Rada Miejska 2018-2023

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

Tak i poprzedniej RM. Obecna wydaje się być bardziej merytoryczna. Chociaż nie oszukujmy się - sami tych ludzi wybraliśmy.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: defekator »

Ale niech ci wybrani przez nas ludzie trochę pokory nabiorą.

Ogólnie magistrat i RM dostali po tyłku za brak planów zagospodarowania i wyniki budżetowe. Z jednej strony takie rankingi to zawsze tylko pewnego rodzaju przybliżenie, ale najgorszy wynik w kraju to jednak nie jest coś obok czego można przejść obojętnie.

Mam też pewne zastrzeżenia do kategorii komunikacja bo tu jest zarówno komunikacja miejska jak i internet. Moim zdaniem powinni rozdzielić to na dwie osobne kategorie. Zwłaszcza, że odnoszę wrażenie, że internetem akurat nabiliśmy sobie tutaj punktów.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

Jak mają nabrać pokory, skoro cokolwiek zrobią i tak dostają kolejny mandat?
Dostali po tyłku w papierach, o których będzie cichutko. Jeżeli ktoś tego solidnie nie nagłośni, przykryją sprawę kolejnym medalem kupionym dla prezydenta.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Trishelle »

Zauważcie jak Tarnów awansuje kiedy się anuluje wskaźnik samorządu. Przesuńcie pozostałe składowe na maksimum, a samorząd na minimum. Wtedy Tarnów awansuje na 18 miejsce wyprzedzając Łódź czy Katowice. Widać wobec tego gdzie powinno się położyć duży nacisk.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

25 mar 2019, o 10:32
Jan Kowalski pisze:Jak to ktoś pisał, będziemy skazani na wieczne oglądanie jego podobizny, bo ludzie głosują na twarz. W tych wyborach jednak to za mało, dlatego obstawiam taki scenariusz: Wardzała pod przykrywką kampanii do EP robi sobie kampanię na jesień, a w międzyczasie wskoczy do klastra na pieniądze publiczne.
Prorok jakiś... dzisiaj w RDN reklama Klastra do którego zaprasza Robert Wardz@ła. Teraz czekam na oplakatowanie miasta bilbordami, w których na powierzchni 3/4 tobędzie twarz Roberta, a będzie to reklama TKP.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: kari »

W "Temi" też się reklamuje:

Obrazek[/URL]

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Goscinny »

Od mniej więcej trzech godzin RM głosuje nad odrzuceniem kolejnych uwag do planu zagospodarowania terenu. Głosowań już było ok. 400 i nie wiem ile ich jeszcze będzie.
Współczuję Kubie, że musi 400 razy to samo w zasadzie mówić.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: hurricane »

Goscinny pisze:Od mniej więcej trzech godzin RM głosuje nad odrzuceniem kolejnych uwag do planu zagospodarowania terenu. Głosowań już było ok. 400 i nie wiem ile ich jeszcze będzie.
Współczuję Kubie, że musi 400 razy to samo w zasadzie mówić.
A to tylko kawałeczek Tarnowa na południe od obwodnicy i na wschód od Tuchowskiej, w skrócie rejon "Marcinki".

A ciekawsze na Radzie przepychanki były wcześniej - widzę, że w PiSie jest odgórny przekaz dla wszystkich nieważne czy to radna Krakowska, Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, czy Anna Pieczarka, czyli nie martwimy się zmianami w PIT i i ch wpływem na budżety samorządów, bo przecież Polacy zarabiają więcej to i dochody z PIT będą większe i zniwelują straty jeszcze z nawiązką... Takie mamy karkołomne tłumaczenia...

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

Mamy kampanię wyborczą więc parę osób chciało błysnąć. Najpierw kandydatka Czech tłumaczyła się z "kłamstw" które powstały na temat stanu szpitala... wojewódzkiego. Następnie kandydatka Augustyn apelowała do radnych PiS(?) o dopłaty rządu do szkolnictwa :) Taka menażeria. Okazuje się, ze Ciepiela od 1 stycznia zrobi spore redukcje w personelu pomocniczym szkół.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze: Okazuje się, ze Ciepiela od 1 stycznia zrobi spore redukcje w personelu pomocniczym szkół.

Jest podwójny rocznik więc potrzeba mniej pracowników do jego obsługi. Logiczne no nie ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Mr Greenback »

defekator pisze:
Jan Kowalski pisze: Okazuje się, ze Ciepiela od 1 stycznia zrobi spore redukcje w personelu pomocniczym szkół.

Jest podwójny rocznik więc potrzeba mniej pracowników do jego obsługi. Logiczne no nie ?

Górnikiewicz:
Prezydent mówi, że będzie ok. 20 osób do zwolnienia w Urzędzie Miasta, z czego 11 w wieku emerytalnym, więc nie ma być może aż tak wielkiej tragedii. Mówi się też o 67 osobach do zwolnienia w pozostały instytucjach miejskich. Czekamy na konkrety, poprosiliśmy prezydenta, by w najbliższym czasie nam przedstawił konkrety cięć i oszczędności.

Jak wylicza skarbnik Sławomir Kolasiński, Tarnów stoi przed koniecznością podniesienia minimalnej płacy, a to przyniesie dodatkowe od 7 do 9 milionów zł wydatków.

Dodatkowe 100 milionów pochłonie oświata i zmniejszą się dochody miejskie z tytułu PIT-ów.

– To wszystko pogłębia sytuację, w związku z czym stoimy przed trudnymi decyzjami – komentuje Sławomir Kolasiński.

Skarbnik potwierdza też, że będą zwolnienia w Urzędzie Miasta i instytucjach miejskich.

W sumie ponad 90 osób – 20 w samym urzędzie (w tym 11 odejdzie na emeryturę), ponad 60 zwolnień zaplanowano w administracji i obsłudze szkół plus kilkanaście osób jest do zwolnienia w pozostałych instytucjach miejskich.

http://www.rdn.pl/news/trudna-sytuacja-finansowa-miasta" onclick="window.open(this.href);return false;


Mam wiele do powiedzenia gorzkich słów o Ciepieli, ale to polityka tego rządu wpędzi samorządy (NIE TYLKO TARNÓW) w tarapaty. "Reformy" tego rządu spowodowały już zapaśc szpitali powiatowych. 92% z nich ma problemy finansowe mimo, ze ich wcześniej nie miały lub nie w takiej skali. Koszty podwyżek przerzuca się na samorządy przy jednoczesnym odebraniu im dochodów. Dla mnie celowe działanie. Uzależnianie samorządu od centralnej władzy. Wracamy do ery budowy placu zbaw za pieniądze wyżebrane w Warszawie. Szok co sie dzieje w tym kraju.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: hurricane »

Mr Greenback pisze:
Mam wiele do powiedzenia gorzkich słów o Ciepieli, ale to polityka tego rządu wpędzi samorządy (NIE TYLKO TARNÓW) w tarapaty.
To się zgadza, ale obecne władze miasta swoim zarządzaniem sytuację pogłębiają. Ja np. widziałem w kolejnych budżetach zapisane różne inwestycje, których nie wykonano (np. drogowe) były zapisane na nie pieniądze. To jeżeli inwestycji nie wykonano powinno to poprawić wynik finansowy miasta, jednak tak się nie stało. To znaczy, że pieniądze uciekały w innych kategoriach w budżecie...
Ostatnio zmieniony 26-09-2019, 11:37 przez hurricane, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

Mr Greenback pisze: Mam wiele do powiedzenia gorzkich słów o Ciepieli, ale to polityka tego rządu wpędzi samorządy (NIE TYLKO TARNÓW) w tarapaty.
Rząd ma tu swoje za uszami, ale to nie jest przypadkiem tak, że politykowanie Ciepieli ma tu także swój spory udział? Na przykład hala bez dofinansowania, bo z nikim się nie dogadał, Czy też inne kosztowne dla mieszkańców działania?
Podwyżkę nauczycieli w imię politycznych rozgrywek również Ciepiela popierał, bo myślał że ktoś inny sfinansuje jego słuszne postulaty...
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:
Mr Greenback pisze: Mam wiele do powiedzenia gorzkich słów o Ciepieli, ale to polityka tego rządu wpędzi samorządy (NIE TYLKO TARNÓW) w tarapaty.
Rząd ma tu swoje za uszami, ale to nie jest przypadkiem tak, że politykowanie Ciepieli ma tu także swój spory udział? Na przykład hala bez dofinansowania, bo z nikim się nie dogadał, Czy też inne kosztowne dla mieszkańców działania?
Podwyżkę nauczycieli w imię politycznych rozgrywek również Ciepiela popierał, bo myślał że ktoś inny sfinansuje jego słuszne postulaty...
trudny charakter tego gościa ma znaczenie. On nie potrafi sie dogadać. Idzie na zwarcie. Czy to skuteczne dla miasta ? Raczej nie. Ale on gra na siebie i przypominam, że w polityce jak na wojnie-nie liczy się jedna wygrana bitwa, ale wojna. On ja wygrał, bo rządzi druga kadencję. Dlatego teraz moeż sobie odpuszczać bitwy i potyczki, bo nie on traci. Tylko miasto dostaje rachunek.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

Rządzi drugą kadencję, bo taki prezent zrobił mu PiS wystawiając przegranego konkurenta.
Oczywiście działania rządu są dostrzegalne także, chociaż w łagodnych słowach przez wójtów prawicowych. Tego nie przeskoczymy, chociaż mamy taką szansę za 2,5 tygodnia. Rzecz w tym, że on nie robi nic, żeby zyskać, a jedynie działa, żeby mniej tracić. Kilku solidnych inwestorów spowodowałyby dochód budżetu taki, że nie byłby to problem.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ