Hulajnogi i skutery

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Hulajnogi i skutery

Post autor: Jan Kowalski »

Najprawdopodobniej już od 15 sierpnia w Tarnowie będzie można korzystać z publicznie dostępnych elektrycznych skuterów i hulajnóg.

Niedawno w Krakowie widziałem ten wysyp hulajnóg. One nie stoją jak rowery w określonych miejscach, tylko leżą sobie porzucone gdziekolwiek. Ciekawe jak to będzie u nas wyglądało. Ciekawią mnie też te skutery, umiejętność prowadzenia ich przez mieszkańców (na swoim przykładzie :) ) oraz zasady jakie obowiązują kierowców skuterów elektrycznych.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Hulajnogi i skutery

Post autor: LordRuthwen »

Zasady są takie same jak dla skuterów spalinowych. Tylko będzie pewnie wysyp kolizji, bo skuter to nie to samo co rower, waży zdecydowanie więcej, ma inny promień skrętu oraz inny środek ciężkości. Inaczej też przyspiesza. Niektórzy się o tym boleśnie przekonają.

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Hulajnogi i skutery

Post autor: gnite »

Bez przesady, skuter to nie motocykl. Podnosiłem raz takiego bzyczka po czyimś wypadku to to nic nie waży, a cały ciężar jest na dole, także tego bym się zupełnie nie obawiał. W sumie fajna rzecz, ale te 10 sztuk co ma być to jednak trochę mało...

Awatar użytkownika

Autor tematu
Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Hulajnogi i skutery

Post autor: Jan Kowalski »

A jak wygląda kwestia z obowiązkowym kaskiem?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Hulajnogi i skutery

Post autor: LordRuthwen »

@gnite: taak, widziałem w szpitalu takiego co to tyle co kupił sobie skuter, miał złanany obojczyk i wstrząs mózgu, jak ktoś tym nigdy nie jeździł to go może fantazja ponieść.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Hulajnogi i skutery

Post autor: kari »

Z hulajnogi z chęcią skorzystam. W Warszawie są one nieziemsko popularne.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Hulajnogi i skutery

Post autor: mirak »

Jan Kowalski z tego czytałem nie mogą być porzucane gdziekolwiek tylko w wyznaczonych strefach cokolwiek by to nie znaczyło. jednak jeżeli jednak znajdę taką porzuconą potraktuje ją jako elektrośmiecia i tak też potraktuję.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Autor tematu
Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Hulajnogi i skutery

Post autor: Jan Kowalski »

Można się o nie dosłownie... potknąć. Nie ma bowiem wyznaczonych miejsc, w których wypożyczane na minuty hulajnogi można bezpiecznie zaparkować. Jak więc rozwiązują to użytkownicy? Na zasadzie... „wolnej amerykanki”. „Po prostu porzucają hulajnogi. Głównie na chodnikach, nad Wisłą.

https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/k ... e-potknac/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Hulajnogi i skutery

Post autor: gnite »

@LordRuthwen: Nie no wiadomo że wypadek może się zdarzyć, ale to trochę tak jak z możliwością poruszania się pojazdami kat. A1 mając przez 3 lata kat. B. Też wiele ludzi panikowało co to się będzie dziać na drogach i parę wypadków na pewno było, ale nie popadajmy od razu w panikę. Takie pierdziawki nie są trudne do opanowania, trzeba tylko mieć odrobinę wyobraźni i świadomość że nie jest się niezniszczalnym.

@Jan Kowalski: Kask jest zawsze w bagażniku, chociaż tu pojawia się drobny problem z kwestią rozmiaru, ja bym chyba nie chciał jeździć w takim o dwa rozmiary za dużym.


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hulajnogi i skutery

Post autor: japoneczka01 »

A co z higieną - tak jeden po drugim będzie wkładał.........kask?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hulajnogi i skutery

Post autor: Goscinny »

W zestawie są jednorazowe "czepki".

Wlazłem na stronę operatora tych skuterów i hulajnóg i albo na stronie tarnow.pl jest propaganda sukcesu i pewne niedomówienia, albo Tarnów faktycznie będzie mieć cennik specjalny.

tarnow.pl:

"W Tarnowie za minutę jazdy elektryczną hulajnogą zapłacimy 39 groszy, ten sam czas korzystanie ze skutera kosztował będzie 69 groszy (dla studentów i osób po 60. roku życia 59 groszy)."

blinkee.city:

Opłata startowa (za uruchomienie pojazdu) 2,50 zł
1 minuta jazdy 0,49 zł

Nie ma tam co prawda informacji o Tarnowie, ale na tarnow.pl nikt nie pisze o opłacie startowej a i cena w Polsce jest o 10 groszy wyższa niż piszą na tarnow.pl


Bastekxyz
Archont
Posty: 935
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Hulajnogi i skutery

Post autor: Bastekxyz »

Reportaż na temat skuterów: https://youtu.be/aO3aD9nzRZU?t=244" onclick="window.open(this.href);return false;

Pan Artur Michałek, twierdzi że użytkownik skutera będzie musiał mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy.


baggiom
Obywatel
Posty: 38
Rejestracja: 10-06-2011, 20:19

Re: Hulajnogi i skutery

Post autor: baggiom »

widział już ktoś na mieście hulajnogi i skutery ? Miały być od dziś dostępne

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hulajnogi i skutery

Post autor: Goscinny »

Nie od dziś :) "W drugiej połowie sierpnia" :) czyli nawet 31 może być :)

W jednej informacji prasowej na tarnow.pl czytamy:
"na 15 sierpnia zapowiada swoje wejście firma blinkee.city" - wiadomość z czerwca
"pojawi się w Tarnowie w drugiej połowie sierpnia" - wiadomość z lipca

Czekamy na wiadomości z sierpnia :)


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Hulajnogi i skutery

Post autor: kari »

Na Wałowej obok Sali Lustrzanej pojawiły się już skutery i hulajnogi. Od poniedziałku bzie można z nich korzystać.

ODPOWIEDZ