Rozbudowa ul Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i Czystej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Rozbudowa ul Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i Czy

Post autor: pysi »

pan_wAZOn pisze: na odcinku między Krzyską a Piaskową to ta bezkolizyjność taka dość iluzoryczna jest... wjazdy, zjazdy, nawrotki;
Masz zatoczkę i pas rozbiegowy :) Dla mnie bezkolizyjne, oczywiście jak korzysta się z tego z głową.

Często jestem w Zamościu i tam na drodze 2+2 bez pasów rozbiegowych z 10x większą ilością skrzyżowań i przejść dla pieszych jest 70km/h. Większej ilości wypadków niż u nas z 50 jakość nie ma - no może Policja mniej kasuje na suszarkę.
To samo na Wyszyńskiego od skrzyżowania z Klikowską do przejazdu - przecież 50km/h to fikcja, każdy jedzie tam min 70km/h. Prosta droga, bez skrzyżowań i przejść dla pieszych.
Od przejazdu do Czystej ok - tam są skrzyżowania, pobocza brak 50km/h rozumiem.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rozbudowa ul Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i Czy

Post autor: TomekMKM »

pysi pisze:
pan_wAZOn pisze: na odcinku między Krzyską a Piaskową to ta bezkolizyjność taka dość iluzoryczna jest... wjazdy, zjazdy, nawrotki;
Masz zatoczkę i pas rozbiegowy :) Dla mnie bezkolizyjne, oczywiście jak korzysta się z tego z głową.

Często jestem w Zamościu i tam na drodze 2+2 bez pasów rozbiegowych z 10x większą ilością skrzyżowań i przejść dla pieszych jest 70km/h. Większej ilości wypadków niż u nas z 50 jakość nie ma - no może Policja mniej kasuje na suszarkę.
To samo na Wyszyńskiego od skrzyżowania z Klikowską do przejazdu - przecież 50km/h to fikcja, każdy jedzie tam min 70km/h. Prosta droga, bez skrzyżowań i przejść dla pieszych.
Od przejazdu do Czystej ok - tam są skrzyżowania, pobocza brak 50km/h rozumiem.
Tam jest taki teren zabudowany, że hoho. Budynków w bezpośrednim sąsiedztwie drogi brak, w nocy ciemno jak w (taktyczne niedopowiedzenie), ale teren zabudowany!


thunderstruck
Obywatel
Posty: 51
Rejestracja: 14-10-2015, 20:19

Re: Rozbudowa ul Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i Czy

Post autor: thunderstruck »

Wyremontowali (a raczej zrobili od nowa) ul. Spokojną. Tylko mam jedno ale. Droga super, dwa pasy itp., niedoróbki są (malowanie pasów) - ale generalnie jestem zadowolony.
Tylko wczoraj - jako pieszy - znalazłem taki problem.
Skrzyżowanie ul. Dwernickiego - ul. Spokojna. Kiedyś ul.Dwernickiego miała bezpośrednie połączenie z ul. Spokojną. Teraz jest droga "zbiorcza" z zakładów, firm, betoniarni itp. OK. Jestem za tym.
Tylko jako pieszy (rowerzysta również) chcąc iść np. ul.Krzyską i dalej ul.Dwernickiego musi doliczyć kilkadziesiąt metrów ponieważ są barierki od cmentarza.
Problemem było zrobienie 2 stopni schodków (teraz tam jest ok. 1-metrowa skarpa) lub 2-metrowego podjazdu żeby połączyć dla pieszych i rowerzystów ul.Dwernickiego i ul. ul.Spokojną?
--
Kto jest odpowiedzialny za budowę/remonty dróg w Tarnowie? Nie chodzi mi o stanowisko tylko personalnie. Do kogo mam się zwrócić z pytaniami, pretensjami itp.?


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rozbudowa ul Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i Czy

Post autor: toomas »

thunderstruck pisze: --
Kto jest odpowiedzialny za budowę/remonty dróg w Tarnowie? Nie chodzi mi o stanowisko tylko personalnie. Do kogo mam się zwrócić z pytaniami, pretensjami itp.?
http://zdik.tarnow.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zakładka Kontakt


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Rozbudowa ul Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i Czy

Post autor: Kulfon »

Elekryczna ma już kawałki wylanego asfaltu jak tak dalej pójdzie szybko się z tym uwiną .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Rozbudowa ul Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i Czy

Post autor: mirak »

Sprawa dotyczy ulicy Klikowskiej ale obecnie łączy się z remontem. Po zamknięciu skrzyżowania z Kryształową na Klikowską własnie przerzucił się cały ruch. Co więc robi miasto, żeby ułatwić kierowcom życie. Zdecydowano się załatanie dziur na Klikowskiej. Życzę wszystkiego najlepszego wracającym tamtędy z pracy.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rozbudowa ul Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i Czy

Post autor: Leon »

Zmienił się zakres robót pod EMPEC-em i oznakowanie w stronę zachodnią nadal fatalne :!: Nie wspomnę już o płytach betonowych po południowej stronie, jak by nie można było tego wyłożyć asfaltem. Jeszcze al licho jak by to była jakaś podrzędna droga.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rozbudowa ul Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i Czy

Post autor: Goscinny »

http://www.rdn.pl/news/klikowska-zamkni ... F82IS6gDDE" onclick="window.open(this.href);return false;

"Klikowska zamknięta – kierowcy komentują kolejne utrudnienia i wytykają urzędnikom, że nie zostali o tym poinformowani."


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: Rozbudowa ul Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i Czy

Post autor: murks »

Goscinny pisze:http://www.rdn.pl/news/klikowska-zamkni ... F82IS6gDDE

"Klikowska zamknięta – kierowcy komentują kolejne utrudnienia i wytykają urzędnikom, że nie zostali o tym poinformowani."
A co mieli im gońcy dostarczyć list na papierze czerpanym??? :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rozbudowa ul Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i Czy

Post autor: Goscinny »

A może wystarczyło kilka dni wcześniej gdzieś o tym napisać? Dać znać do mediów, że zamykają wylotówkę z miasta? 10 minut roboty, ale po co.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 741
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Rozbudowa ul Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i Czy

Post autor: figa »

murks pisze:
A co mieli im gońcy dostarczyć list na papierze czerpanym??? :lol: :lol: :lol:
Wystarczyło podać komunikat kilka dni wcześniej.
Sprawdzam na stronie UM komunikaty o utrudnieniach, gdyż w tej okolicy mieszkam i ważne dla mnie jest czy muszę wyjechać z domu 10 minut wczesniej, czy też 30.
Dzień przed zamknięciem, sprawdzałam komunikaty na stroni UM. I nic nie było. Mój błąd - nie wpadłam na to, że komunikat pojawi się dopiero po godz. 18 :/

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Rozbudowa ul Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i Czy

Post autor: ad2222 »

Zwłaszcza, że najbliższy objazd (al. Piaskowa) też jest zamknięta na rondzie. Więcej - w poniedziałek nie było żadnych znaków, że Klikowska za skrzyżowaniem z Romanowicza jest ślepa, że nie wspomnę o sugerowanym objeździe. Wszyscy dojeżdżali do barierek, zatrzymywali się, klęli i nawracali.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Rozbudowa ul Spokojnej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i Czy

Post autor: pysi »

Od dziś jeździmy po części nowego ronda na skrzyżowaniu przy mpecu oraz nowym odcinkiem na elektrycznej. Ruch spory i podejrzewam że będzie się mocno korkować po w szczycie.

ODPOWIEDZ