Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Boruta »

Nie zapominajmy o naklejkach "patrz w lusterka, motocykle są wszędzie" :roll: Szaleją jak chcą, a ty na nich uważaj, zauważ mknący pocisk i nie wchodź mu w drogę :-/

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: dropszot »

Boruta pisze:Nie zapominajmy o naklejkach "patrz w lusterka, motocykle są wszędzie" :roll: Szaleją jak chcą, a ty na nich uważaj, zauważ mknący pocisk i nie wchodź mu w drogę :-/
Popisy z ostatnich tygodni wskazują, że powinni sobie takie nalepki przytwierdzać:
Obrazek


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: kato »

Gdzie mogę kupić taką naklejkę?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Bastekxyz »

Na przykład tutaj: https://allegro.pl/oferta/naklejka-patr ... 6734705500" onclick="window.open(this.href);return false;

Osobiście preferuję wzór numer 2.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: kato »

Dzięki. Faktycznie nr 2 będzie odpowiedni.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

Nie wiem czy zwolennicy patrzenia za nimi w lusterka, nie będą reagowali agresywnie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: defekator »

Dzisiejsza procesja idąca środkiem Jana Pawła II. Ja rozumiem, że tradycja, rozumiem, że katolicy uważają ten dzień za bardzo ważne święto, ale zastanawiam się czy ta procesja musi iść główną drogą miasta, odcinkiem będącym częścią drogi krajowej? Ruch na jednym pasie wstrzymany na kilkanaście minut, do tego przebijająca się przez uczestników procesji karetka pogotowia na sygnale mająca problem z przejazdem. Przecież można by zaplanować trasę procesji tak aby szła bocznymi osiedlowymi uliczkami co byłoby mniej uciążliwe dla wszystkich. W ostateczności po obu stronach JPII na tym odcinku jest chodnik.

Co roku gdy to obserwuje mam wrażenie, że dobór trasy wynika nie z religijności, ale z chęci pokazania "patrzcie, to nam się należy, możemy sobie tędy iść i co nam zrobicie" .
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Wojtasek »

Z kolei procesja z katedry tez ma swoją otoczkę. Biskup i kurki w swych śmiesznych czapkach pilotowani przez straż miejską. To taka akcja podwyższonego ryzyka. Ciekawe, czy kuria zapłaciła magistratowi za wynajęcie straży na tą okoliczność ??? Nie mam nic przeciwko procesji, celebracji i w ogóle, ale szlak mnie trafia jak z roku na rok widzę coraz to bardziej panoszących się grubszych panów i świtę klakierów wokół nich biegających.


samek
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 04-06-2010, 22:32

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: samek »

W ubiegłym roku w asyście Policji i przy huku wystrzałów przemaszerowali od Parku Strzeleckiego przez Słowackiego do Nowego Światu i dalej gdzieś tam.Śpieszyłem się bardzo ale cóż;ruch wstrzymany.ech...


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: ClNEK »

defekator pisze:Dzisiejsza procesja idąca środkiem Jana Pawła II. Ja rozumiem, że tradycja, rozumiem, że katolicy uważają ten dzień za bardzo ważne święto, ale zastanawiam się czy ta procesja musi iść główną drogą miasta, odcinkiem będącym częścią drogi krajowej? Ruch na jednym pasie wstrzymany na kilkanaście minut, do tego przebijająca się przez uczestników procesji karetka pogotowia na sygnale mająca problem z przejazdem. Przecież można by zaplanować trasę procesji tak aby szła bocznymi osiedlowymi uliczkami co byłoby mniej uciążliwe dla wszystkich. W ostateczności po obu stronach JPII na tym odcinku jest chodnik.

Co roku gdy to obserwuje mam wrażenie, że dobór trasy wynika nie z religijności, ale z chęci pokazania "patrzcie, to nam się należy, możemy sobie tędy iść i co nam zrobicie" .
Marudzisz dla samego marudzenia. Kolejka jaka się zrobiła na Jana Pawła z powodu chwilowej blokady liczyła może max 15 samochodów. Karetka tez pięknie przejechała, dużo lepiej niż gdyby tam stały samochody na czerwonym świetle...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: defekator »

Marudzę, ponieważ nie rozumiem czemu dwa, trzy razy w roku blokowany jest tam ruch, skoro bezproblemowo można by to zorganizować inaczej, tak aby wilk był syty i owca cała. Nic nie mam do rozmaitych procesji, parad czy marszów ale niezależnie od tego kto w nich maszeruje powinny być organizowane tak aby zminimalizować ich wpływ na otoczenie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: ClNEK »

Dzieki tej procesji, ktora zajęła pas drogowy na kilka minut masz caly dzien wolny od pracy. Wybaczysz im? :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: defekator »

Po pierwsze ja się wcale na nich nie gniewam . Po drugie jakby procesja szła sobie nieco inaczej, omijając odcinek drogi krajowej, to to dnia wolnego by nie było? :)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Cubaza »

Kiedy ją wjeżdżałem na skrzyżowanie to mogłem zjechać. On też bardzo dobrze widział, że nie zjedzie... A wjechał jak idiota i nie rozumiał co zrobił...
https://youtu.be/KJCT3fk3my8" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak obtrąbiłem go


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: pysi »

defekator pisze:Marudzę, ponieważ nie rozumiem czemu dwa, trzy razy w roku blokowany jest tam ruch
Wiadukt na alei tarnowskich jest zamnięty dłużej i świat się z tego powodu nie skończył :)

Co do samego faktu procesji, też jakoś bardzo praktykujący nie jestem ale jak dla mnie szukasz dziury w całym - ot tak żeby się do czegoś przyczepić.
Po pierwsze wiadomo że w Boże Ciało są procesje (odkąd pamiętam), więc można wyjechać 10 minut wcześniej albo 10 później (w skali całego dnia to chyba nie problem) - oszczędził byś sobie tego jakże wielkiego problemu.
Po drugie jak w zeszłym tygodniu był bieg azotowy i też drogę zamknęli (tranzytówka) to nie widziałem żeby ktoś marudził.
Po trzecie inni mają gorzej - ciężarówki miały zakaz jazdy cały dzień.

Mieszkamy w kraju gdzie religie jest mocno zakorzeniona i praktykowana... doceńmy to... bo skończymy Francuzi ;)

ODPOWIEDZ