49
Rejestracja: 19-01-2017, 22:38

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: tryhp3 »

murks pisze: W Tarnowie są niskie wynagrodzenia, bo jest tutaj mało ekspansywnych firm, które produkowałyby wysokomarżowe produkty i/lub produkowałyby na dużą skalę sprzedając w całej Polsce lub Europie. Takie bogate firmy potrzebowałyby wielu pracowników i miałyby im z czego zapłacić dużo.
murks pisze:Z tego samego powodu w Krakowie są salony Mercedesa i BMW, a w Tarnowie nie.
W takim Nowym Sączu jest wiele ekspansywnych firm, i są tam salony samochodowe marek Premium. Ale prości ludzie narzekają tam na płace bardziej niż w Tarnowie ;)

Co do salonu Mercedesa to taki miał stać obok nowego MC. Informacja o tym pojawiła się w listopadzie 2012, wydano pozwolenie na budowę ważne 3 lata. Powiedzmy raz na dwa lata coś tam kopią. Coś ktoś wie o planach Sobiesława Zasady?


Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Frytek »

Trishelle pisze:Teraz lekkie ekstremum, ale patrzcie ile w Tarnowie leży potencjału w niektórych terenach:

http://mapfrappe.com/?show=57215" onclick="window.open(this.href);return false;

http://mapfrappe.com/?show=57217" onclick="window.open(this.href);return false;

http://mapfrappe.com/?show=57218" onclick="window.open(this.href);return false;
W ostatnim porównaniu ok 60 hektarów należy po scaleniu do Witkowskiego więc na sporej części będzie tam żwirownia.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

tryhp3 pisze:
murks pisze: W Tarnowie są niskie wynagrodzenia, bo jest tutaj mało ekspansywnych firm, które produkowałyby wysokomarżowe produkty i/lub produkowałyby na dużą skalę sprzedając w całej Polsce lub Europie. Takie bogate firmy potrzebowałyby wielu pracowników i miałyby im z czego zapłacić dużo.
murks pisze:Z tego samego powodu w Krakowie są salony Mercedesa i BMW, a w Tarnowie nie.
W takim Nowym Sączu jest wiele ekspansywnych firm, i są tam salony samochodowe marek Premium. Ale prości ludzie narzekają tam na płace bardziej niż w Tarnowie ;)

Co do salonu Mercedesa to taki miał stać obok nowego MC. Informacja o tym pojawiła się w listopadzie 2012, wydano pozwolenie na budowę ważne 3 lata. Powiedzmy raz na dwa lata coś tam kopią. Coś ktoś wie o planach Sobiesława Zasady?
UY nas jest Porsche. I co z tego?
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

ODPOWIEDZ