Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".

murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: murks »

Jak zrobią kwietną łąkę w Tarnowie na JP to zaraz zaczniecie pisać, że to skandal i że miasto nie kosi i Ciepiela oszczędza na mieszkańcach... :lol:

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: mirak »

Też byłem entuzjastą takiego pomysłu, ale mi przeszło jak zobaczyłem taką łąkę po przekwitnieniu. Nie wygląda to ładnie. Trzeba dobrze przemyśleć gdzie taki pomysł ma sens.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

murks pisze:Jak zrobią kwietną łąkę w Tarnowie na JP to zaraz zaczniecie pisać, że to skandal i że miasto nie kosi i Ciepiela oszczędza na mieszkańcach... :lol:

A masz do napisania coś merytorycznego, czy też jak zwykle ograniczysz się do durnowatych docinek?

mirak pisze:Też byłem entuzjastą takiego pomysłu, ale mi przeszło jak zobaczyłem taką łąkę po przekwitnieniu. Nie wygląda to ładnie. Trzeba dobrze przemyśleć gdzie taki pomysł ma sens.
Kwestia gustu. Dla mnie nawet po przekwitnięciu ma to swój urok. Ale ja nie jestem fanem trawników przystrzyżonych co do linijki.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Taką łąkę też się przecież kosi - właśnie po przekwitnięciu.
Nie trzeba jej kosić co chwila jak trawnika i tutaj miasto ma oszczędności + wpisuje się w trendy.


tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: tarnowianin1330 »

wejss pisze:Widzieliście już nową atrakcję miasta? http://www.rdn.pl/news/dlaczego-fragmen ... no-zdjecia" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie jestem w stanie zrozumieć konserwatora zabytków. Warszawy by nie odbudowali jak by tak każdy myślał. Przecież ten mur po prawej też nie jest oryginalny. Czemu jego nie zamalowali?
A mnie zastanawia, dlaczego wybudowali kolejny mur w XXI wieku (wcześniej na Placu Rybnym) skoro jest tam zachowany średniowieczny fragment :?: Dlaczego nie wyeksponowano średniowiecznego fragmentu muru z zachowaną strzelnicą :?: Tylko przed zabytkowym murem postawili 20-30 cm betonowy mur, przy którym zrobiono kolejną rekonstrukcję(?) .


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

tarnowianin1330 pisze:
wejss pisze:Widzieliście już nową atrakcję miasta? http://www.rdn.pl/news/dlaczego-fragmen ... no-zdjecia" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie jestem w stanie zrozumieć konserwatora zabytków. Warszawy by nie odbudowali jak by tak każdy myślał. Przecież ten mur po prawej też nie jest oryginalny. Czemu jego nie zamalowali?
A mnie zastanawia, dlaczego wybudowali kolejny mur w XXI wieku (wcześniej na Placu Rybnym) skoro jest tam zachowany średniowieczny fragment :?: Dlaczego nie wyeksponowano średniowiecznego fragmentu muru z zachowaną strzelnicą :?: Tylko przed zabytkowym murem postawili 20-30 cm betonowy mur, przy którym zrobiono kolejną rekonstrukcję(?) .
I dlaczego konserwator nie nakazał otynkować tych nowych murów na pl. Rybnym?


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

"W związku z pracami wodociągowymi przy siedzibie tarnowskiego Muzeum (Rynek 3), muzeum zdecydowało się zamknąć ekspozycję do 23 lipca, ze względu na jej bezpieczeństwo.

Wystawę zamknięto, a ekspozycja będzie zabezpieczona, bo kilka dni temu - w efekcie trwających prac na tarnowskim rynku - w pokoju socjalnym tarnowskich muzealników spadła szafka, w której znajdowały się współczesne filiżanki i talerzyki. Wszystko się rozbiło."- podaje Radio Kraków.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: dropszot »

Wójt gminy Szerzyny za darmo pozyskał luksusowy samochód służbowy

Wtorek, 16 lipca 2019, 08:11

Gmina Szerzyny za darmo pozyskała samochód służbowy, którego mogą jej zazdrościć włodarze dużo większych i bogatszych samorządów. Wójt Grzegorz Gotfryd podkreśla, że to nic trudnego. Wystarczy obserwować strony internetowe różnych instytucji, które co jakiś czas wycofują ze swojej floty różne pojazdy. W ten sposób gmina Szerzyny na południu powiatu tarnowskiego otrzymała z Głównego Inspektoratu Drogowego 12-letnie BMW.
https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/t ... dla-gminy/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

Może nie napisali, ale pokazali, na prawdę fajnie pokazali, przy okazji jest też miłe dla ucha.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=R7JkqhjTovc[/youtube]


dddsss
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 22-12-2010, 23:36

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: dddsss »

Tymczasem nasi radni zajmują się poważnymi problemami...
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... -mowi-nie/" onclick="window.open(this.href);return false;
Maciek

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,4442 ... 3-L.2.maly" onclick="window.open(this.href);return false;

Jakiś idiota na murze cmentarza żydowskiego nabaźgrał jakieś hasła związane z Jadownikami mokrymi.
Zgodnie z prawidłami bicia się w piersi wszyscy naczelni filosemici mają używanie. Bo w Tarnowie można na murach napisać wszystko, byle nie o było tam nic o żydach.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

To dobrze, że nie widzieli co gówniarze kibicujący Unii nasmarowali ostatnio na połowie bloków na os. Zielonym (już zamalowane przez spółdzielnię). Na nagraniach monitoringu pewnie nic nie widać. A szkoda, bo gdyby jeden idiota z drugim dostali po 5000 złotych grzywny to może rodzice nauczyli by ich wreszcie rozumu, skoro wcześniej im się to nie udało.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Nie wiem co napisali, ale domyślam się z kontekstu, że pisali coś o "żydach" z Tarnovii. Chłopcy kopiują wszystko z Krakowa, gdzie Wisła należała kiedyś do ZOMO, a w Cracovii przed wojną grali żydzi. W ramach przepychanek często sobie to wypominają, ku uciesze wszelkich poszukiwaczy antysemityzmu. Nam daleko do Krakowa, ale chłopcy przejmuj"najlepsze" wzorce.

Wracając do cmentarza, to teraz przeczytałem na RK:

Szef komitetu opieki nad zabytkami kultury żydowskiej w Tarnowie powiedział, że kiedy zobaczył ten napis, chciało mu się płakać. Z jednej strony ledwo co udało się odremontować cmentarz żydowski, z drugiej strony to wstyd dla miasta na cały świat.

Adam Bartosz przypomina, że mur cmentarza żydowskiego został już w przeszłości popisany w podobny sposób i uważa, że zrobiła to ta sama osoba. "To z całą pewnością człowiek, który niegdyś już napisał podobne zdanie. Widzę tę samą rękę.

Niedawno podczas kręcenia filmu o tematyce żydowskiej w Jadownikach Mokrych osoby mówiące po hebrajsku spotkały wyzwiska. Jednak Adam Bartosz nie wiąże tego z napisem na murze cmentarza żydowskiego.


Podsumowując:
- napis dotyczy Jadownik Mokrychy, ale wstyd dla miasta.
- policja nic już nie musi robić, bo Bartosz wydał wyrok z całą pewnością.
- napis dotyczy Jadownik Mokrych, ale Bartosz nie wiąże tego z tym miejscem

I jeszcze jedno, znalezione w sieci, co może mieć istotniejsze znaczenie od pokręconej logiki Bartosza:

TARNOW - JADOWNIKI MOKRE...
* This is not just about smearing anti-Semitic texts on the walls ...
* Tu juz nie tylko chodzi o smarowanie antysemickich tekstow na murach...
That is....
the memento about killing Jews in Poland after the WWII
... czyli...
memento o mordowaniu Zydow w Polsce juz po wojnie...
* A tego juz sie nie da tak latwo zamalowac !
* And it can not be painted over so easily!
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

O takie cuda:
https://www.facebook.com/zielone.tarnow ... =3&theater" onclick="window.open(this.href);return false;
były między innymi.

Znam ten kretyński kontekst piłkarski rozpowszechniony wśród kinder-kilboli. A teraz wyobraź sobie, że na Ukrainie kibice jakiegoś klubu piłkarskiego nazywają kibiców drugiego "Lachami" i sobie smarują napisy "o rzezaniu Lachów"
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

defekator pisze:
Znam ten kretyński kontekst piłkarski rozpowszechniony wśród kinder-kilboli. A teraz wyobraź sobie, że na Ukrainie kibice jakiegoś klubu piłkarskiego nazywają kibiców drugiego "Lachami" i sobie smarują napisy "o rzezaniu Lachów"
Myślę, że jeśli jakaś gazeta by takie coś opisywała i podała, że Lachami nazywani są kibice przeciwni, to nie sądzę, żeby było to powszechnie odbierane jako antypolonizm. Może jakaś garstka byłaby przewrażliwiona. Dokładnie odwrotnie niż w przypadku antysemityzmu, z którego żydzi zrobili sposób na funkcjonowanie, przy poklasku semitofilów.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ